سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

10 فاکتور فیزیکی و روحی لازم برای موفقیت در مسابقات کیوکوشین

10 فاکتور فیزیکی و روحی لازم برای موفقیت در مسابقات کیوکوشین
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۲/۹ بازدید کنندگان:۵۷۷۰ نویسنده:مدیر سایت


هنگامی که یک مسابقه هنر های رزمی را نگاه می کنید در نگاه اول ممکن است بسیار ساده به نظر بیاید اما در حقیقت صدها ساعت تمرین طاقت فرسا برای آماده شدن در سطح این مسابقات لازم است.فاکتور های زیادی در موفقیت در مسابقات هنر های رزمی همانند کیوکوشین، دخالت دارد تعداد این عوامل بسیار بیشتر از آن چیزی است که شما فکر می کنید.کیوکوشین کاراته تنها یک مبارزه ف یزیکی نیست روح یکوکوشین در شخصیت مبارز جریان خواهد یافت.اگر می خواهید در مسابقات کیوکوشین کاراته موفق شوید باید 10 فاکتور ذکر شده را به خوبی مورد توجه قرار دهید.


پشتکار


زمانه عوض شده است و باز هم خواهد شد.انقلابی در تکنولوژی به وجود آمده است. در کیوکوشین هم ، تکنیک هایی که در مبارزات مورد استفاده قرار می گیرند توسعه یافته اند.روشهای تمرینی جدیدی که به طور موثر تر باعث بهبود فیزیک جیمانی و قدرتی می شوند کشف شده اند.تنها چیزی که باعث می شود که یک مبارز کیوکوشین خود را با علم روز هماهنگ کند مطالع و تحقیق با چشم باز است.توانایی تحقیق و به کار بستن این روشهای جدید، تنها راه همکام ماندن با تغییرات سریع علم مبارزه است.


سر سختی


کیوکوشین کاراته یکی از چند ورزش رزمی است که در آن ورزشکاران با کمترین پوشش های حفاظتی در مسابقات حاظر می شوند.بنابراین بالابردن توانایی تحمل تک تک اعضا و ماهیچه های بدن برای یک مبارز حرفه ای بسیار مهم است.تعدادی از اعضا و قسمت های بدن در مبارزات کیوکوشین بیشتر در معرض اسیب قرار دارند در این میان می توان از پنجه ها، پاها و ساعد و ... نام برد.یک مبارز می تواند سختی این قسمت ها را با ضربه زدن های متوالی به کیسه شنی و یا کیسه بوکس با لا ببرد همانند یک سامورایی که شمشیرش را هر شب صیقل می دهد مبارز هم باید ابزار مبارزه اش را هم روز بهتر و بهتر کند.


شجاعت


شرکت در یک مبارزه کیوکوشین می تواند دردناک باشد.مبارزه هر روزه و تمرینات می تواند دردناک باشد. فدا کردن زمانی را که می توانید با دوستانتان به تفریح بپردازید اما به جای آن به کیسه مشت بزنید می تواند دردناک باشد. ما به عنوان یک انسان از واژه درد بیزار هستیم.اما خواهید دید که درد جزئی از زنگی روزانه است.مواجه با مشکلات زندگی شجاعت زیادی می خواهد. مبارزات کیوکوشین باعث قوی شدن روح مبارز شرکت کننده نه تنها در مقابل درد فیزیکی بلکه در مقابل مشکلات و موانع زندگی خواهد شد.
 

فرمانبری


یک ورزشکار نیازمند نصایح و نقد های مربیش برای تبدیل به یک ورزشکار بهتر و یک مبارز قویتر است بعضی وقتها مربیان تعبیرات و نقدها تندی را برای تحلیل مبارزه و نحوه تمرین شما به کار می برند اگر ورزشکار در این مواقع فرمانبر و آرام باشد و به مربیش اعتماد داشته باشد می تواند نقاظ ضعف خود را از بین ببرد و یا انها را تبدیل به نقاط قوت کند.فرمانبری، وفاداری و اعتماد به مربی و باشگاه یک چیز ضروری برای موفقیت در هر ورزشی است و کیوکوشین در این میان استثناء نیست.

 

تکنیک


قوانین IKO به اندازه ای نرمی نشان داده اند که می توانید از نظر فنی به هر درجه ای برسید.ترکیب فنی تکنیک ها تقریبا بی نهایت است.ورزشکار باید فاکتور های فیزیکی و شخصیتی خود را تجزیه و تحلیل کند و سپس تعدادی تکنیک را به منظور موفقیت در مسابقات و مبارزات به طور مکرر تمرین کند تا در این تکنیک ها بی رقیب باشد.آنها همچنین باید قادر باشند تا نحوه بازی را با توجه به نقاط قوت و ضعف حریف تغییر دهند.تماشای یک مبارزه نفس گیر میان دو حریف قدرتمند در کیوکوشین یکی از هیجانهای این ورزش است.

استقامت
یک ورزشکار کیوکوشین کاراته، باید وقتی را در نظر بگیرد تا بتواند هر روزه تمرین کند مهم نیست چقدر زندگی شلوغی دارد تمرین روزانه یکی از عوامل موفقیت است. بنابراین گاهی لازم است تا وقت بودن با خانواده، دوستان و یا سرگرمی های شخصی را فدا کنیم.آنها همچنین باید به صورت منظم نحوه تمرینات خود را زیر نظر بگیرند تا بدن انها در آمادگی باشد بنابراین تمرینات روزانه جزء جدائی ناپذیر این تمرینات است. از سه ماه قبل از مبارزات، نظم شخصی و ازخود گذشتگی برای تمرین و استقامت در اجرای تمرینات برای تمرکز بر روی تمرین روزانه ضروری است.

 

قدرت


کیوکوشین کاراته یک ورزش فول کنتاکت است.هر ضربه ای که وارد می شود باید حتما تاثیر بر روی حریف بگذارد.قدرت ماهیچه های هر قسمت از بدن باید افزایش یابد تا تکنیک ها با نیروی مورد نیاز از طرف ماهیچه ها پشتیبانی شود. مبارزان همچنین باید توجه مخصوصی به قدرتمندی سینه،شکم و ناحیه ران داشته باشند تا بتوانند ضربات مشت و پای حریف را جذب کنند.

کار تیمی


کسانی که هدف آنها شرکت در مبارزات و موفقیت درآنهاست باید به صورت مرتب در کلاس حاضر شوند و سخت تمرین کنند.در این بین باید حواسشان به افراد تازه کار کلاس هم باشد و انها را راهنمایی کنند پشتیبانی روحی این همرزم ها و مربی کلاس تاثیر زیادی در موفقیت آنها دارد.مبارزات کیوکوشین کاراته، مبارزات انفرادی است با این حال، یک روح قوی تیمی در دوجو، باعث بهبود بسیار  قابل توجه در یادگیری کاراته خواهد شد.

سرعت


KE=1/2 mv2
اگر چیزی در مورد فیزیک بدانید حتما با این فرمول برخورد کرده اید.این فرمول می گوید که انرژی جنبشی نسبت مستقیمی با جرم( به تعبیری وزن جسم) و سرعت آن دارد.این فرمول را می توانید در تکینک های کاراته به کار بگیرید.مهمترین نکته اینجا این است که ، سرعت ضربه مشت و یا تکنیک پا، تاثیر بسیار بیشتری از جرم( وزن) مشت یا پای شما دارد. مهم نیست چقدر حیف شما توانمند و قوی هیکل است اگر ضربات او سریع نباشد نمی تواند بهترین استفاده را از بزرگ بودن جثه بکند.برای  رزمی کاران کوچکتر هم این قانون پابرجاست، می توانید کم وزنی خود در مقابل حریف را با سرعت ضربات به سادگی جبران کنید.

تحمل


در مبارزات بین المللی کیوکوشین کاراته گاهی مبارزات در صورت تساوی در راند های اول تا 7 دقیقه به شول می انجامد.بنابراین باید بتوانید به صورت پیوسته هفت دقیقه مبارزه کنید این مقدار مبارزه همانند دویدن با حد اکثر سرعت به مدت هفت دقیقه است این مقدار استقامتی است که رزمی کاران کیوکوشین باید برای آن آماده باشند.بدون استقامت طولانی هیچوقت قادر نخواهید بود تا در یک مبارزه بین المللی موفق شوید.
 

برچسب ها: مسابقات رزمی هنر رزمی کاراته کیوکوشین مبارزات کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha