سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اساتید مشهور هنرهای رزمی چه کسانی هستند؟

اساتید مشهور هنرهای رزمی چه کسانی هستند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۲/۲۰ بازدید کنندگان:۲۱۱۰ نویسنده:سامان موسوی

Masahiko Kimura یکی از برترین جودو کاران در تمام دوران ها می باشد. او توانست در سن 18 سالگی به کمربند سیاه دست یابد. او اولین کسی بود که پشت سر هم توانست 3 مقام اول قهرمانی جهان را کسب کند. Kimura در طول عمر خود فقط در 4 مبارزه شکست خورد.

Helio Gracie از بنیان گذاران نوعی از جودو بود که به عنوان جوجیتسوی برزیلی شناخته می شود. جوجیتسوی برزیلی نوعی از جودو می باشد که بیشتر بر روی گلاویز شدن بر روی زمین تمرکز می کند (اگرچه قلاب زمینی در جودو نیز  وجود دارد اما در جودو بیشتر بر روی پرتاب کردن و انداختن تمرکز می شود). پس از توسعه این سبک از مبارزه، خانواده Gracie از مبارزان دیگر سبک های هنرهای رزمی دعوت کردند که به برزیل بروند و جوجیتسوی برزیلی را آزمایش کنند. Helio در طول دوران ورزشکاری خود توانست رزمی کاران مشهوری را شکست دهد.

 

در سال 1951 Kimura که 34 سال سن داشت به همراه دو همکار جودوکار ژاپنی خود به برزیل رفت. Helio Gracie که 38 سال سن داشت از یکی از یاران Kimura شکست خورد. پس از آن   Kimuraدر حضور بیش از 20 هزار تماشاگر و رئیس جمهور و معاونش با Gracie مبارزه ای را انجام داد. در طول این مسابقه Kimura چندین و چند بار موفق شد که Gracie را به زمین بیاندازد، اما تشک نرم مانع از این شد که آسیب جدی به او وارد شود. بعد از گذشت حدود 10 دقیقه Kimura توانست Gracie را به زمین بیاندازد و تلاش کرد که او را خفه کند. برای انجام این کار او را در بین بازوهای خود گرفت و فشار داد. در ادامه با مقاومت زیاد از سوی Gracie، Kimura بازوی او را شکست.

اویاما بنیانگذار کیوکوشین کاراته می باشد که در محافل کاراته به دلیل  کشتن 50 گاو با دست خالی بسیار شناخته شده است. او توانست در سبک کمیته 100 نفر را که در آزمون مهارت های فنی، استقامت بدنی و روانی مورد ارزیابی قرار گرفته بودند و انتخاب شده بودند را بدون آنکه زمان مسابقه به پایان برسد شکست دهد. این شاهکاری است که تعداد انگشت شماری از مردان در طول تاریخ توانسته اند آن را انجام دهند. کسانی که خواسته اند به این رکورد دست پیدا کنند به علت خستگی شدید فیزیکی شکست خورده اند. هیچ مردی جز اویاما نتوانسته است به این دست آورد بزرگ دست یابد.

 

اویاما

 

برای موفقیت در آزمون MAS اویاما، در کیوکوشین کاراته به چیزهایی فراتر از مهارت فنی نیاز است. کسی که این چالش را پذیرفته است باید در اوج آمادگی باشد. منظور از اوج آمادگی این است که استقامت جسمانی و روانی را همراه با قدرت زیاد داشته باشد. اعمال فیزیولوژیکی باید در اوج خود باشند (منظور این است که قلب، ذهن و بدن باید با هم متحد باشند). اویاما به عنوان آزمون نهایی برای دانش آموزان کیوکوشین، hyakunin kumite (مبارزه با 100 نفر) را انتخاب کرد.

 

100 مبارزه در 3 روز

اویاما بعد از تمرین های  سخت و طاقت فرسا در کوه ها، hyakunin kumite را به عنوان آزمون نهایی کیوکوشین انتخاب کرد. او در اوج شرایط فیزیکی بود و بر این باور بود که بهترین زمان برای انجام این کار است. بنابراین او بهترین رزمی کاران کمربند سیاه باشگاه خود را به عنوان حریفان خود انتخاب کرد. او به طور متوالی با هر رزمی کار دو دقیقه مبارزه می کرد. بعد از آنکه کل گروه رزمی کاران به مبارزه پرداختند دوباره از اول به ترتیب مبارزه می کردند تا 100 مبارزه به پایان برسد. او تصمیم گرفت که این 100 مبارزه را در طول 3 تکرار کند ( یعنی جمعا 300 مبارزه در طول  3 روز).  او بعد از هر 20 مبارزه زمانی کمی را به استراحت و نوشیدن مایعات اختصاص میداد. اویاما برای افزایش ترشح آدرنالین و حس پرخاشگری خود سعی کرد که بین هر  100 مبارزه میزان خواب خود را به حداقل برساند.

بسیاری از دانش آموزان اویاما چند بار در طول 3 روز مبارزه کردند. تعداد کمی از آنها توانستند خود را از چنگ مصدومیت نجات دهند. اویاما بیشتر حریفان خود را تنها با زدن یک ضربه knockout میکرد. اگرچه او میخواست که برای چهارمین روز هم به این مبارزات ادامه دهد اما به دلیل عدم تمایل حریفان برای انجام مبارزات بیشتر قادر به انجام آن نبود. اویاما در طول این سه روز مبارزه، از هیچ باند یا نواری برای محافظت از دست و پاهای خود استفاده نکرد. هیچ رزمی کار دیگری تاکنون نتوانسته است در چنین مدت کوتاهی 300 مبارزه انجام دهد. 

برچسب ها: تاریخچه سبک های هنر های رزمی فستیوال هنر های رزمی کاراته کیوکوشین مبارزات 100 نفره مبارزات کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha