سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اهداف هوشمند برای کاهش وزن

اهداف هوشمند برای کاهش وزن
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۱۰/۲۹ بازدید کنندگان:۴۲۸۳ نویسنده:سامان موسوی

 

 

آیا تاکنون افرادی را دیده اید که ادعا می کنند که بیشتر اوقات را در باشگاه سپری می کنند اما با این وجود هنوز چاق هستند و فرق چندانی در تناسب اندام شان ایجاد نشده است؟ اکثر تازه کارهایی که به بدنسازی می روند این تصور را دارند که فقط با خوردن سیب زمینی و پروتئین می توانند بدنی زیبا برای خود دست و پا کنند. اما باید به شما بگویم که افرادی موفق می شود که با اهداف بهتر و نظم و انضباط بیشتری به باشگاه می روند، اما وقتی نتایج خیلی طولانی باشند آنها نیز خسته شده و آن را ترک می کنند.
برای افرادی که در تلاشند تا نتایجی را که با رفتن به باشگاه ورزشی انتظار دارند دریافت کنند تنظیم هدف بهترین کمک برای رسیدن به موفقیت است. البته تنظیم هدف یک کار ساده دو ثانیه ای نیست. شما باید برای تعیین اهداف خود برنامه ریزی کرده و با ایجاد یک برنامه زمانی و سپس چسپیدن به برنامه برای رسیدن به آن تلاش کنید. اگر می خواهید به سطح آمادگی جسمانی درجه یک برسید در اینجا به شما کمک خواهیم کرد که چگونه بهترین اهداف را برای رسیدن به این موفقیت انتخاب کنید.


قبل از هر چیزی واقع بین باشید

اگر تازه به باشگاه رفته اید و شغل تمام وقت، خانواده و مشغله های دیگری دارید نباید انتظار داشته باشید که در پایان ماه اول یا حتی سال اول مانند آقای المپیا شوید. با خود صادق بوده و واقع بین باشید. پیروی کور کورانه از ستارگان بدنسازی فقط منجر به شکست شما خواهد شد. به همین جهت باید اهداف واقع بینانه ای داشته و از طرف دیگر شانس خود را برای ماندن در مسیر صحیح و رسیدن به هدف خود افزایش دهید.


بدانید که واقعا چه می خواهید

خاص بودن اهداف، ترفند رسیدن ب آنها است. مطمئن باشید که فقط با داشتن هدف کاهش وزن در باشگاه موفق نخواهید شد. دقیقا می خواهید چقدر از وزن خود را کاهش دهید؟ هنگامی که در مورد اهداف خود ابهام دارید راه رسیدن به آنها را نیز گم خواهید کرد. در عین حال اگر اعداد بزرگی برای هدف تان انتخاب کنید و رسیدن به آنها غیر ممکن باشد انگیزه تان را نیز از دست خواهید داد.


اهداف بزرگ را به چند هدف کوچکتر بشکنید

بدنسازان موفق با فشار 400 پوند در روز اول تمرینات به جایی نخواهند رسید. انتظار برای انجام چنین کاری نه تنها شما را به جایی نخواهد رساند بلکه احتمال آسیب دیدگی تان را نیز بالا می برد.مردی که کوه را حرکت می دهد، از سنگ های کوچک شروع کرده است (کنفسیوس)راه رسیدن به اهداف خود تجزیه آنها به اهداف کوچکتر است که با سهولت نسبی بتوانید آنها را انجام دهید. بنابراین اگر هدف نهایی شما تکمیل یک ماراتن در 6 ماه است، بهتر است هر روز هدف خود را با یک مایل انتخاب کنید، سپس آن را در چند روز به 3 مایل، سپس 5 و 10 و در نهایت به تدریج افزایش دهید. خیلی زود شما به نقطه عطف 26 مایل خواهید رسید. این موفقیت کوچکی است که شما را به سمت موفقیت بزرگتر می کشاند.


داشتن ثبات یک اصل بنیادی در تناسب اندام است

رسیدن به دستاوردهای بزرگ در گرو داشتن اراده، فداکاری، تعهد و ثبات است. اگر از یک بدنساز حرفه ای در مورد راز موفقیتش پرسید مطمئنا یکی از پاسخ هایش داشتن ثبات و پایداری در تمرینات است. اجازه ندهید فعالیت های روزمره زندگی شما را از رسیدن به مسیر تناسب اندام خود منحرف کنند. اگر اولویت بندی داشته باشید و تناسب اندام مطمئناً باید اولویت اصلی باشد ، همیشه می توانید وقت بگذارید. در موارد غیر قابل اجتناب سعی کنید از فضا و شرایط موجود استفاده کنید، مانند استفاده از پله ها به جای آسانسور. هنگامیکه آنها را به بخشی از کارهای روزمره خود تبدیل کنید، فعالیت های بدنسازی راحت تر انجام می شوند.


ارزش پولی را به آموزش تناسب اندام روزانه اضافه کنید

من به عنوان یک مربی بدنسازی حرفه ای اغلب متوجه شده ام افرادی که هزینه خدمات من بصورت ماهانه پرداخت می کنند تمایل بیشتری به تمرین نسبت به افرادی که آن را به صورت جلسه ای پرداخت می کنند دارند. مطمئنا پیوستن به یک باشگاه بدنسازی اولین قدم مهم است و برای شما نیز هزینه خواهد داشت. اما اگر وقت کافی داشته باشید می توانید با گرفتن یک مربی خصوصی به جای تماشای سریال تاج و تخت در باشگاه مشغول تمرین بوده و عرق بریزید.


آن را لذت بخش کنید

کار کردن در باشگاه نیازی به سخت کار کشیدن از خود ندارد. اگرچه داشتن نظم و انضباط برای رسیدن به تناسب اندام ضروری است، اما تکرار روال های روزانه در طول هفته می تواند هیجان اولیه برای رسیدن به هدف تناسب اندام تان را از بین ببرد.


تنوع نمک زندگی است، این ترفند برای به حرکت در آوردن شماست


تناسب اندام فقط در مورد دمبل ها و تردمیل ها نیست. فعالیت های زیادی در خارج از سالن بدنسازی وجود دارد که می تواند به سوزاندن کالری شما و تقویت این عضلات کمک کند. اگر در تایلند هستید می توانید به کلاس های آموزشی موی تای ، Crossfit ، تمرینات HIIT، والیبال ساحلی رفته و یا حتی در یک کلاس رقص شرکت کنید. اگر به دور وبرتان نگاه کنید انتخاب های بی شماری دارید. پس خجالتی نباشید و چیزی را انتخاب کنید که قایق تان را به حرکت در آورد.

 

برچسپ ها :
تناسب اندام کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha