سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ویدیو: مبارزه هلیو گریسی و کیمورا

مبارزه هلیو گریسی و کیمورا
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۲/۱ بازدید کنندگان:۵۰۱۹ نویسنده:مدیر سایت

 قبلا در مورد هلیو گریسی نوشتیم.این ویدیو کلیپ کوتاهی است در مورد بنیانگذار جوجیتسو برزیلی.
به دلیل اینکه هلیو گریسی دارای جثه کوچک و کودک رنجوری بود با مشاهده تکنیک های جودوی ژاپنی که تکنیک های آن نیازمند قدرت و توانایی بدنی بود تکنیک ها را طوری تغییر داد تا جثه و قدرت بدنی کمتر مهم باشد و بیشتر نحوه انجام تکنیک مهم باشد تا افراد کوچک هم بتوانند با افراد قوی و جثه بزرگ درگیر شوند و  شانس پیروزی داشته باشند.
بعد از بردهایی که رشته رزمی جوجیتسوی برزیلی کسب کرد و باعث شهرت هلیو شد درخواست داد تا با قویترین جودوکار جهان،ماساهیکو کیمورا مبارزه کند. کیمورا جواب داد که تو کارت خوبه اما نه اینقدر خوب که بتونی با من مبارزه کنی.در عوض می تونی با مرد شماره 2 ژاپن کاتو مبارزه کنی و شکست تو برای کاتو مثل شکستت برای من آسون هست.

هلیو با کاتو مبارزه کرد و بعد از 6 دقیقه مبارزه با قفل گردن توانست کاتو را بیهوش کند.کیمورا این بار مجبور بود از عنوانش دفاع کند.
مبارزه در حضور دویست هزار نفر برگزار شد قرار بود تا در دو راند 10 دقیقه ای مبارزه کنند کیمورا مرد تنومند و پرقدرتی بود و در عین حال بهترین جودوکار تمام دوران بود اختلاف وزن کیمورا و هلیو بیش از 30 کیلو بود.قبل از مبارزه کیمورا گفته بود اگر هلیو بتواند بیش از 3 دقیقه دوام بیاورد این را باید به حساب برد او گذاشت.
کیمورا گریسی را به اطراف پرت می کرد بلند می کرد و به زمین می زد اما به دلیل تکنیک های دفاعی گریسی قادر به اتمام کار نبود سر انجام در دقیقه 13 مبارزه در راند دوم گریسی در تله قفل شانه کیمورا گیر کرد.
گریسی حاضر به زدن بر روی تشک برای اتمام مبارزه نبود اما برادرش کارلوس که مدیر برنامه های او بود با پرتاب حوله مبارزه را متوقف کرد  شکست را پذیرفت.
نوه اش بعد ها از او پرسید چه چیزی باعث شد تا تن به این مبارزه بدهد.
هلیو پاسخ داد: من می دانستم که نمی توانم از عهده قهرمان ژاپن برآیم اما اگر من بخواهم بر آنچه که ایجاد کرده ام اطمینان داشته باشم باید آن را بر روی بزرگترین قهرمان جهان امتحان کنم.


بنابراین او می دانست که می بازد اما با این حال با قهرمان جهان درگیر شد این تعریف یک جنگجو است تعریف ی یک سامورایی عصر جدید است.

 

برچسب ها: جودو جوجیتسوی رزیلی هلیو گریسی کیمورا
پست های مشابه

نظرات کاربران

حامد در تاریخ ۱۳۹۳/۲/۲ [۲:۱۲:۳۲ PM]

کیمورا دوست بسیار صمیمی اویاما و معروف ترین جودو کار تاریخ ژاپنه .کیمورا کسی بود که خود سوسای اویامای گفته بود تنها کسی که دیدم مثل من و حتی سختر از من تمرین میکنه.

معین در تاریخ ۱۳۹۵/۴/۸ [۵:۱۱:۴۹ AM]

ابن ترجمه حرفای رنر گریسی نوه هلیو هست که تو یه ویدیو گفته بود. فیلمشو دارم
این سابمیشنی که کیمورا روی گریسیاجرا کرده توی جوجیتسوی برزیلی به احترام کیمورا به قفل کیمورا مشهوره.متنی که کیمورا درباره ی این مبارزه نوشته بود آخر مبارزه رو اینجوری تعریف میکنه که:
دستشو که پیچوندم و استخوانش شکست اما هلیو تسلیم نشد دستش رو دوباره پیچوندم و صدای شکستن دومین استخوان در سالن پیچید و باز هم تسلیم نشد بازم دستشو پیچوندم و باز هم تسلیم نشد و این بار کارلوس حوله سفید رو پرتاب کرد مبارزه تموم شد.

عابر در تاریخ ۱۴۰۲/۲/۲۸ [۱۲:۵۸:۰۰ PM]

سلام خدمت دوستان. متاسفانه افرادی را دیده ام که برخی از بازیگران هنرهای رزمی را با غولهایی مثل اویاما و کیمورا مقایسه میکنند. بازیگرانی که در دنیای واقعی هیچ مبارزه مهمی انجام نداده اند و حتی جلوی دوربین هم از بدلکار استفاده کرده اند...

ارسال نظر
Captcha