سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به تمرینات کاردیو

نگاهی به تمرینات کاردیو
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۱۹ بازدید کنندگان:۲۶۱۹ نویسنده:سامان موسوی

 

 

تمرینات کاردیو یا قلبی عروقی و یا هوازی تمریناتی می باشند که می توانند ضربان قلب تان را بالا برده و برای مدتی در آن حالت نگه دارند. ازجمله تمرینات کاردیو می توان به آهسته دویدن، پیاده روی سریع و یا شنا اشاره کرد که وقفه ای در انجام آنها ایجاد نخواهد شد. در مقابل تمریناتی که بیشتر بر روی کشش و یا قدرت تمرکز دارند (مثل پیلاتس) را نمی توان جزء تمرینات هوازی طبقه بندی کرد. البته پیلاتس را می توان به روش کاردیو تمرین کرد و یا برای اینکه تاثیر بیشتری داشته باشد با تمرینات کاردیو ترکیب کنید ولی به طور معمول جزء این دسته از ورزش ها نمی باشد.


انجام تمرینات کاردیو چه مزایایی دارد؟

انجام دادن تمرینات کاردیو مزایای زیای برای بدن شما دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:


•    تمرینات کاردیو موجب تقویت قلب خواهند شد.


•    با تمرینات هوازی می توان به تقویت ریه ها پرداخته و همچنین ظرفیت ریه هایتان را بالا ببرید.


•    با استفاده از تمرینات قلبی عروقی می توانید میزان سوخت و ساز بدن تان را افزایش داده و کالری بیشتری بسوزانید، این کار به کاهش وزن تان کمک خواهد کرد.


•    انجام تمرینات کاردیو به کاهش استرس تان کمک خواهد کرد.


•    تمرینات کاردیو موجب بیشتر شدن انرژی تان خواهند شد.


•    با استفاده از این تمرینات می توانید از کیفیت خواب بهتری برخوردار شوید.


اکنون که با مزایای انجام تمرینات کاردیو آشنا شدید ممکن است که این سوال برایتان پیش بیاید که ضربان قلب تان باید به چه میزانی بالا رفته و چقدر آن را در آن حالت نگه دارید؟ در ادامه به برسی این دو سوال خواهیم پرداخت اما یک قاعده کلی در این مورد وجود دارد و آن این است که در زمان انجام دادن تمرینات کاردیو باید بدانید که اگر در حال ورزش نتوانید صحبت کنید و ضربان قلب تان به میزان زیادی نسبت به حالت معمول افزایش یافته به معنی این می باشد که در حال انجام تمرین کاردیو هستید.


چگونه باید ضربان قلب خود را محاسبه کنیم؟

برای اینکه معلوم کنید که ضربان قلب تان در یک دقیقه چقدر است به این طریق عمل کنید که ابتدا دو انگشت خود را در گوشه عقب فک پایین خود قرار داده و سپس 2 سانتی متر پایین بیاورید تا نبض تان را از طریق شریان اصلی حس کنید. تعداد ضرباتی که نبض تان در 10 ثانیه می زند را شمرده و ضربدر عدد 6 کنید تا تعداد دقیق ضربان قلب خود در یک دقیقه را بدست آورید. البته داشتن یک نمایشگر ضربان قلب در هنگام انجام تمرینات کاردیو می تواند بسیار مفیدتر عمل کنید. با استفاده از این دستگاه به راحتی می توانید ضربان قلب خود را محاسبه کنید.


ضربان قلب خود را باید چه مدت در بالا نگه داریم؟

اینکه باید ضربان قلب خود را چقدر بالا نگه دارید به سطح تناسب اندام و اهداف شما بستگی خواهد داشت. البته انجمن قلب آمریکا پیشنهاد می کند که حداقل 30 دقیقه فعالیت هوازی متوسط را به مدت 5 روز در هفته انجام دهید و یا اینکه 20 دقیقه فعالیت شدید را به مدت 3 روز در هفته انجام دهید (بیشتر به این گذینه تاکید می شود).
البته باید بدانید که این میزان به صورت حداقل می باشد و بسته به پیشرفتی که می کنید به مرور می توانید زمان و شدت تمرینات کاردیو خود را افزایش دهید. شما باید برای انجام این کار برنامه داشته باشید، همچنین در صورتی که اضافه وزن دارید یا اینکه با مشکل خاصی در مورد سلامتی تان روبرو هستید بهتر است که قبل از ایجاد برنامه با دکتر خود مشورت کنید.
 

برچسب ها: آیروبیک تمرینات استقامتی کاردیو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha