سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در شکستن اجسام سخت مهارت پیدا کنیم؟

چگونه در شکستن اجسام سخت مهارت پیدا کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۱۷ بازدید کنندگان:۱۹۳۸۳ نویسنده:سامان موسوی

 


در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم نگاهی به موضوع شکستن اجسام سخت انداخته و راهنمایی هایی را در این زمینه به شما ارائه دهیم. رزمی کارها می توانند با استفاده از شکستن اجسام سخت سرعت، قدرت و تمرکزشان را برای شکستن اجسام غیر زنده به نمایش بگذارند و به آنها کمک می کند که باور کنند که بدن آنها سلاحی قدرتمند است.
در ادامه اصولی را که باید برای شکستن اجسام سخت رعایت کنید را به شما خواهیم آموخت.

شما نباید از برنامه خود فراتر بروید بلکه باید بر اساس توان و پیشرفت تان جلو بروید چراکه باعث آسیب رسیدن به بافت ها و همچنین پوست بدن خواهد شد. علاوه بر این تاندون ها کشیده شده و درد زیادی را ایجاد می کنند، این آسیب دیدگی ها باعث می شود که قدرت رزمی کار به سرعت افت کند. باید همیشه به یاد داشته باشید که بدن تان مانند یک پتک آهنی یا یک زره ضد گلوله نیست که آسیب نبیند، همچنین باید بدانید که برای شکستن اجسام فقط زور و قدرت نیاز نیست.
در واقع می توان گفت که شکستن اجسام سخت نوعی هنر است، زیرا باید برای انجام این کار عوامل زیادی را هنرمندانه بکار بگیرید تا قادر باشید بر استحکام اجسام غلبه کنید. پس هنرمندانه و معقولانه عمل کنید. همیشه احتیاط کرده و شکیبا باشید. برای انجام همه تکنیک ها باید ابتدا روش درست اجرای آنها را یاد گرفته و با تمرینات سبک شروع کنید. داشتن اعتماد به نفس یکی از عوامل مهم در موفقیت شکستن اجسام سخت است، به همین دلیل هیچ وقت به دل تان ترس و تردید راه ندهید.

 

تمرین شکستن اجسام

در صورتی که بدون داشتن هیچ زمینه و توانایی با مشت به آجر ضربه بزنید ممکن است که یکی از انگشتان دست تان را بشکنید. اما در صورتی که با نیرویی مناسب ، همراه با سرعت و شدت به آن ضربه بزنید می توانید آن را بشکنید.
Michael feld که یکی از فیزیکدانان معروف می باشد در این زمینه توضیح می دهد که: شگفت انگیز است که برای شکستن اجسام سخت هیچ ترفندی در کار نیست و چیزی که شما می بینید یکی از حرکت های موثر و کارآمدی است که تاکنون انسان آن را درک کرده است.

افراد حرفه ای در هنرهای رزمی تنها چیزهایی را خواهند شکست که قابل شکستن باشند، مثلا، به هنگام ضربه زدن به یک تخته از چوب کاج، ضربه ای را که می زنند با خطوط و رگه های چوب تنظیم می کنند، بنابراین به راحتی می توانند چوب را بشکنند. همچنین اگر بخواهند خود را بیشتر به چالش بکشند به جای آجر که شکنندگی آن کمتراست از بلوک های بتونی استفاده می کنند.

ben paris که کمربند سیاه و دان 4 تکواندو را دارد در این زمینه می گوید: تاکنون بیشترین تخته ای که توانسته ام 5 عدد بوده است، البته این محدودیت به خاطر توان و قدرتم نیست بلکه کم و بیش بدلیل محدودیت و اندازه دست هایی می باشد که این تخته ها را نگه می دارد.


تمرین شکستن اجسام سخت چه مزیتی دارد؟

رزمی کارها با استفاده از تمرین شکستن اجسام سخت می توانند به قدرت واقعی ضربات خود آگاهی پیدا کنند. تکنیک های شکستن اجسام، باعث پیشرفت، آرامش و افزایش اعتماد به نفس خواهد شد. رزمی کار یاد خواهد گرفت که چگونه بدون اینکه آسیبی ببیند به اجرای تکنیک های رزمی بپردازد.

Waker می گوید که شما می آموزید که مشت تان را در ذهن خود طوری متمرکز کنید که بجای اینکه در سطح بماند به درون بدن حریف منتهی شود. شما جهت انتقال حداکثر قدرت پیش از آن که در سرعت رو به کاهش می رود می بایست تماس برقرار کنید. همه این قدرت متمرکز شده به دنبال یک هدف خاص هستند.
 

برچسپ ها :
شکستن اجسام سخت
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha