سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مبارزه محمد علی کلی و جورج فورمن

مبارزه محمد علی کلی و جورج  فورمن

  • قیمت: ۴۵/۰۰۰ تومان
  • تعداد بازدید: ۴۳/۳۹۴ بازدید
  • زبان: نا معلوم
  • تعداد: ۱ حلقه
  • مدت زمان: ۶۵ دقیقه

یکی از خاطره انگیز ترین مبارزات بوکس برای تمام علاقمندان بوکس مبارزه محمد علی کلی و جورج فورمن است. فورمن از محمد علی جوان تر و یکی از شکست ناپذیران تاریخ بوکس بود.قبل از مسابقه با محمد علی، جو فورمن با جو فریزر و کن نورتون مبارزه کرده بود و هر دوی آنها را از صحنه مسابقات حذف کرده بود.
این دو نفر تنها کسانی بودند که توانسته بودند محمد علی را شکست دهند. همه انتظار داشتند که شکست محمد علی برای جو فورمن ساده باشد اما محمد علی گفت که برای شکست فورمن نقشه مخفیانه ای کشیده است.
مبارزه در حضور 60 هزار تماشاگر در تاریخ 30 اکتبر 1974 برگزار شد.و محمد علی در نهایت جو فورمن را ناک اوت کرد.
این مبارزه در تاریخ مبارزات بوکس بسیار پر اهمیت است و به عنوان بزرگترین واقعه ورزشی قرن بیستم نام برده می شود عنوان دیگر آن the Rumble in the Jungle  است که به معنی غرش در جنگل است.
 

مبارزه بوکس محمد عل کلی و جو فورمن

کالاهای مشابه

نظرات کاربران

مهریار در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۴ [۲:۳۳:۵۱ PM]

من با ورزشهای خشن و بی کلاس مثل بوکس کاملا مخالفم چون ادم خیلی اسیب میبینه

اردلان در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۳ [۷:۴۱:۱۷ PM]

تو احمقی که مخالفی چون میترسی این میگی کجاش بی کلاسه تو مبارزه خیابانی فقط بوکس بدرد میخوره چون با اون ترست از بین میره تو به کونگفو و چه میدونم ورزشایی که میرن رو پرده سینما باور نکن چون همش الکی و دروغ تنها رشته هایی که از یه مبارزه خیابان نجاتت میدن رشته های خشنن مثلا من میگم ده تکواندو کار تو خیابان نمینونن یه بوکسور بزنن پس بیخود حرف مفت نزن

محمد زمانی در تاریخ ۱۳۹۹/۴/۱ [۱۰:۴۲:۱۴ AM]

محمد علی در این مبارزه سن بالائی داشت و خوشبین ترین مفسران ورزشی هم شانسی برای او قائل نبودند ولی محمد علی روشی بسیار زیرکانه را در پیش گرفت و چند راند پیاپی خود را به طناب چسبلند و فقط ضربه خورد و فورمن را با جملاتش تحریک و عصبی میکرد و فورمن آنقدر خسته شد که با یک هوک راست محمد علی کلی ناک اوت شد ولیکن لحظه افتادن فورمن بر کف رینگ هم واقعا دردناک بود و کلی با اینکه میتوانست ضربه دیگری به او بزند اینکار را نکرد تا فورمن بیشتر تحقیردنشود بعد از آن مسابقه فورمن چند سال دچار اعسردگی شد ولیکن تحولی در او ایجاد شد که تبدیل به یک انسان واقعی شد

ارسال نظر
Captcha