سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چند دلیل که چرا mma یکی از بهترین ورزش های دنیاست

چند دلیل که چرا mma یکی از بهترین ورزش های دنیاست
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۱۰/۲۹ بازدید کنندگان:۶۳۱۴ نویسنده:سامان موسوی

 


هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) یکی از پرطرفدارترین ورزش ها در آمریکا می باشد. UFC مروج اصلی آن بوده و نقش پر رنگی در این بین ایفا می کند. اما برای بسیاری از افراد ممکن است که MMA یک ورزش کاملا وحشیانه به نظر برسد. این ورزش که از ترکیب حرکات و تکنیک های مختلف دیگر سبک های رزمی بوجود آمده است به شدت در حال پیشرفت بوده و توانسته میلیون ها نفر را مجذوب خود کند.
در ادامه این مقاله به بررسی دلایلی خواهیم پرداخت که مشخص می کنند چرا عده ای بر این باورند که MMA بهترین ورزش دنیاست.


مشاجرات محدود

احتمال اینکه فایترهای هنرهای رزمی ترکیبی با رعد و برق کشته شوند بیشتر از آن است که در رینگ مبارزه کشته شوند. MMA از پرخاشگری و اغتشاشات کمی برخوردار است اما برخلاف آن در در NHL و NFL این میزان پرخاشگری و اغتشاش به شدت زیاد است. بزرگترین تهدید برای مبارزان MMA بدن کبود شده و لب های ورم کرده می باشد.


رسوایی ندارد

هنرهای رزمی مختلط مزخرفات را تحمل نمی کند. این ورزش برای تاسیس فساد خانه تشکیل نشده است. مبارزه مبارزه است و با آن شروع و پایان می یابد. به نظر نمی رسد این ورزش با رسوایی های جدی روبرو باشد، یکی از این دلایل پوشیده بودن مبارزان هنگام مبارزه است.  این ورزش آمریکایی تاکنون توانسته خود را تمیز نگه دارد.


پوشش گسترده

UFC بزرگترین مروج هنرهای رزمی در جهان است. UFC از ژانویه تا دسامبر میزبان رویدادهای گوناگونی است که شرکت هایی ازجمله FX,FOX و FaceBook حق پخش آن را می خرند. یکی از دلایلی که باعث پیشرفت این ورزش شده همین شبکه های اجتماعی و تلویزیونی می باشند که مسابقات MMA را به صورت گسترده پوشش می دهند. مبارزات UFC در 8 کلاس وزن برگزار می شود و باعث شده طیف وسیعی از ورزشکاران به آن روی بیاورند.


تنها یک عنوان قهرمانی دارد

برخلاف بوکسورها که تعداد زیادی کمربند در رده های مختلف دریافت می کنند در هنرهای رزمی ترکیلی و مخصوصاً UFC  برای هر کلاس وزن فقط یک کمربند وجود دارد. در UFC فقط یک فرد برتر وجود دارد و تنها یک نفر آن را دریافت می کند. به همین دلیل قهرمان شدن و دریافت کمربند در MMA بسیار سخت تر و در عین حال ارزشمندتر از سایر رشته ها می باشد.


صدمات محدود هستند

علی رغم اینکه عده ای بر این باورند که این ورزش یکی از خونین ترین ورزش ها است باید به شما بگویم که افراد بسیار کمی در داخل قفس مبارزه مصدوم می شوند. مطمئنا بعضی اوقات پیش می آید که ورزشکاری در مسابقه یا حین تمرین مصدوم شود و برای چند ماه از صحنه مسابقات دور باشد. ورزش هایی وجود دارند که بسیار خطرناک تر از MMA بوده و آمار مصدومیت در آنها بسیار بیشتر از آن است.


حقوق رقابتی

در اکثر موارد ، حقوق MMA بسیار رقابتی است. مطمئنا ستاره هایی مانند بروک لزنار از مزایای بیشتری نسبت به بقیه برخوردار هستند اما در کل می توان گفت که MMA ورزشی است که حقوق رزمی کاران بسیار اقتصادی است. در ورزش هایی مانند بیس بال و فوتبال افرادی وجود دارند که سالیانه حقوقی تا 24 میلیون دلار دریافت می کنند. اما در MMA بطور معمول یک مبارزه شاید حقوقی معادل 10 هزار دلار برای رزمی کار داشته باشد. البته بسته به مرحله و حساسیتی که مسابقات دارند این مبلغ زیاد یا کم می شود.


قراردادهای واقع گرایانه

قراردادهای رزمی کاران MMA عموما مختصر هستند. این امر موجب می شود که رزمی کار پولی که لیافت آن را دارد را دریافت می کند. به عنوان مثال، پیش قراردادهای UFC در حدود یک دوره 6 مبارزه ای نوشته می شوند. این کار به مالکان این امکان را می دهد که دارایی های خود را کنترل کرده و میلیون ها دلار پول خود را صرف افرادی که ممکن است در حین مسابقات مصدوم شوند هدر ندهند. برخلاف MMA ، سایر ورزشها مانند بیس بال ، فوتبال و بسکتبال به طور مداوم تحت قراردادهای "قفل شده" قرار می گیرند.

 
همچنین شما می توانید ویدیوی آموزشی استراتژی مبارزات آزاد MMA را در فروشگاه ژیار آنلاین سفارش دهید

برچسپ ها :
mma مبارزات آزاد
پست های مشابه

نظرات کاربران

محمد رحمانی در تاریخ ۱۳۹۹/۶/۲۴ [۶:۵۳:۲۸ PM]

سلام. درباره mma به شما بگم که این ورزش همان جیت کان دو است. اما اینها اشتباه کردند که اینها را از هم جدا کردند. باید اینها را به هم وصل کرد.

ارسال نظر
Captcha