سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه می توانیم یک تمرین کامل بدن را در کونگ فو انجام دهیم؟

چگونه می توانیم یک تمرین کامل بدن را در کونگ فو انجام دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۸/۲۴ بازدید کنندگان:۴۳۱۵ نویسنده:سامان موسوی

 

 

تمرین کونگ فو یک راه عالی برای کار کردن تمام بدن است. مانند هر تمرین دیگری، شما باید با گرم کردن شروع کنید. با کونگ فو، شما باید تمریناتی را آغاز کنید که تمام ماهیچه ها را درگیر کرده و پمپاژ خون را تسریع می کنند. در ادامه می توانید با بالا و پایین بدن خود کار کنید. در واقع می توانید تمرینات بالایی و پایینی بدن را متناوب کنید اما مواظب باشید که در برخی از جک های پرش و یا تمرین های دیگر در حین حرکت به خود آسیب نزنید.


برخی از جک های پرش را انجام دهید

 

پرش در کونگ فو


یکی از روش های گرم کردن موثر همان استاندارد جک پریدن است که در دوران ابتدایی انجام می دادید. ایستاده و دست هایتان را در کنار خود نگه دارید. بطور همزمان پاها را به اندازه عرضه شانه ها باز کنید.
•    یک محدوده برای خود انتخاب کنید، برای مثال 20 ثانیه پریدن. تا جایی که می توانید آن را بیشتر کنید.


اضافه کردن جهش اسکات

 

اسکات


با یک نشستن شروع کنید، در صورتی که پشت سرتان صندلی وجود ندارد اما طوری رفتار کنید و بنشینید که انگار صندلی وجود دارد. پاهایتان را به اندازه عرض شانه هایتان از هم باز کنید. به آرامی پایین بیایید، مانند اینکه دارید می نشینید. شما باید به نقطه ای برسید که زانیتان در در زاویه 90 درجه باشد. اکنون دستهایتان را بطور همزمان بالاتر از سر خود ببرید. به صورت ایستاده در آمده و دوباره این کار را انجام دهید.
•    سعی کنید ابتدا 5 بار آن را انجام دهید و در ادامه به 10 مرتبه افزایش دهید.


طناب بازی

 

اضافه کردن جهش اسکات


طناب بازی یکی دیگر از تمرینات مفید برای گرم کردن کل بدن می باشد، این کار ممکن است شما را به یاد دوران تحصیل در مدرسه بیاندازد. یک طناب مخصوص طناب بازی پیدا کرده و سعی کنید به طور مداوم برای یک دوره تعیین شده پرش کنید. اینکار باعث می شود که قلب شما با شدت بیشتری مشغول کار شده و خون را سریعتر به سایر عضلات برساند.
•    در ادامه که به طناب بازی مسلط شدید بهتر است که آن را به مدت 5 دقیقه بصورت مداوم انجام دهید.


تغییر موقعیت سریع را انجام دهید

 

تمرین کونگ فو


یک راه که واقعا شما را برای تمرین آماده می کند این است که سعی کنید بعضی از تغییر موقعیت های سریع را که معمولا برای حرکت در کونگ فو لازم دارید به سرعت انجام دهید.


مشت زن به هوا

 

مشت زدن در کونگ فو


از آنجا که حرکات شبیه مشت زدن را  تمرین خود انجام می دهید، هنگام خنک کردن چندین ضربه بزنید. این تمرین را با مشت زدن تنها با یک دست به تعداد 10 عدد انجام دهید، در ادامه با دست دیگرتان نیز همین روال را طی کنید.
•    با پای چپ تان کمی جلوتر بروید، در ادامه می توانید این ضربات مشت را با هر دو دست تان به صورت سریع و یکی در میان انجام دهید.


یک سری از پیچیدن ها و پریدن های مورب را انجام دهید

 

حرکات کونگ فو


این تمرین بدن تان را گرم می کند. کار را با پاهای خود شروع کنید. بازوهایتان باید در مقابل قفسه سینه تان بوده و همچنین آرنج و کف دست تان رو به زمین باشند. با پریدن در هوا شروع کنید و پاها و زانوهای خود را به سمت راست بچرخانید، سپس دوباره پرش کرده و به سرعت به سمت چپ بچرخید. قفسه سینه تان باید در جلو بماند، در ادامه سرعت خود را سریع تر و سریع تر کنید.
•    30 ثانیه این تمرین را با سرعت بالا انجام دهید.


حرکت کردن

 

تمرین کونگ فو


اگر به تمرینات گرم کردن نیاز دارید خوب است، با این حال شما هنوز هم باید در حال حرکت باشید. هنگامی که شما در حال استراحت هستید باید در جای خود قرار بگیرید تا حرکت را ادامه دهید. هنگامی که کمی بهبودی پیدا کردید، تمرین گرم کردن دیگری را امتحان کنید.
 

برچسپ ها :
کونگ فو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha