سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

داستان اندی هوگ

داستان اندی هوگ

  • قیمت: ۴۲/۰۰۰ تومان
  • تعداد بازدید: ۱۲/۶۹۸ بازدید
  • زبان: نا معلوم
  • تعداد: ۱ حلقه

 

اندی هوگ قهرمان افسانه ای کیوکوشین کاراته و مبارزات k-1  در 7 سپتامبر سال 1964 در  سوئیس به دنیا آمد و در 24 آگوست سال 2000 برا اثر بیماری سرطان خون از دنیا رفت.
زمانی که اندی به دنیا آمد پدرش در تایلند بدون انکه او را دیده باشد از دنیا رفت و همراه برادر و خواهرش، در منزل پدر بزرگشان بزرگ شدند.زمانی که اندی هوگ 6 ساله بود شروع به یادگیری فوتبال کرد و سرانجام در تیم ملی زیر 16 سال سوئیس انتخاب شد.
در سن 11 سالگی به تمرین کاراته در مدرسه کاراته ووهلن روی آمورد.در سن پانزده سالگی برنده مسابقات کشوری سوئیس با نام جام اویاما شد.اندی هوگ در سال 1981 توانست اولین موفقیت بین المللی در کاراته را در مسابقات قهرمانی کیوکوشین کای کاراته آلمان برای خود ثبت کند.
دو سال بعد او مقام اول در مسابقات کل اروپا را از آن خود کرد در سال 1983 در مسابقات جهانی کیوکوشین کاراته شرکت کرد.حدود 80 فایتر از سراسر دنیا برای حضور در مسابقات وزن آزاد شرکت کرده بودند.اندی با روش مبارزه خود توانست تا 16 نفر اول صعود کند.او در سال 1987 دربرای بار دوم در مسابقات جهانی کیوکوشین کاراته شرکت کرد در نیمه نهایی با غلبه بر آکیرا ماسودا (akira masuda) برای اولین بار در تاریخ کیوکوشین کای کاراته، اولین رزمی کار غیر ژاپنی بود که به فینال این مسابقات راه می یافت.اندی هوگ این فینال را در ثانیه آخر با تصمیم شک بر انگیز داوران، به شوکی ماتسوئی واگذار کرد.
پنجمین دوره مسابقات قهرمانی جهان  فول کنتاکت کاراته در توکیوی ژاپن در سال 1991 برگذار شد با شناختی که اندی هوگ از حریفان قدر خود داشت و همچنین تجربه ای که اندوخته بود اندی به عنوان یکی از بهترین فایتر های این مسابقات شناخته شده بود. در سومین مبارزه رودر روی فرانسیسکو فیلهو دیگر مبارز و قهرمان کیوکوشین کاراته قرار گرفت.در لحظه آخر و با به صدا در آمدن زنگ پایان راند،فرانسیسکو فیلهو با یک ضربه ی ماواشی جودان گری ، اندی هوگ را نقش بر زمین ساخت سوسای اویاما ( بنیانگذار کیوکوشین کاراته) اعلام کرد که این ضربه قانونی بوده است. و اندی هوگ از این مسابقات حذف شد.هر چند بعدا با تماشای فیلم مسابقات معلوم شد که فیلهو ضربه را دقیقا پس از به صدا درآمدن  زنگ پایان راند،وارد کرده است اما واکنش برای  زدن ضربه قبل از صدای زنگ بوده است.

 

مبارزات و مسابقات اندی هوگ


اندی پس از آن مبارزات در ژاپن را ادامه داد و بسیار محبوب شد.مردم مجذوب ضربات و تکنیک های فنی او بودند.
در سال 1993 اندی هوگ با ilona  ازدواج کرد و همزمان از کیوکوشین کاراته به رشته سیدوکان کاراته تغییر رشته داد.انجمن سیدوکان کاراته در سال 1993 با ریاست کازیوشی ایشی مسابقات k-1 را بنا نهاد.در سال 1994 برای اولین بار در مسابقات k-1 شرکت کرد.با وجودی که اندی دارای چشمان قهوه ای بود اما ژاپنی ها به او لقب سامورایی چشم آبی داده بودند اندی تنها فایتری است که از طرف بنیانگذار k-1 لقب سامورایی را دریافت کرده است.
اندی سرانجام در سال 2000 بر اثر بیماری سرطان خون از دنیا رفت.

مبارزات و مسابقات اندی هوگ

  این داستان زندگی اندی هوگ بود اما مستندی هم با نام داستان اندی هوگ ساخته شده است که در آن به صورت مستند، مبارزات و تمرینات اندی هوگ را به تصویر کشیده است این مستند به دو زبان انگلیسی و ژاپنی است و در آن مبارزات کیوکوشین و k-1 اندی هوگ و همچنین تمرینات او را به تصویر کشیده است در این مستند با ilona  همسر اندی هوگ مصاحبه می شود و در پایان مراسم تشیع جنازه اندی هوگ نمایش داده خواهد شد که بزرگترین رزمی کاران جهان از اندی خداحافظی می کنند.

کالاهای مشابه

ارسال نظر
Captcha