سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

10 مزیت یوگا برای آقایان

10 مزیت یوگا برای آقایان
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۱۰/۲۹ بازدید کنندگان:۵۳۵۱ نویسنده:سامان موسوی

 

 

پیدا کردن مردانی که در کلاس های یوگا ثبت نام می کنند کمی غیر معمول است. دلیل آن هم نداشتن اطلاعات و یا داشتن اطلاعات نادرست می باشد. فواید واقعی یوگا می تواند این سوء تفاهم ها را برطرف کند. برخلاف آنچه بسیاری معتقدند ، یوگا در حقیقت به تقویت و ساخت عضلات کمک می کند. جلسات منظم یوگا همچنین به عملکرد اندامهای داخلی شما کمک می کند ، عملکرد پمپاژ خون را بهتر کرده ، قلب را سالم نگه می دارد و غیره.  یوگا نه تنها از لحاظ جنسی بلکه رویکردی کاملا جامع در مورد روح و روان را تضمین می کند.
تمرین یوگا به بهبود کلی زندگی شما کمک می کند و این کار را با بیش از یک روش انجام می دهد. اگر نسبت به این موضوع شک و تردید دارید می توانید ادامه این مقاله را خوانده و از مزایای زیاد یوگا برای آقایان باخبر شوید.


1- یوگا به افزایش دامنه حرکتی شما کمک می کند

اغلب در سالن بدنسازی دیده شده که چگونه بسیاری از اعضاء تمرینات مورد علاقه مانند پرس سینه را انجام می دهند. تمرکز تمرینات آنها روی گروههای عضلانی هدف مانند شکم ، بازوها ، شانه ها و غیره است(ماهیچه هایی که بیشتر در معرض دید هستند). اما باید بدانید که در بدنسازی هدف اصلی تناسب اندام کلی بدن است نه فقط در چند ماهیچه خاص.
از سوی دیگر، تمرین یوگا ضمن اینکه تعادل، هماهنگی و انعطاف پذیری شما را افزایش می دهد بلکه بر روی اکثر گروه های مختلف عضلانی نیزعمل می کند. برخلاف تصور عامه، فواید یوگا برای مردان شامل تقویت و ساخت عضلات با استفاده از وزن و مقاومت خود بدن می باشد. همچنین تمرین یوگا به بزرگ شدن ماهیچه ها و بافت ها کمک کرده و با افزایش جریان خون، اکسیژن مورد نیاز برای ساخت عضلات را به آنها منتقل می کند. داشتن چنین رویکردی در آموزش، نه تنها به ساخت عضلات شما کمک می کند بلکه باعث پیشرفت چشمگیر دامنه حرکتی تان نیز خواهد شد.


2- یوگا از آسیب دیدگی ها جلوگیری می کند

سبک زندگی بیشتر آقایان به گونه ای است که کاملاً مستعد صدمات می باشند، چه ورزشی باشد و چه نشستن نادرست پشت میز کار در اداره. با این حال، راههایی وجود دارد که بدن را به گونه ای آموزش دهید که به دلیل داشتن چنین سبک زندگی از بروز صدمات بیشتر جلوگیری کنید.
همانطور که در بالا اشاره کردیم، با بزرگتر شدن عضلات، یوگا با بهبود انعطاف پذیری و دامنه حرکات به تقویت مفاصل، شل شدن عضلات سفت و آزاد کردن فشار کمک می کند. یوگا همچنین تعادل و هماهنگی را بهبود می بخشد ، در نتیجه آگاهی شما از بدن را افزایش می دهد. علاوه بر این ، اجتناب از این اشتباهات مربوط به تناسب اندام ، مانع از بروز هرگونه آسیب در حین تمرین منظم شما خواهد شد.


3- یوگا به بهبود تنفس شما کمک می کند

اگرچه تنفس یک عمل طبیعی است ، اما اکثر مردم این کار را به درستی انجام نمی دهند ، در حالی که نتوانسته اند نزدیک به 80٪ از ظرفیت کامل خود را به کار گیرند. با گذشت زمان ، این منجر به مسائل متعددی از فشار خون گرفته تا عدم خواب مناسب می شود. از طرف دیگر یوگا تنفس عمیق و کنترل شده را با تکنیکی به نام "پرنیام" ریه های شما را تشویق به تمرین می کند که در نهایت منجر به افزایش تنفس و باعث می شود اکسیژن بیشتری در بدن توزیع شود. همچنین پرانایاما در کنار سایر تمرینات یوگا ، همچنین به بهبود سلامت قلبی عروقی شما کمک می کند.


4- یوگا به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند

افراد همیشه بیمار می شوند و انواع ویروس ها را در اطراف خود پخش می کنند. چه ویروس سرما خوردگی باشد یا چیز ناخوش آیند دیگری. تمرین یوگا در واقع می تواند باعث تغییر سطح سلولی شود که به تقویت ایمنی شما کمک می کند و به شما در مقابله با اکثر ویروس ها کمک می کند.  همچنین یوگا باعث تقویت سیستم لنفاوی تان نیز خواهد شد، سیستم لنفاوی جایی است که سلول های سفید خون، که برای مبارزه با ویروس ها لازم هستند تولید می شوند. موقعیت های مختلف در یوگا باعث انقباض عضلات به خصوص در بازوها و پاها می شود و مایعات لنفاوی را ترغیب به حرکت می کنند و در نتیجه ایمنی بدن را تقویت می کند.
علاوه بر این ، پرانایام ، که در مطلب قبلی به آن اشاره کردیم ، گذرگاه برونشیال ، محل لانه سازی بسیاری از ویروس ها را هدف قرار می دهد. تنفس کنترل شده عمیق به دستگاه تنفسی کمک می کند تا در برابر این ویروس های طولانی مدت مقاومت کند و از بیمار شدن شما جلوگیری می کند. به نوعی تمرین ها و تکنیک های متنوع یوگا به گونه ای هستند که با تمرین منظم و مرتب سازی آنها به شما کمک می کند پزشک عمومی خود شوید.


5- یوگا به شما کمک می کند که سطح استرس خود را پایین بیاورید

مدل سطل استرس درک کاملاً واضحی از اهمیت آزادسازی استرس است. قبل از هر چیز ، سطل شما سرریز می شود! یوگا یکی از روش های بسیار موثر برای رهایی از استرس است. بسیاری از مزایای یوگا برای آقایان که آنها در محیط کار تجربه می کنند  می تواند به اثربخشی یوگا در رهایی از استرس نسبت داده شود. در حال حاضر ، شما از اثر بخشی یوگا در حفظ ضربان قلب خوب ، کنترل فشار خون و سالم نگه داشتن مجاری دستگاه تنفسی می دانید. یوگا در کنار مدیتیشن کاملا آرامبخش هستند و به شما در پیشگیری و مبارزه با استرس کمک می کند.


6- یوگا به شما کمک می کند تا استراحت کنید

واضح است که می بینید که چگونه یوگا با ترویج کمبود صدمات ، تنفس بهتر ، افزایش ایمنی و فشار خون پایین ، به شما در آرامش کامل کمک می کند. گاهی اوقات سبک زندگی آنچنان سخت است که بدن نیاز دارد به خود استراحت دهد و در عین حال در آن نزدیکی باشگاهی وجود ندارد. با این حال، خبرهای خوبی برای تناسب اندام وجود دارد. در چنین اوقات سخت و طاقت فرسا ، یوگا هنوز هم می تواند کمک کننده باشد ، و در عین حال تمرین مورد نیاز بدن را نیز در اختیار شما قرار دهد.


7- یوگا می تواند به خواب بهتر شما کمک کند

مردان زیادی از این گلایه دارند که خواب خوبی ندارند، خبر خوب برای آنها این است که یوگا می تواند به شما کمک کند که مانند یک کودک بخوابید. از تمامی مزایایی که در بالا اشاره شد، روشن تر می شود که چگونه انجام یوگا و مدیتیشن می تواند به خواب خوب شما کمک کند. جدا از سهولت در خوابیدن به دلیل فشارهای جسمی و روحی ناشی از تمرین یوگا ، حتی تکنیک تنفس عمیق و سطح استرس کم نیز به شما کمک می کند تا در طول شب خواب آرام داشته باشید.


8- یوگا به بهتر کردن زندگی جنسی تان کمک می کند

داشتن سطح استرس پایین و خواب بهتر به مردان کمک می کند که از لحاظ جنسی نیز بهتر عمل کنند. از آنجا که اضطراب و استرس به عنوان عامل بازدارنده شناخته می شوند ، تمرین یوگا می تواند به بهبود کیفیت برخوردهای جنسی شما کمک کند.  تحقیقات نشان می دهد که یوگا به کاهش احتمال انزال زودرس کمک کرده و این اطمینان را در شما تقویت می کند که زمان بیشتری می توانید از رابطه جنسی با همسرتان لذت ببرید. این را به دامنه بهبود یافته حرکت ، انعطاف پذیری و افزایش جریان خون اضافه کنید و من مطمئنا می دانید که چرا افرادی که یوگا تمرین می کنند نیز ادعا می کنند بسیار از زندگی جنسی خود لذت می برند.


9- یوگا به ایجاد بدن و ذهن متعادل کمک می کند

یوگا به آماده سازی بدن برای عملکرد بهینه کمک می کند. یوگا با تصحیح وضعیت بدن ، جلوگیری از آسیب دیدگی ، تقویت ایمنی و غیره ، سلامت جسمی شما را در درجه اول قرار می دهد. یوگا فقط به سلامتی جسمی شما مربوط نمی شود ، بلکه از سلامت روانی شما نیز مراقبت می کند.
یوگا به آرامش و طراوت ذهن کمک می کند. تمرینهای مختلف تنفس عمیق و مراقبه ، به بهبود تمرکز و آگاهی شما از بدن کمک می کند و احساس آرامش را در شما ایجاد می کند. به این ترتیب ، یوگا یک رویکرد کاملاً جامع برای تناسب اندام را فراهم کرده و سلامت جسمی و روحی خوبی را در بین تمرین کنندگان خود تضمین می کند.


10- یوگا به افزایش بهره وری شما کمک می کند

بلاخره به مورد آخر رسیدیم، تمرین منظم یوگا باعث افزایش بهره وری شما می شود. شما از نظر جسمی بسیار عالی هستید، وضعیت خوبی دارید، مصدوم نیستید، آزادی و ایمنی زیادی دارید و ... . علاوه براین، یوگا با خواب خوب ، بدن آرام ، سطح استرس کم ، زندگی جنسی عالی و غیره ، سلامت روانی خوبی را نیز تضمین می کند. وقتی فرد بتواند سلامت جسمی ، متعادل و سلامت روحی داشته باشد ، طبیعتاً باعث افزایش بهره وری خواهد شد!

 

همچنین شما می توانید انواع ویدیو آموزش یوگا را در فروشگاه اینترنتی ژیار آنلاین تهیه کنید

برچسپ ها :
استرس یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha