سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مستند سوسای اویاما دست خدا(زیر نویس فارسی)

  • قیمت: ۵۴/۰۰۰ تومان
  • تعداد بازدید: ۱۴/۶۳۵ بازدید
  • زبان: ژاپنی
  • تعداد: ۱ حلقه
  • مدت زمان: ۴۷ دقیقه

سوسای اویاما، فردی بود که کیوکوشین کاراته را بنیان نهاد و تمام عمر به آموزش و بهبود این سبک پرداخت. اویاما یکی از سختگیرترین مربیان هنرهای رزمی بوده است و معتقد بود برای اینکه یک رزمی کار به یک فرا انسان تبدیل شود تنها راه شکستن محدودیت های فردی با استفاده از تمرینات سخت است.هنرجویان زیادی دوجوی اویاما را به دلیل تمرینات سختش ترک کردند. اویا فکر می کرد که همه می توانند همانند او باشند اما کم کم دریافت که او یک استثنا بوده است به همین دلیل در اواخر عمرش تعدادی از قوانین سخت را که برای ارتقای کمربند لازم بود کنار گذاشت همانند مبارزات 100 نفره که در ابتدا برای ارتقا به دان 5 لازم بود اما دید که همه نمی توانند این مبارزات را تمام کنند.
شیوه زندگی اویاما و داستان زندگی او بعد از بنیان نهادن کیوکوشین کاراته در این مستند بیان شده است.اویاما در طول زندگیش با هر کس که مبارزه کرده است او را شکست داده است تا جایی که دیگر به دنبال مبارزه با انسانها نبود و مبارزه با گاو های وحشی را فصل جدیدی از مبارزاتش می دانست. در اولین مبارزه اش با گاو های وحشی با وجودی که نزدیک بود کشته شود اما توانست در نهایت با شکستن شاخ گاو نر پیروز شود و گاو نر، دیگر میل به مبارزه را از دست داد و اویاما برنده مسابقه شد.
در این مستند که 3 سال قبل از مرگ اویاما فیلم برداری شده است نحوه تمرینات اویاما در فصل های مختلف نمایش داده می شود. این مستند زمانی فیلم برداری شده است که کیوکوشین دیگر آن نهال نوپایی که سبک های دیگر به آن می تاختند نیست و در ژاپن حدود 400 هزار هنرجو و در سایر کشور ها حدود 10 میلیون ورزشکار دارد.اویاما به کشور های مختلف سفر می کند تا در مورد کیوکوشین سخنرانی کند.اردوهای نمایندگان جهانی را در بهار برگزار می کند تا همه هنرجویان از آموزش یکسانی برخوردار باشند. و تلاشهایش برای گسترش کیوکوشین خستگی ناپذیر است.
این مستند با نام سوسای اویاما دست خدا ( God Hand) منتشر شده است. اویاما در این مستند این طور تعریف می کندکه زمانی که برای ترویج کیوکوشین به آمریکا سفر کرده بود با تعدادی کشتی کج کار حرفه ای آمریکایی برخورد می کند و به انها می گوید به شما نشان می دهم که کاراته چقدر قوی است در صورتی که من شما را مجاب کردم باید شاگرد من شوید.سپس درخواست 12 بطری کوکا کولا می کند و آنها را در دو ردیف 6 تایی قرار می دهد و با ضربات دست دهنه بطری ها را قطع می کند. کشتی گیران آمریکایی فریاد می زنند "oh my God,You are God's Hand" تو دست خدایی. و اینگونه اویاما به دست خدا معروف شد.
 

آنچه که در این مستند با زیرنویس فارسی خواهید دید:

تمرینات اویاما در کوهستان میتسومین

کمپ تابستانی کیوکوشین در کنار اقیانوس

5 دقیقه مبارزه اویاما با گاو نر وحشی

سخنرانی اویاما در سال جدید در دوجوی مرکزی

استاژ نماینده های جهانی کیوکوشین با مربیگری اویاما

نامه ای از یکی از طرفداران اویاما به او و جواب اویاما


این مستند توسط ژیار آنلاین به زبان فارسی زیرنویس شده است.

 

مستند سوسای اویاما دست خدا

برچسب ها: کیوکوشین

کالاهای مشابه

ارسال نظر
Captcha