سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه جوجیتسوی برزیلی را یاد بگیریم؟

چگونه جوجیتسوی برزیلی را یاد بگیریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۱۱ بازدید کنندگان:۸۷۹ نویسنده:سامان موسوی

جوجیتسوی برزیلی (BJJ)، ورزش و هنر رزمی بسیار چالش برانگیزی می باشد. در صورتیکه تصمیم به یادگیری جوجیتسوی برزیلی گرفته اید اولین گام را برای یک سفر طولانی برداشته اید. جوجیستسو شاخه ای از جودو می باشد. جودو بر روی تکنیک های ایستاده و زمینی تمرکز می کند. همانطور که جودو در طول زمان توسعه پیدا کرده، تاکید بیشتری بر روی تکنیک های ایستاده می کند. در این مقاله قصد دارم آنچه که به اعتقاد من بهترین راه برای یادگیری BJJ می باشد را به شما آموزش دهم.

 

1- یک کلاس آموزشی جوجیتسوی برزیلی در اطراف محله خود پیدا کنید

در صورتی که هیچ کلاسی وجود ندارد، کلاس های جودو را امتحان کنید. این بهترین گذینه نزدیک به جوجیتسو می باشد.

 

2- برای یادگیری بهتر سعی کنید مربی پیدا کنید که دارای کمربند سیاه باشد

داشتن مربی خوب نقش تعیین کننده ای در یادگیری مهارت شما دارد به همین دلیل در مورد سابقه مربی و کسانی که تا کنون آموزش داده است تحقیق کنید. این کارها می توانند انتخاب شما را راحت تر کنند.

 

3- غرور خود را دم در جا بگذارید

وقتی برای اولین بار شروع به تمرین جوجیتسوی برزیلی می کنید بسیار خسته کننده به نظر می رسد. در این راه نباید غرور داشته باشید و بگویید که نمی خواهید دیگر ادامه دهید. همه کسانی که اکنون مربی یا افراد حرفه ای هستند زمانی در موقعیت شما قرار داشته اند و توانسته اند از پس آن برآیند. به همین دلیل سعی کنید که صبور باشید و همراه آن پشتکار داشته باشید. این هم بخشی از فرآیند یادگیری است.

 

4- سوال بپرسید

در مورد هر چیزی که برای شما گنگ است سوال بپرسید و در صورت نیاز آن را یادداشت کنید. دوستی خوب در باشگاه پیدا کرده و با او مشغول تمرین شوید. جوجیتسو درباره ساخت تکنیک ها به صورت خودکار در بدن می باشد (مثل گرهزدن بند کفش).

 

5- کار خود را با جنبه های خاص جوجیتسو آغاز کنید

در صورت لزوم از مربی خود سوال کنید. اولین چیزی که در ذهن مبتدیان است فرار و موقعیت مناسب برای فرار می باشد. شما باید بتوانید از خود دفاع کنید به همین دلیل تکنیک های دفاعی یکی از اصول اولیه جوجیتسو می باشند. وقتی احساس راحتی کردید می توانید جنبه دیگری را برای کار کردن انتخاب کنید.

 

6- با یک هدف در ذهن به کلاس جوجیتسو بروید

برای مثال، امروز قصد دارم به کلاس بروم و تکنیک های دفاعی را یاد بگیرم یا اینکه امروز می خواهم تکنیک های دفاع همراه با فرار را یاد بگیرم.

 

7- سعی کنید حداقل یک بار در سال در یک رقابت جوجیتسو شرکت کنید

بهترین جنبه و مزیت رقابت آماده سازی برای آن و درسی است که از آن خواهید گرفت. این تجربه به شما کمک خواهد کرد که میزان توانایی و قابلیت های خود را سنجیده و آنها را توسعه دهید.

 

8- یادگیری جوانب مثبت

مانند هر ورزش دیگری، ایده خوبی است که به تماشای تمرینات و مبارزات افراد حرفه ای بپردازید. دیدن مبارزان سطح بالای جوجیتسو (برای مثال Roger Gracie) ایده خوبی می باشد و می توانید چیزهای زیادی از آنها یاد بگیرید.

 

9- صبور باشید

گاهی اوقات تکنیکی را بعد از 5 تکرار ناموفق یاد می گیرید و بعضی اوقات ممکن است که یادگیری یک تکنیک ماه ها طول بکشد. هرچقدر زمان بیشتری را برای یک تکنیک صرف کنید بهتر آن را یاد خواهید گرفت. پس صبور باشید و نا امید و خسته نشوید.

 

10- تمرین با افراد مختلف

ورزشکاران مختلف دارای نقاط قوت، نقاط ضعف، وزن و خصوصیات مختلفی می باشند. تمرین با افراد مختلف به شما کمک می کند که تکنیک های خود را در مقابل بدن های مختلف با وزن های مختلفف، تجذیه و تحلیل کنید. با استفاده از مبارزان مختلف می توانید حوزه های آموزشی خود را که نیاز به کار بیشتری دارند تشخیص دهید.

 

نکته

  • با شرکای آموزشی خود خوب رفتار کنید و به آنها آسیب نزنید، در غیر اینصورت کسی حاضر نیست با شما کار کند.
  • غرور خود را از بین ببرید، اگر با آن کار کنید یا در جوجیتسو صدمه می بینید یا آن را ترک می کنید.

 

برچسب ها: جوجیتسوی رزیلی جودو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha