سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آموزش هنر رزمی جیت کان دو توسط Tim Tacket

آموزش هنر رزمی جیت کان دو توسط Tim Tacket

  • قیمت: ۴۲/۰۰۰ تومان
  • تعداد بازدید: ۱۳/۶۶۹ بازدید
  • زبان: انگلیسی
  • تعداد: ۱ حلقه

Jeet Kune Do by Tim Tackett

 

جیت کان دو (Jeet Kune Do)

 
جیت کن دو که به صورت مخفف JKD  نوشته می شود، سیستم مرکب هنر رزمی و فلسفه زندگی است که توسط بروس لی، استوره هنر های رزمی ابداع شده است و در آن از حرکات مستقیم و غیر کلاسیک استفاده می شود. بر اساس روش این سبک خاص، آنها معتقد به انجام حداقل حرکت و دستیابی به حداکثر اثر و سرعت بالا هستند. این سیستم بر اساس استفاده از ابزارهای مختلف در شرایط گوناگون کار می کند. این شرایط یا موقعیت ها به رنج هایی دسته بندی شده اند (ضربات مشت، لگد، بدام انداختن، و قلاب) که تکنیک ها به صورت صاف و آرام بین آنها اجرا می شوند. این روش به "سبک بدون سبک" مشهور است. برخلاف بیشتر هنرهای رزمی سنتی، جیت کن دو ثابت یا الگوبندی شده نیست؛ بلکه فلسفه ای است که می تواند فرا گرفته شود. به آن "مفهوم جلوگیری" یا حمله به رقیب در حالی که او قصد حمله دارد؛ گفته می شود. بروس لی خودش معمولا در نوشته ها و صحبت هایش به آن به عنوان "هنر نمایش بدن انسان" اشاره می کرد. بروس لی در طول تحصیل خود به این اعتقاد رسید که سبک های موجود بسیار سخت و غیر واقعی شده اند. او مسابقات هنرهای رزمی آن روزها را "شنا در زمین خشک" می نامید. او معتقد بود که مبارزه خود به خود است و مبارز هنر رزمی نمی تواند آن را پیش بینی کند بلکه فقط می تواند به آن واکنش نشان دهد. به همین دلیل معتقد بود که یک مبارز خوب باید"مانند آب باشد" و بدون تردید مانند جریان مایع حرکت کند.
 
Jeet kune do
 
در سال 2004  "بنیاد بروس لی" تصمیم گرفت که از نام جان فان جیت کن دو (Jun Fan Jeet Kune Do)  برای اشاره به هنررزمی مورد استفاده توسط بروس لی، استفاده کند. جان فان (Jun Fan) نام بروس لی به زبان چینی می باشد.
 

اصول جیت کن دو

 
سبک JKD به شما آموزش می دهد که بهترین دفاع یک حمله قوی است، که این اصل "متوقف کردن مشت" نامیده می شود. کسی که حمله می کند باید به هدف خود نزدیک شود و این نزدیک شدن به شخص مورد حمله امکان می دهد که حرکت شخص مهاجم را متوقف و جدا کند. اصل حائل یا متوقف کردن می تواند به بیشتر از حمله های فیزیکی اعمال شود. نشانه های غیر کلامی (حرکات زیرکانه که رقیب از آنها بی خبر است) ممکن است درک یا متوقف شوند و بنابراین به نفع خود از آنها استفاده کرد.
رده های "5 روش حمله" که به شرکت کنندگان در JKD کمک می کنند که فهرست نمایش های آماده خود برای مبارزه را سازمان دهی کنند، شامل آموزه های تهاجمی JKD است. اصول "توقف بازدید و توقف ضربه" و " ضربات پا و دفاع همزمان " از اصول سبک های وینگ چان و épée fencing قرض گرفته شده اند. این اصول عبارت اند از حرکات سیال منفرد که حمله را هنگام دفاع انجام می دهد و شامل تکنیک های تهاجمی  JKD است. این اصول برای مبارزه بدون سلاح تغییر داده شده اند و توسط بروس لی برای تکمیل کردن اصل متوقف کردن، به داخل ساختار JKD وارد شده اند.
 

تیم تاکت (Tim Tackett)

 
آقای تاکت مدرس هنرهای رزمی و نویسنده Redlands درکالیفرنیا است. او یک گروه غیرانتفاعی برای حفظ هنررزمی بروس لی که همان جیت کن دو است، را اداره می کند. تیم تاکت تمرینات هنرزمی را از سال 1962 زمانی که به همراه نیروی هوایی آمریکا در تایوان به سر می برد آغاز کرد. با توصیه یک دوست، او با جدیت شروع به تحصیل هنرهای رزمی کرد. در مدت 3 سال اقامت در تایوان او توانست دو نوع Hsing-i، تای چی (Tai Chi)، شائولین شمالی و جنوبی، White Crane، و کنگ فو سبک میمونی را فرا گیرد.پس از مرخص شدن از نیروی هوایی در سال 1966 او مدرسه Redlands در کالیفرنیا را تاسیس کرد و همزمان به تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا مشغول شد.
 
Tim T
 
تاکت در سال 1967 دید که بروس لی سبک جیت کن دو را در تورنومنت Ed Parker در کالیفرنیا نشان داد. به دلیل مشغولیت با تامین هزینه های خانواده و تحصیل او مجبور شد مدرسه کنگ فوی خود را تعطیل کند. بعد از گرفتن M.F.A در سال 1970 او کار خود را به عنوان معلم دبیرستان شروع کرد. همراه با نخستین شاگردش باب چاپمن (Bob Chapman) او از کدرسه چیت کن دو Dan Inosanto دیدن کرد . در آن زمان کلاس شامل در حدود 10 دانش آموز بود که Bob Bremer، Dan Lee، Richard Bustillo، Pete Jacobs، و Jerry Poteet جز آنها بودند. 
در سال 1973 به آقای تاکت در مدرسه  Dan Inosanto  درجه ارشد اعتا شد و به او اجازه داده شد کهبه آموزش JKD به گروه های کوچکی از دانش آموزان بپردازد.

کالاهای مشابه

ارسال نظر
Captcha