سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ماکی وارای اوکیناوایی (Okinawa Makiwaras)

  • قیمت: ۴۸/۰۰۰ تومان
  • تعداد بازدید: ۵/۸۲۶ بازدید
  • زبان: انگلیسی
  • تعداد: ۱ حلقه
  • مدت زمان: ۶۰ دقیقه

عنوان انگلیسی: Okinawa Makiwaras

ماکی وارا تیرکی چوبی است که دور آن را با پارچه پوشانده و در زمین محکم کرده اند. پیچاندن پارچه به دور چوب نقش ضربه گیر را ایفا کرده و باعث می شود که  درهنگام زدن ضربه به چوب دست هایمان آسیب نبینند. ماکی وارا جهت تمرین زدن ضربه در سبک های مختلف کاراته سنتی به کار گرفته می شود. طرز استفاده کاراته کاها از ماکی وارا همانند نوع استفاده بوکسورها از کیسه بوکس می باشد. تمرین با ماکی وارا به رزمی کار این اجازه را می دهد که در برابر ضربه یا لگد مقاومت بیشتری از خود نشان دهد. از دیگر مزایای تمرین با ماکی وارا می توان به بالا رفتن دقت در هدف گیری و افزایش تمرکز اشاره کرد.

 

ماکیوارا


ازجمله کاربردهای ماکی وارا می توان به تمرین ضربات دست، پا، زانو و آرنج اشاره کرد که در روش اوکیناوایی تمامی این ضربات را می توان در زوایای مختلف انجام داد. کارشناسان حوزه رزمی بر این باورند که برای اینکه بهترین نتیجه را از تمرین با ماکی وارا بدست آورید بهتر است که هر روز حدود 50 تا 100 ضربه با هر دست یا پا به آن بزنید. علاوه براین بهتر است که طرف ضعیف بدن تان را بیشتر تمرین دهید. به یاد داشته باشید که نباید بیش از اندازه با ماکی وارا تمرین کنید چراکه احتمال آسیب دیدگی تان زیاد خواهد بود.
اکثر رزمی کاران اروپایی تمرین با ماکی وارا را در برنامه آموزشی خود نگنجانده اند، آنها بر این باورند که تمرین طولانی مدت با ماکی وارا منجر به آسیب دیدگی دست خواهد شد. البته باید بدانید که استفاده نادرست از ماکی وارا منجر به آسیب دیدگی و تغییر شکل آن خواهد شد، اما استفاده درست از آن مشکلی ایجاد نخواهد کرد. در صورتی که از ماکی وارا به صورت صحیحی استفاده کنید منجر به انتقال بهتر نیرو از دست و پا شده و همچنین پایین تنه، پاها و شانه ها را جهت ایجاد بیشترین نیرو تربیت می کند.

 

ماکیوارای اوکیناوایی


کسانی که زیر 18 سال سن دارند نباید با نهایت قدرت شان به ماکی وارا ضربه بزنند چراکه استخوان های آنها به طور کامل گسترش نیافته اند. در صورتی که تازه کار هستید باید زیر نظر مربی و یا شخصی با تجربه تر از خود شروع به تمرین با آن کنید. در صورتی که در دست یا پاهایتان جراحتی ایجاد شد نباید تا ترمیم کامل آن با ماکی وارا تمرین کنید.
 برای اولین بار در این DVD آموزشی استاد Takémi TAKAYASU روش آموزش خود با ماکی وارا که یکی از لوازم جانبی شناخته شده برای همه کاراته کاها است را به شما ارائه خواهد کرد. ماکی وارا از آنجا که اجازه می دهد ضربات مرگباری را بتوانید بزنید ابزاری ضروری برای کاراته است. با استفاده از یک آموزش منظم، شما می توانید کارایی خود را با حرکات تکراری زیر بهبود دهید:


•    Seiken-tsuki
•    Shuto-Uchi
•    Shotei-Uchi
•    Shomen-Geri
•    Ushiro-Geri


در این DVD، استاد Takémi TAKAYASU نشان می دهد که در تمام سبک های کاراته کا چگونه با استفاده از ماکیوارا بطور چشم گیری قدرت خود را افزایش دهیم.
 

برچسب ها: هنر های رزمی

کالاهای مشابه

ارسال نظر
Captcha