سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

سلاح نانچاکو

سلاح نانچاکو
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۸/۲۵ بازدید کنندگان:۱۷۱۰ نویسنده:سامان موسوی

 

ریشه سلاح نانچیکو به کشور چین باز می گردد که امروزه یک سلاح رزمی زیبا و پر قدرت می باشد. کلمه "نان" به معنی "دو" و حرف "چ" به معنای چوب می باشد که خود کلمه نانچاکو به معنای دو تکه چوب می باشد. البته ریشه این کلمه به کشور ژاپن بر می گردد، به همین جهت عده ای از ژاپنی ها معتقدند که منشا این سلاح از کشور ژاپن بوده است.

 نانچاکویی که امروزه می بینید از 2 تکه چوب، فوم، پلاستیک یا آهن تشکیل شده است که اندازه آن حدود 30 سانتی متر است که بوسیله یک زنجیر حدودا 10 سانتی به هم متصل شده اند. شکل دو تکه چوب به گونه ای است که ظاهری آیرودینامیکی بدست آورده و قادر به شکافتن هوا می باشد. علاوه بر این، زنجیری که این دو تکه را به هم متصل کرده است باعث بوجود آمدن حالت گریز از مرکز خواهد شد که منجر به این می شود که قدرت ضربه وارده 5 برابر شود.
امروزه وزن و همچنین اندازه نانچاکو را بسته به وضعیت هر شخص تعیین می کنند، اما استانداردی که در این بین وجود دارد به این گونه می باشد که وزن آن حدود 220 گرم باشد. همچنین آندازه آن باید طوری باشد که در صورتی که یکی از دو تکه چوب را در بالاترین قسمت بگیریم و تکه دیگری را مقابل صورتمان طوری که ساعت دست مان بطور کامل صاف باشد به ما اصابت نکند. این استاندارد برای زنان نیز صدق می کند با این تفاوت که علاوه بر صورت نباید به سینه آنها نیز برخورد نکند.
 
 

آموزش نانچیکو


 پیشینه نانچاکو

قدمت سلاح نانچیکو به حدود 5 هزار سال پیش باز می گردد و در این راه شکل ظاهری آن تغییر کرده و به تکامل رسیده تا کارایی آن به مراتب بیشتر شود. از آنجا که در گذشته صنعت آهنگری توسط حکومت و افراد نزدیک به آن اداره می شد درنتیجه آنها هر زمان که می خواستند به جان مردم افتاده و از آنها باج و مالیات سنگین می گرفتند. این کار سبب نا رضایتی مردم که بیشتر آنها کشاورز بودند شد، به همین دلیل به فکر راه حلی برای این مشکل افتادند.
به دلیل اینکه آنها هیچگونه دسترسی خاصی به آهنگری ها نداشتند مجبور شدند که با وسایلی که با آنها کشاورزی می کنند سلاح خود را بسازند که یکی از آنها نانچیکو بود. در آن زمان نانچاکو دارای چوب درازی بود که بوسیله طناب به یک چوب کوتاه دیگر متصل شده بود و کشاورزان از آن برای جداسازی گندم از خوشه استفاده می کردند، بعضی اوقات از آن  برای شالی کوبی نیز استفاده می کردند. بعضی ها از 2 تکه طناب مساوی و 3 تکه چوب استفاده می کردند که درنتیجه منجر به وجود آمدن سلاح سانچیکو شد. حتی بعضی اوقات از 3 تکه طناب و 4 تکه چوب استفاده می کردند و به آن شیچیکو می گفتند که پس از مدتی بطور کامل منحل شد. همچنین سلاح سانچیکو به دلیل اینکه برای کار با آن به فضای بیشتری نیاز است کم کم اهمیت خود را از دست داد.
 

نانچیکو


به مرور زمان چوب های استفاده شده برای ساخت نانچیکو کوتاه تر شدند تا اینکه به اندازه ای که امروزه می بینید در آمدند. در آن زمان جنس آن از چوب درخت بامبو  بود،  امروزه علاوه بر چوب آن را از جنس فلز، پلاستیک فشرده شده یا نوع تمرینی آن که ترکیبی از ابر و لوله پلیکا است ساخته شده است.
عده ای بر این باورند که سلاح نانچاکو یکی از قدرتمندترین سلاح های سرد دنیا می باشد. داشتن زنجیر در وسط این دو تکه چوب باعث افزایش سرعت آن به میزان قابل توجهی شده است. یکی از ویژگی های بارز این سلاح یادگیری آسان آن و همچنین قدرت وحشتناک آن می باشد.
 با داشتن نانچیکو و تسلط بر آن می توانید از پس هر کسی که سلاح های سردی مانند چوب، چاقو، چماغ و که قصده آسیب رساندن به شما را دارد برآمده و او را خلع سلاح کنید. برخلاف آنچه که به نظر می رسد یادگیری سلاح نانچیکو بسیار آسان و کاربردی می باشد. البته یادگیری آن به خود شخص و مربی که به او آموزش می دهد نیز بستگی دارد. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که قبل از رفتن به کلاس های آموزشی در مورد آنها تحقیق کرده و مطمئن شوید که مربی آن مدرک مربی گری داشته و سابقه خوبی داشته باشد.


 

برچسب ها: نانچیکو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha