سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مقدمه ای بر asp net mvc

مقدمه ای بر asp net mvc

  • قیمت: ۴۲/۰۰۰ تومان
  • تعداد بازدید: ۴/۶۹۱ بازدید
  • زبان: نامعلوم
  • تعداد: ۰ حلقه

 مقدمه ای بر  asp.net mvc

زبان : انگلیسی


asp.net mvc تکنولوژی جدید است که مایکروسافت بر روی آن سرمایه گذاری کرده است.خود تکنولوژی mvc چیز جدیدی نیست و سالهای که در زبانهای برنامه نویسی مختلف پیاده سازی شده است اما مایکروسافت برای اولین بار است که آن را در تکنولوژی asp.net پیاده سازی می کند.
mvc مخفف model,view,controller  است.تمام تلاش در mvc برای جدا سازی نگرانی ها یا تمرکز در آن واحد بر روی یک چیز است.در پروژه های تیمی هر قسمت از پروژه توسط یک فرد یا یک تیم
پیاده سازی می شود.در طراحی وب به دلیل وسعت و زیاد بودن تخصص ها ممکن است یک تیم در مورد قسمتهایی از پروژه تخصص نداشته باشد.برای مثال طراحی رابط کاربری  و طراحی دیتابیس دو تخصص کاملا جدا هستند و در پروژه های پیشرفته و زمانگیر این بخشها به تیم های تخصصی واگذار می شود.
تیم طراحی رابط کاربری نباید با مسائل  و مشکلات مربوط به بازیابی داده از دیتا بیس درگیر شود و برای همین باید لایه های مختلف از هم کاملا ایزوله باشند.

 هرچند قبلا در برنامه نویسی asp.net webforms  از تکنیک های لایه بندی استفاده می شد اما این لایه بندی کامل نبود و لایه ها تا حدودی بر روی هم همپوشانی داشتند.جدا از جدا سازی نگرانی ها (seperation of concerns) در mvc می توان تست واحد را به خوبی و بدون دردسر  اجرا کرد. همچنین در asp.net mvc برنامه نویس و یا طراح به صورت کامل بر روی خروجی html کنترل دارد و کدها به صورت خودکار، همانند آنچه که در asp.net webform داشتیم تولید نمی شوند و خروجی بسیار تمیز و کم حجم است و سر بار جاوا اسکریپت و viewstate را ندارد.

در این ویدیو که از مجموعه ویدیو های channel 9 است اسکات هانسلمن به معرفی و آموزش asp.net mvc می پردازد این آموزش در اروپا ارائه شده است و حدود 75 دقیقه طول می کشد. اسکات هانسلمن یکی از ارائه دهندگان مایکروسافت است که کنفرانس هایی را برای معرفی محصولات مایکروسفت در ساسر جهان ارائه  کرده است.یکی از ویژگی های کنفرانسهای او استفاده از مطالب واقعی به صورت طنز در میان برنامه است.در این ویدیو به صورت کاملا کاربردی به معرفی asp.net mvc می پردازد و به جرات می توان گفت این ویدیو تنها ویدیوئی است که در  75  دقیقه می تواند به اندازه چند برابر این مدت به صورت کاربردی به شما آموزش دهد.


بر خلاف دیگر مطالب و ویدیو های آموزشی در این ویدیو هانسلمن به سوالاتی همچون چگونه mvc بر روی asp.net قرار گرفته است؟ تفاوت میان asp.net webform با asp.net mvc چیست؟ stack چگونه به ما برای یادگیری کمک می کند و ... پاسخ میدهد.

شیوه آموزشی و معرفی تکنولوژی های هانسلمن بسیار منحصر به فرد است و طرفداران بسیاری در جهان دارد.علاوه بر شوخ طبعی ، تسلط وی بر روی  تکنولوژی های مایکروسافت باعث شده است تا کنفرانس های او از پر هیجانترین  کنفرانس ها باشد.

آموزش asp.net mvc

آموزش asp.net mvc

ارسال نظر
Captcha