سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

معالجه Qigong توسط Jeff Primack

معالجه Qigong توسط Jeff Primack

 • قیمت: ۴۲/۰۰۰ تومان
 • تعداد بازدید: ۱۱/۸۲۴ بازدید
 • زبان: انگلیسی
 • تعداد: ۱ حلقه

معالجه Qigong  توسط Jeff Primack

مجموعه حاضر حدود 1 ساعت آموزش سبک حرکتی Wuji  که معادل یادگیری هزاران حرکت Qigong است می باشدفراگیری اصول انرژی به شما امکان می دهد که اشکالی از Qigong  را خودتان مانند یک خبره تولید کنید.
این مجموعه توسط Jeff Primack آموزش داده می شود و شامل قسمت های زیر می باشد:

 •   معرفی Wuji
 •  Wuji Qigong
 •  قدم زدن Wuji

walking

 •  حرکات Wuji- فشار، ضربه، چرخش

pressing

 •  حرکات Wuji- ساخت کره

kore

 •  حرکات Wuji- فشار دست 1
 •  حرکات Wuji- فشار دست 2

hand

 •  حرکات Wuji- بازتاب

projection

 •  حرکات Wuji- لکوموتیو

locomotive

 •  حرکات Wuji- تصفیه

cleansing

 •  حرکات Wuji- شنا

swimming wuji

 •  نمایش Wuji
 •  جلسه Wji گروهی

group wuji

Wuji


Wuji تمرین  همزمان Qigong است که در آن شخص در حرکت بعدی خود ساکن نمی شود. در این سبک شکل ویژه ای ساخته شده است که به خلاقیت اجازه می دهد خود را نشان دهد. این سبک نوعی رقص از طریق تئوری مغناطیس است!


جف پریماک (Jeff Primack)


آقای پریماک از سال 1996 دانش آموز فعال Qigong بوده است. از آن زمان او Qigong، تنفس، و تکنیک های تنفسی برپایه غذا را با بسیاری از مردم جهان در سمینارهای زنده به اشتراک گذاشته است و آن را به بقیه آموزش داده است. او بنیانگذار "مرکز عالی Qigong علمی" است و در حال حاضر در میامی، فلوریدا زندگی می کند.

jeff


Qigong  یا chi kung


Qigong  یا chi kung یک فلسفه و تمرین است که در آن تنفس، حرکت، و آگاهی سلامتی ذهن، بدن، و روح در یک راستا قرار می گیرند. بر اساس طب باستانی چین، هنرهای رزمی چینی ، و فلسفه چینی Qigong پتانسیل های انسان را پرورش می دهد و باعث بیداری روحی فرد به طبیعت فطری و طبیعی او می شود.


تمرینات Qigong


Qigong   تنها شامل تمرینات معالجه ای نیست بلکه شامل تعداد مختلفی از روش های آموزش ذهنی و فیزیکی است که برای کمک به ذهن و بدن و بر اساس فلسفه چینی طراحی شده اند. جزیئات روش های اجرا بسته به مدرس، مدارس و هدف شرکت کننده متفاوت هستند. سیستم Qigong شامل یک یا چند تا از روش های آموزش زیر است: روش دینامیک، استاتیک، فکری و فعالیت هایی که نیازمند کمک خارجی هستند. هر کدام از این روش های آموزشی از عناصر مختلفی از جامعه چینی سرچشمه گرفته اند و بر روی جنبه های مختلفی از تئوری Qigong تاکید دارند.


Qigong دینامیک


Qigong دینامیک را می توان به آسانی از مجموعه ای از حرکات و شمایل که برای تشویق و دستکاری جریان انرژی Qi در داخل بدن شرکت کننده طراحی شده اند، تشخیص داد. Tai ChiCHuan یک هنر رزمی چینی است که یک ارائه و تعبیر خوب از Qigong داینامیک است.  مثال های دیگر عبارت اند از Five animal frolics ، White Crane Qigong، Wild Goose (Dayan) Qigong که در آن شرکت کننده تقلیدی از حرکات حیوانات را اجرا می کند. برای یک مشاهده کننده خارجی، مجموعه حرکات شبیه به calisthenics یا سایر انواع روش های ورزشی است. برای تمرین کننده Qigong، تمرین این حرکات نیازمند یکی شدن ذهن، بدن، و روح؛ با کمک و تشویق و کنترل جریان انرژی Qi است.


Qigong استاتیک


Qigong استاتیک با نگه داشتن یک حالت، وضعیت یا ایستایش مشخص برای یک مدت زمان اجرا  می شود. در برخی موارد Qigong استادیک شامل برخی تشابهات با تمرین یوگا و پیشینه آن در رسوم بودایسم دارد.هنر رزمی چینی Yiguan که از xingyiquan گرفته شده است یک توضیح دهنده قوی برای  تمرین ایستایش است. برای مشاهده کننده خارجی تمرین کننده Qigong استاتیک به صورت ثابت در هوا به نظر می رسد. برای خود تمرین کننده Qigong  استاتیک تلاش های فیزیکی و ذهنی نیازمند نگهداری ژست است که موجب دستکاری مناسب جریان انرژی Qi می شود.


Qigong  فکری


بیشتر تمرینات Qigong در بردارنده مدیتیشن (تفکر و تعمق) هستند. مدتیشن روش عامه برای تمرین بدن وذهن است و می توان در بسیاری از فرهنگ ها رد آن را دید. جزئیات تمرینات Qigong بر اساس منشاء سنت مدیتیشن، متفاوت هستند.


Qigong با عوامل خارجی


بسیاری از سیستم های شامل تمرینات Qigong  از عوامل یا کمک های خارجی استفاده می کنند. در روش های پزشکی و غذایی، غذا ها و نوشیدنی های ویژه ای برای کمک به دستکاری جریان انرژی Qi تجویز می شود. در هنر رزمی Qigong برای ترقی از جریان Qi از ماساژ و سایر آماده سازی های بدن استفاده می شود. در برخی سیتم های Qigong متخصص Qigong می تواند جریان Qi را در بدن تمرین کننده به عنوان یک معالجه یا راهنمایی جریان Qi، انتشار دهد یا دستکاری کند.


کاربرد های Qigong


از تمرینات Qigong برای رسیدن به هدف های مختلفی بهره گرفته می شود و این اهداف هستند که انتخاب روش و سیستم Qigong را مشخص می کنند. اگرچه مزایای Qigong بیشمار هستند ولی مهمترین دلایلی که به خاطر آنها مردم به Qigong روی می آورند برای رسیدن به سلامتی، وسیله ای برای تهذیب نفس و یا بخشی از تمرینات هنر رزمی چینی هستند.


سلامتی


اگرچه به صورت ویژه و از نقطه نظر پزشکی غربی تائید نشده است، ولی Qigong به عنوان یک گزینه معالجه در زمینه پزشکی مکمل پذیرفته شده است.معالجه Qigong به طور عمده در چین به عنوان قسمتی از پزشکی باستانی چین استفاده می شود و در برنامه درسی دانشگاه های چین آورده شده است. تمرینات Qigong هم به عنوان عامل پیشگیری کننده و نیز معالجه کننده عمل می کنند. این تمرینات اثراتی در بهبود بیماری های  مزمنی مانند فشارخون، دیابت، آلرژی، آسم، ورم مفاصل، مشکلات دیسک کمر، سرطان، افسردگی، سندرم روده، و ... دارند. Qigong از طریق بهبود پاسخ ایمنی تمرین کننده، افزایش قدرت بازیابی توانایی های فرد و نیز افزایش پتانسیل بازسازی شخصی فرد، به سلامتی فرد کمک می کند.
اصلی ترین استفاده های پزشکی از Qigong عبارت اند از:
-    حفظ سلامت عمومی
-    توانبخشی فیزیکی
-    مدیریت استرس و بیماری های مرتبط مانند فشارخون
-    تراکم استخوان و توازن
-    معالجه سرطان
-    ورم مفاصل
-    پشت و کمر درد


تهذیب نفس


تهذیب نفس بر اساس زمینه، معانی و اهداف فراوانی دارد. بر اساس فلسفه سنتی چینی، روش های تهذیب نفس می توانند به صورت  زیر طبقه بندی شوند.
-    Confucian: این روش راهی را معرفی می کند که به تمرین کننده امکان می د هد یک Junzi  شود.
-    Taoist(تائویست): این روش وسیله ای برای رسیدن به روشنگری روحی و طول عمر را معرفی می کند.
-    بودایست: گفته می شود این روش راه روحی برای رسیدن به Buddhahood است.


هنر های رزمی


تمرینات Qigong از عناصر مهم هنرهای رزمی چینی می باشد. این تمرینات به عنوان منبع قدرت و نیز بنیان سبک درونی هنرهای رزمی شناخته می شوند. Tai chi chuan، Xing yi، و Baguazhang هنر های رزمی پینی هستند که بر پایه اصول جریان Qi قرار دارند. شاهکار های باورنکردنی در هنر های  رزمی مانند توانایی تحمل ضربات بسیار سنگین، و توانایی شکستن اشیاء توانایی هایی هستند که مستقیما به تمرینات Qigong وابسته هستند.
 

کالاهای مشابه

ارسال نظر
Captcha