سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آموزش زبان فرانسه به روش آقای مایکل توماس

آموزش زبان فرانسه به روش آقای مایکل توماس

  • قیمت: ۵۴/۰۰۰ تومان
  • تعداد بازدید: ۴/۹۹۲ بازدید
  • زبان: نامعلوم
  • تعداد: ۰ حلقه

آموزش زبان فرانسه به روش آقای مایکل توماس


تعداد:1DVD
نیازمندی: تسلط به زبان انگلیسی
سطح: مبتدی، متوسطه و پیشرفته

در این مجموعه شما می توانید زبان فرانسه را با روش آقای مایکل توماس یاد بگیرید. زبان دوم آموزشی (زبانی که مدرس با آن صحبت می کند و زبان فرانسه را آموزش می هد) انگلیسی است، بنابراین برای استفاده از این مجموعه باید با زبان انگلیسی آشنا باشید. همچنین بهتر است تلفظ حروف فرانسه که با حروف انگلیسی از نظر نوشتاری یکسان است را بدانید، ولی در غیر این صورت نیز می توان ازمتن این مجموعه برای یادگیری آن استفاده کرد.
مجموعه در 3 سطح مبتدی، متوسطه و پیشرفته دسته بندی شده است و این امکان را به شما می دهد که از پایین تر سطح شروع کرده و پس از پایان هر سطح به سطح بالاتر بروید. تمام این مجموعه فقط شامل فایل های صوتی است، و تنها کاری که باید بکنید این است که به این فایل ها صوتی گوش دهید. مدرس از شما می خواهد هیچ چیز را به خاطر نسپارید، یادداشت برداری نکنید، و سعی در حدس زدن فرم صحیح عبارت ها نکنید. مدرس در این روش آموزش بیشتر مسئولیت یادگیری زبان آموز(شما) را برعهده دارد. در تمام طول دوره از دو نفر از شاگردان خود (یک دختر و یک پسر) برای آموزش استفاده می کند. هر اشتباهی که شاگردان او مرتکب می شوند می تواند اشتباه هر سواد آموزی باشد و از آنجا که مدرس تمام اشتباهات شاگردان را به آنها گوشزد می کند و به اصلاح آنها می پردازد، شما نیز مطمئن خواهید شد که فرم صحیح زبان را یاد خواهید گرفت.


مایکل توماس(Michel Thomas)


مایکل توماس مبدع روشی جدید برای آموزش زبان می باشد. او می گوید شاگردانش پس از چند روز می توانند مکالمه هایی به زبان مورد نظر داشته باشند. آقای توماس تاکنون توسط افراد مشهوری مانند Raquel Welch، Barbra Streisand، Emma Thompson، و Woody Allen استخدام شده است.روش او ابتدا در بریتانیا و در یک مستند علمی در تلویزیون BBC به نام "The Language Master" شروع شد. او در این برنامه زبان فرانسه را به دانش آموزان دبیرستانی در مدت 5 روز آموخت. پس از علاقمندی های بوجود آمده به دلیل پخش این مستند، ناشر بریتانیایی Hodder و Stoughton از او خواستند که برنامه خود را به صورت تجاری در دسترس همگان قرار دهد.

thomas


روش مایکل توماس


در این روش مدرس به شاگردان اخطار می دهد که از برداشتن یادداشت یا تلاش برای حفظ کردن مطالب خودداری کنند! بلکه به آنها اطمینان می دهد که مدرس تمام مسولیت یادگیری زبان آنها را به عهده خواهد داشت. آقای توماس می گوید قلب این روش قرار دادن زبان آموز در وضعیت ریلکس، و تمرکز و تلاش برای بوجود آوردن احساس دستیابی به موفقیت است. هدف اصلی این روش برداشتن استرس و اضطراب موجود در روش های معمولی یادگیری زبان مخصوصا یادگیری زبان در مدارس است.
در ادامه این روش مدرس کلمات و عبارت های کوتاهی را در زبان مورد نظر بیان می کند و از زبان آموز می خواهد که معنی این عبارت ها را به زبان خود (زبانی که بر اساس آن یادگیری زبان جدید شروع می شود) بیان کند و برعکس. این روال از جمله های ساده شروع می شود و به تدریج ساختارهای پیچیده ساخته می شوند. عبارت های انتخاب شده  باید از بلوک های اصلی ساختار زبان مورد نظر باشند. زمانی که معادل درست عبارت توسط دانش آموز فراگرفته شد، مدرس معادل صحیح را با تلفظ درست تکرار می کند. زمانی که پاسخ زبان آموز صحیح نباشد مدرس به او کمک می کند تا اشتباه خود را بفهمند و آن را اصلاح کند. مهمترین کلمات زبان مورد نظر مرتبا در طول دوره تکرار می شوند. روش بر تلفظ کامل از همان ابتدا اصرار ندارد بلکه سعی می کند به صورت تدریجی و با گرفتن فیدبک از شاگرد و سپس بهبود آن پروسه یادگیری را ادامه دهد. زبان آموز با تکرار های بیشمار در طول دوره ساختار و تلفظ صحیح عبارات و کلمات را فرا می گیرد.
آقای توماس دوره هایی برای آموزش 4 زبان زنده دنیا (فرانسه، ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی) به روش خود دارد. در این دوره ها تمرکر بر روی ترکیب فعل و ساختارهایی مانند "من می خواهم بروم=I want to go" . لغات استفاده شده در این دوره کم هستند، و به صورت عمده بر روی کلمات کلیدی تمرکز دارند و از استفاده از کلمات قلنبه جلوگیری می کند. قواعد گرامری به صورت تدریجی معرفی می شود، و از بیان اصطلاحات فنی خودداری می شود. در این روش بر روی مهارت های مورد نیاز برای برگرداندن جملاتی مانند" I want to know why you don't have it for me now, because it is very important for me and I need it "  تمرکز می شود در حالی که از استفاده از عبارت های ثابتی که در بیشتر دوره ها  استفاده می شوند خودداری می شود. به  عنوان مثال آقای توماس در دوره های خود، شمارش ماه ها و روزها و .... را آموزش نمی دهد.ایشان در دوره های خود معمولا از پیوند هم ریشه ها در زبان هدف با معادل آنها در زبان اصلی زبان آموز استفاده می کند.

ارسال نظر
Captcha