سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مستند عجایب هفتگانه دنیای باستان

مستند عجایب هفتگانه دنیای باستان

  • قیمت: ۴۲/۰۰۰ تومان
  • تعداد بازدید: ۹/۴۱۵ بازدید
  • زبان: نا معلوم
  • تعداد: ۱ حلقه
  • مدت زمان:

گنجینه های گمشده دنیای باستان
عجائب هفتگانه جهان

 

زبان:انگلیسی

زیرنویس:فارسی

تعداد:1 cd

همه ما در مورد عجایب جهان مطالبی شنیده ایم.اما آیا می توانید عجایب هفتگانه جهان را به ترتیب نام ببرید؟نه بگذارید سوال را ساده تر کنم.آیا می توانید آنها را نام ببرید؟
سوال ساده تر از آن :
4 مورد از عجایب هفتگانه جهان را نام ببرید؟

عجایب هفتگانه جهان به هفت بنای دست ساز بشر که قبل از تولد مسیح ساخته شده بود و باعث شگفتی و تعجب بازدید کنندگان آن می شد گفته می شود.اما چرا عدد هفت انتخاب شده است؟چرا به جای عدد هفت عدد 8 یا 10 یا هر عدد دیگری نبوده است؟ آیا این عدد رازی دارد؟
لیست عجایب جهان در طول سالها تثبیت شده است و اینگونه نیست که یک نفر این لیست را نوشته باشد.در متون کهن لیست های زیادی نوشته شده اند و همگی با همدیگر تفاوت هایی داشته اند در بعضی از لیست ها معبد سلیمان در لیست قرار دارد و  در بعضی دیگر از لیست ها کشتی نوح هم یافت می شود هر گروه بنا به عقیده خود یکی از سمبل ها دین خود را وارد لیست ها کرده اند.
اما آیا واقعا این بناهای شگفتی ساز  وجود داشته اند؟آیا ما غیر از متون کهن،اثری از آنها را یافته ایم؟
اینها سوالاتی هستند که با دیدن این مستند جالب می توانید به آنها پاسخ دهید.این مستند در مورد عجایب هفتگانه جهان است و شما را با عجایب هفتگانه جهان،محل آنها ،زمان آنها و سازندو ابعاد آنها آشنا می کند و سپس در مورد مدارکی که می تواند وجود عجایب هفتگانه جهان را اثبات یا رد کند صحبت می کند.
در این مستند عجایب هفتگانه جهان بدین صورت لیست شده است:
1- هرم بزرگ خئوپس در مصر
در مصر بیش از 96 هرم وجود دارد.این هرم ها مقبره هایی هستند که پادشاهان برای خود می ساختند.یک هرم بسیار بخصوص است، هرم خئوپس

یکی از فرعونهای مصر.
2- باغهای معلق بابل:
در بابل شهری واقع در عراق امروی،پادشاهی حکمرانی کرده است که این پادشاه با دختری از سرزمینی سبز و کوهپایه ای ازدواج کرده است.پادشاه

برای اینکه دل همسرش را شاد کند و او را به یاد سرزمین مادریش بیاندازد دستور ساخت باغهایی پله ای شکل را دارد تا شبیه باغهای کوه پایه ای باشد این مورد به دومین شگفتی ساز جهان تبدیل شد.
3-مجسمه زئوس
مجسمه زئوس یکی از شاهکار های مجسمه سازی بود که در معبد زئوس در شهر المپیا ساخته شد.
4-معبد آرتمیس
5-مقبره ماوسلیم
6-مجسمه کلاسوس
مجسمه ای که به عنوان یادبودی از ایثار و مقاومت شهروندان شهر رودز در مقابل تهاجم دشمن ساخته شد.
7-فانوس اسکندریه
فانوسی دریایی که در شهری که اسکندر ساخت ساخته شد این فانوس به عنوان راهنمای کشتی هایی که به اسکندریه می آمدند کاربرد داشت و همچنین مظهری از رونق شهر اسکندریه بود.

این مستند یکی از جالبترین ها در نوع خود می باشد که همراه زیر نویس فارسی ارائه می شود. با دیدن این مستند بیشتر سوالات شما در مورد عجایب هفتگانه جهان پاسخ داده می شود.

 

 

کالاهای مشابه

ارسال نظر
Captcha