سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

جودوی مدرن، ورزش یا دفاع از خود؟

جودوی مدرن، ورزش یا دفاع از خود؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۶ بازدید کنندگان:۱۱۵۲ نویسنده:سامان موسوی

 

 

جودو عمدتا یک هنر رزمی است که دارای حرکات و قواعد مشخصی بوده که برزنده یا بازنده را بر روی تشک تعیین می کند. اما در خیابان ها نبرد می تواند به همه اشکال ادامه یابد و همچنین در آن دفاع از خود بسیار مهمتر از پیروزی است. برای بسیاری به نظر می رسد که آیین های کلاسیک بوکس یا موی تای تایلندی با ضربات قدرتمند و رفلکس های سریع بهترین راه حل ها هستند. اما برخی دیگر بنا بر دلایل بسیار مهمی به دنبال هنرهای رزمی گلاویزی هستند.


هنگام آموزش ویژه برای دفاع از خود، مردم غالبا از کلمات "آماده شده" یا "پشت خود را تماشا کردن" استفاده می کنند زیرا حملات غافلگیر کننده از همه جا ممکن است رخ دهند.
اما اگر دفاع از خود را از طریق جودو، جوجیتسوی برزیلی یا سامبو انجام دهید این مزیت را دارید که هیچ کس انتظار آن را ندارد که اینگونه از خود دفاع کنید. جودو ورزشی گلاویزی و پرتابی است و در صورت حمله به فرد جودو کار، ضربه زدن به او کاری دشوار است. وقتی مهاجم روی زمین باشد و یا از تعادل خارج شود می توانید به راحتی بر روی او کنترل پیدا کرده و از خود دفاع کنید.


هنگام مواجهه با چند نفر، باز هم می توانید با استفاده از آن از خود دفاع کنید اما توصیه می کنیم که از هنرهای رزمی بیشتر در حملات خود استفاده کنید تا مهاجمان را از خود دور نگه دارید، چراکه ممکن است بعضی از آنها حتی سلاح به دست داشته باشند. از آنجا که درگیری ها اغلب در بین مردان انجام می شود فراموش می کنیم که مهمترین گروه و افرادی که باید تکنیک های دفاع شخصی را یاد بگیرند زنان هستند. از نظر آماری، آنها خیلی بیشتر از مردان مورد حمله قرار می گیرند بنابراین باید یاد بگیرند که چگونه از خود دفاع کنند.


متاسفانه بسیاری از تجاوزات جنسی توسط افرادی انجام می شوند که قربانی ها آنها را می شناسند به همین دلیل ممکن است از حملات خشن بیشتر (مانند ضربه به بیضه ها) که ناشی از دلبستگی به آن شخص است جلوگیری شود. از سوی دیگر، یک انسداد سه پهلو یا  Sankaku Jime گزینه مناسبی برای یک قربانی که از حمله کننده کوچکتر است می باشد، بدون اینکه از خشونت بسیار زیاد استفاده شود.
جودو و سایر هنرهای رزمی گلاویزی برای جلوگیر از نزاع هایی که ناشی از مستی و خماری افراد پس از مصرف مواد است بسیار مناسب هستند. جودو در دهه 50 و 60 توسط پلیس آمریکا به عنوان ابزاری برای دفاع از خود مورد استفاده قرار می گرفت و حتی این فنون را به مردم نیز می آموختند.

شما چی فکر می کنید؟ آیا جودو رشته مناسبی برای دفاع از خود می باشد؟
 

برچسب ها: جودو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha