سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه کونگ فو را سریع یاد بگیریم؟

چگونه کونگ فو را سریع یاد بگیریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۱۱/۹ بازدید کنندگان:۳۶۳۴ نویسنده:سامان موسوی

 

 

کونگ فو را اغلب به عنوان یک سفر مادام العمر توصیف کرده اند در حالیکه سال ها زمان برای یادگیری این رشته رزمی زمان نیاز است اما دوره های کوتاه مدتی نیز وجود دارند که افراد می توانند بطور خلاصه بعضی از این چیزها را یاد بگیرند. با فداکاری و صبر می توانید به سرعت حرکات اساسی را انجام دهید. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین به شما یاد خواهیم داد که چگونه کونگ فو را به سرعت یاد بگیرید؟


یک فضای تمرینی امن ایجاد کنید که در آن بتوانید فرم خود را مشاهده کنید

یک منطقه باز انتخاب کنید که از مبلمان و دیگر وسایل دور باشد. سعی کنید یک آینه قدی به دیوار چسپانده و خود را هنگام انجام تمرینات مشاهده کنید. در صورت لزوم رایانه یا تلویزیون خود را در جاییکه به راحتی می توانید آن را ببینید قرار دهید. بنابراین می  توانید از لب تاپ و یا تلویزیون برای دیدن فیلم های آموزشی استفاده کنید.


گرم کردن خود

برای 5 دقیقه در اطراف بلوک خود بدوید یا شما می توانید برخی از پرش ها را به همراه هر ورزش سبک دیگری برای بالا بردن جریان خون انجام دهید. همچنین برخی از کشش ها و تمرین ها را زمانی انجام دهید تا بتوانید بدن خود را خوب و قابل انعطاف کنید.


تمرین ضربات اساسی از موضع اسب

برای یادگیری سریع کونگ فو از ساده ترین حرکات شروع کنید. هنگامی که شما برای اولین بار برای یک ضربه جدید تلاش می کنید حرکات را آهسته انجام دهید تا بتوانید به خوبی آنها را یاد بگیرید. همانطور که حرکات طبیعی تر می شوند شما کمتر نیاز به تفکر در مورد آنها پیدا می کنید. به تدریج سرعت زدن ضربات را افزایش دهید تا بتوانید بطور کامل به آنها تسلط داشته باشید و با قدرت بیشتری آنها را بزنید. هنگامیکه استقامت شما افزایش می یابد تعداد ضربات شما در هر بخش نیز افزایش خواهد یافت. ضربه مشت راست یکی از اولین حرکاتی است که باید یاد بگیرید.


یادگیری مسدود کردن

فرض کنید فردی که هم قد شما است روبرویتان ایستاده و به سمت شما یک مشت پرتاب می کند، شما می توانید با استفاده از ساعد خود ضربه مشت حریف را که به سمت تان می آید مسدود کنید. دو نوع مسدود سازی داخلی و خارجی وجود دارد.


-    مسدود سازی داخلی در بیرون بدن شما شروع شده و به سمت داخل حرکت می کنند. بلوک های بیرونی این کار را انجام می دهند.


-    سعی کنید مسدود سازی با هر دو دست را تمرین کنید. کونگ فوی سریع را باید با مسلط شدن بر روی دست غالب و غیر غالب خود انجام دهید.


تمرین ضربات پایه

مثل هر چیز دیگری باید ابتدا بر نحوه انجام دادن آن تسلط پیدا کرده و به آرامی و به صورت صحیح آنها را انجام دهید. در ابتدا ضربات ممکن است ترسناک به نظر برسند اما آنها می توانند به بخش هایی تقسیم شده و بطور جداگانه تمرین شوند. یادگیری شما به این نکته بستگی دارد که چقدر سخت کوش هستید و برای یادگیری تکنیک ها چقدر تمرین می کنید. با تمرین این تکنیک ها از موضع مبارزه شروع کنید.


تمرین تغییر موقعیت

هنگامی که به حرکات فردی تسلط پیدا کردید تمرین از موضعی به موضع دیگر منتقل می شود. شما باید یاد بگیرید که مواضع خود را بسته بو موقعیت و وضعیت حریف به سرعت تغییر داده و خود را با آن شرایط تطبیق دهید.

 

برچسپ ها :
آموزش کونگ فو کونگ فو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha