سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه شکم مان را صاف و یا 6 تکه کنیم؟

چگونه شکم مان را صاف و یا 6 تکه کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۸/۴ بازدید کنندگان:۱۵۲۷ نویسنده:سامان موسوی

 

 

شاید زمانی که به باشگاه می روید و افرادی را می بینید که دارای شکمی 6 تکه هستند دوست داشته باشید که مانند آنها شوید. با رعایت نظم و ترتیب و بکار بردن توصیه های زیر می توانید به این هدف برسید. در حقیقت رعایت اصول بهداشتی و تغذیه ای در زندگی داشتن شکم صاف را برای شما تضمین خواهد کرد.
 

اگر می خواهید شکم تان صاف باشد باید در کمترین موقعیت ها هم تحرک داشته باشید

 هر اندازه که تحرک بیشتری داشته باشید بهتر است. به همین جهت سعی کنید که در هر موقعیتی که هستید تحرک داشته باشید. برای مثال برای تحرک داشتن برای خودتان موقعیت خلق کنید، برای مثال به جای اینکه از آسانسور برای بالا رفتن استفاده کنید سعی کنید خودتان از پله ها بروید، کارهای خانه را انجام دهید، باغبانی کنید، بعداظهر ها کمی پیاده روی کنید.
 


تنفس کردن از شکم تان را فرا بگیرید

ازجمله راههای عالی برای به کار انداختن شکم این است که با شکم تان تنفس کنید. زمانیکه هوا را به داخل می برید شکم تان را پر از هوا کنید (به یاد داشته باشید که منظور شکم است نه شش ها) در ادامه هوای بازدم را از شکم خود بیرون دهید. نفس کشیدن بوسیله شکم روشی عالی برای ریلکسیشن است.


باید همیشه شکم تان را منقبض نگه دارید

در اوقاتی مانند زمان انتظار، محل کار، در داخل مترو و غیره تلاش کنید که بر روی وضعیت بدنتان کار کنید. بدن تان را صاف نگه داشته و آن را به داخل بدهید و همزمان باسن تان را منقبض کنید. این تمرین ساده و کوچک را خیلی زیاد انجام دهید. بهتر است که شکم تان را چندین بار در روز منقبض کنید.
 


اگر می خواهید شکم تان صاف شود بهتر است ورزش کنید

زیاد مهم نیست که مشغول انجام دادن چه ورزشی هستید، این فعالیت را با تمرین هایی که توده های چربی شکم را از بین می برند انجام دهید. برای نمونه حرکات پدالی، دراز نشست،  چرخش نیم تنه و غیره.  سعی کنید که این تمرینات به مرتب و با نظم  ترتیب خاصی انجام دهید.


سعی کنید بیشتر غذاهای سبک بخورید

شما باید در رژیم غذایی تان  بیشتر بر روی کیفیت تمرکز داشته باشید نه کمیت. پیش از تمرین و یا در کل از خوردن غذاهای سنگین دوری کرده و همچنین از خوردن فرآورده هایی که چربی زیادی دارند پرهیز کنید. ازجمله این فرآورده ها می توان به نان چرب،  چیپش، بیسکویت، سس، پیراشکی و غیره اشاره کرد. به جای از خوردنی ها می توانید با استفاده از دستوراعمل های ساده خودتان غذای خود را درست کنید.
همچنین بهتر است که میوه و سبزی زیادی مصرف کرده و خوردن غلات را در اولویت قرار دهید. خوردنی هایی مانند ماکارونی، برنج و نان یک گوارش سالم و خوب را برای شما تضمین می کنند. زیاد آب بخورید، خوردن آب کافی راهی بسیار خوب برای کاهش چربی و شفافیت بیشتر پوست می شود، شما باید روزانه حداقل 1.5 لیتر آب بخورید. اگر زیاد به خوردن آب تمایل چندانی ندارید می توانید بجای آن چای یا انواع جوشانده ها را مصرف کنید. به هیچ وجه نباید مشروبات الکی مصرف کنید.
 

ماساژ دادن شکم

 شما باید از هر فرصتی برای ماساژ دادن شکم تان استفاده کنید، چه در تختخواب باشید چه مشغول چرت بعداظهر باشید و یا اینکه در حال دوش گرفتن هستید می توانید شکم خود را به صورت حرکت دایره ای ماساژ دهید. نحوه انجام این کار بدین صورت است که از کار را از نزدیک ناف شروع کرده و کم کم حرکت را به طرف کمرتان امتداد دهید و چرخش دایره ای وار را به سمت ران هایتان بکشانید.
 

برچسب ها: تمرینات شکمی
ارسال نظر
Captcha