سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کاپوئرا(Capoeira ) 100 درصد دیدنی و جذاب

  • قیمت: ۴۸/۰۰۰ تومان
  • تعداد بازدید: ۵/۴۹۰ بازدید
  • زبان: انگلیسی
  • تعداد: ۱ حلقه
  • مدت زمان: ۶۸ دقیقه
مو جود نیست

عنوان انگلیسی:Capoeira 100% spectacular 

کاپوئرا(Capoeira )   یک هنر رزمی برزیلی است که ترکیبی از حرکات موزون، موسیقی و حرکات آکروباتیک می باشد. بحث های زیادی در مورد معنی لغت کاپوئرا (Capoeira ) بوجود آمده است، در زبان اسپانیایی معنی کاپوئرا "خروس جوان" است که برگرفته از مبارزه یک یا دو خروس جنگی با هم می باشد. تاریخچه این رشته رزمی به قرن 16 میلادی و زمان تجارت بردگان برمی گردد. نحوه انجام این ورزش به این گونه است که شرکت کنندگان یک حلقه دایره ای تشکیل داده و به نوبت با ابزار مختلف کار کرده و بصورت دو به دو در داخل محوطه دایره ای که به آن رودا (Roda) می گویند با هم مبارزه می کنند. ازجمله خصوصیات کاپوئرا می توان به انجام حرکات آکروباتیک، حملات ساختگی و استفاده بسیار زیاد ازسطح زمین برای انجام حرکات اشاره کرد.
نوعی از کاپوئرا وجود دارد که به آن کاپوئرای آنگولا می گویند، در این نوع از کاپوئرا سرعت بازی به نسبت کمتر بوده و همچنین ضرباتی که زده می شوند خلاقیت و آرامش بیشتری به همراه دارند.

 

کاپوئرا


ازجمله قواعد عمومی کاپوئرا می توان به این نکته اشاره کرد که در آن هیچ مبارزی برای ضربه زدن به حریفش تلاش نمی کند و اعتقاد بر این است که "حریف تان دشمن شما نیست بلکه دوست تان است". یک مبارز خوب در کاپوئرا باید سعی کند تا به بازی جریان دهد به همین دلیل نباید از دماغ کسی خون بیاید. علاوه بر این هیچ کدام از حرکات در کاپوئرا توسط حریف مسدود نخواهند شد و بجای مسدود کردن سعی بر آن است که از ضربه حریف فرار کرده و بتوانید فضای جدیدی را جهت اجرای تکنیک های جدید باز کنید. همچنین در کاپوئرا تکنیک ها باید خلاقانه و غیر قابل پیش بینی باشند.
جالب است که بدانید در کاپوئرا استفاده از دست ها مجاز نیست، ازجمله دلایل آن می توان به این نکته اشاره کرد که  بومیان آفریقا بر این باور بودند که دست ها برای آفریدن و پاها برای خراب کردن ساخته شده اند، به همین جهت نباید چیزی را با دست خراب کرد. یکی دیگر از دلایل استفاده نکردن دست در کاپوئرا می توان به این نکته اشاره کرد که دست های بردگان آفریقایی در برزیل همیشه بسته بود و آنها مجبور بودند که تنها از پاهایشان استفاده کنند.

 

کاپوئرا


گروه کاپوئرا برزیل در 14 ژوئیه سال 1989 توسط سه نفر از بهترین کاپوئرا  کاران گروه Senzala تاسیس شد. PAULINHO SABIA  در ریودو ژانیرو، BONECO  در لس آنجلس و PAULAO در هلند به صورت هماهنگ به آموزش اساتید پرداخته و آنها را در سراسر بزریل و جهان پخش می کردند. کمال فنی، سختی و پر انرژی بودن، احترام به دانش و شخص پیرامون ازجمله ویژگی های اساسی گروه کاپوئرا برزیل بود.
در این DVD به آموزش نکات و حرکاتی جالب در مورد کاپوئرا خواهیم پرداخت. همچنین شما می توانید بهترین حرکات محافل بزرگ در اروپا که توسط بهترین اساتید، ناظران، مدرسان و شاگردان کاپوئرای برزیلی انجام می شوند را مشاهده کنید. این محصول را که شامل حرکات آکروباتیک، انفجاری و تکنیکی جالبی می باشد از دست ندهید.
 

کالاهای مشابه

ارسال نظر
Captcha