سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آموزش برنامه نویسی به زبان اسمبلی از VTC

آموزش برنامه نویسی به زبان اسمبلی از VTC

  • قیمت: ۴۲/۰۰۰ تومان
  • تعداد بازدید: ۴/۳۳۰ بازدید
  • زبان: نامعلوم
  • تعداد: ۰ حلقه

آموزش برنامه نویسی به زبان اسمبلی از VTC


زبان برنامه نویسی اسمبلی یکی از پیش نیاز های رشته کامپیوتر است که برای درک ساختار زیربنایی سیستم و نحوه تعریف دستورات برای ماشین بسیار مهم است و در دانشگاهها تدریش می شود.
اگرچه عده ای فکر می کنند که با وجود زبانهای سطح بالا کار با زبان سطح پایینی همانند اسمبلی بیهوده است اما برنامه نویسان سیستم بیشترین استفاده را از این زبان می برند و در حقیقت با استفاده از زبان اسمبلی پلتفرمی برای زبانهای سطح بالا ایجاد می شود تا برنامه نویسان برنامه های کاربردی با جزئیات پیاده سازی سیستم کامپیوتری درگیر نشوند.
این مجموعه آموزش ویدیوئی، که توسط شرکت VTC ارائه شده است به آموزش زبان برنامه نویسی می پردازد برای یادگیری زبان برنامه نویسی اسمبلی ، به یک کامپیوتر ، یک سیستم عامل و کامپایلر NASM و مقداری صبر نیاز دارید زیرا زبان برنامه نویسی اسمبلی زبانب نیست که یک شبه بتوانید با آن برنامه بنویسید و مستلزم یادگیری پیاده سازی سیستم کامپیوتری است که برای آن برنامه می نویسید.

این برنامه آموزشی با معرفی جبر بولی شروع می شود و در ادامه با نحوه پیاده سازی و ساختار یک کامپیوتر  و قطعات آن همانند CPU و رجیستر های آن و ... آشنا می شوید. سپس با کامپایلر NASM که یکی از مشهورترین کامپایلر های زبان اسمبلی است آشنا می شوید و یاد خواهید گرفت تا چگونه از آن استفاده کنید.
در ادامه ساختار یک برنامه در زبان برنامه در زبان برنامه نویسی اسمبلی برای شما شرح داده می شود.
در ادمه با مفهوم ماکرو در زبان اسمبلی آشنا می شوید و یاد خواهید گرفت تا چگونه ماکرو های خود را در اسمبلی پیاده سازی و فراخوانی کنید.در ادامه همین مبحث با نحوه تعریف و فراخوانی توابع در زبان اسمبلی آشنا خواهید شد. برنامه نویسی ساختیافته بدون استفاده از توابع معنی ندارد و به کدهای درهم و ناخوانا منجر می شود.در ادامه با اپراتور های بولی موجود در زبان اسمبلی آشنا خواهید شد و در انتهای دوره آموزشی با نحوه پیاده سازی اعداد اعشاری در زبان برنامه نویسی اسمبلی و چگونگی استفاده از آنها را یاد خواهید گرفت.

ارسال نظر
Captcha