سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی مهم برای دفاع از خود در مواقع اضطراری برای زنان

نکاتی مهم برای دفاع از خود در مواقع اضطراری برای زنان
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۸/۲۴ بازدید کنندگان:۲۰۷۷ نویسنده:سامان موسوی

 

 

اگر در موقعیتی گیر کنید که تنها بوده و توسط فرد یا افرادی مورد حمله قرار گرفتید چه می کنید؟ فکر نکنم هیچ انسان عاقلی دوست داشته باشد که در چنین شرایطی قرار بگیرد، اما بعضی اوقات به طور ناخواسته در موقیت هایی تهدید آمیز قرار می گیریم و در صورتی که واکنش درستی از خود نشان دهیم می توانیم جانمان را نجات دهیم. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی 15 نکته مربوط به دفاع شخصی بپردازیم؛ البته امیدواریم هیچ وقت در چنین شرایطی قرار نگیرید.
 

طوری رفتار کنید که از موقعیت موجود آگاه هستید

شما باید آنچه را که در اطراف تان روی می دهد ببینید و از آن اطلاع داشته باشید. بطور معمول، مهاجمان و دزدان حرفه ای به زنانی حمله می کنند که چهره آنها مشغول و پریشان است. در صورتی که نگاه تان قاطعانه و محکم بوده و آگاه به نظر برسید امکان دارد مهاجمان از انجام حمله  به شما پشیمان شوند.


آمادگی جسمانی داشته باشید

در صورتیکه احساس خطر کردید فورا باید وضعیت مبارزه را به خود بگیرید. برای انجام این کار ابتدا دست هایتان را در جلو قفسه سینه خود بالا برده و یکی از پاهایتان را جلوتر از دیگری قرار داده و کمی بدن تان را بچرخوانید. اینک بدن تان آماده یک رویارویی فیزیکی می باشد.


نگذارید که موهای سرتان در دست و پا باشد

اکثر کسانی که به دختران حمله می کنند از موی سر آنها به عنوان هدفی آسان جهت کنترل آن شخص استفاده می کنند. بهتر است که اگر به محله های خلوت و نا آشنا می روید موهایتان را بسته و یا در یقه خود نگه دارید.


به دنبال چیزی برای سلاح بگردید

یک چتر، جا کلیدی و حتی یک خودکار هم می تواند در مواقع بحرانی به دردتان بخورد. یادتان باشد که آنها کجا هستند و در صورتی که احساس خطر کردید فورا آنها را در آورده و از آنها استفاده کنید.


از دیگران کمک بخواهید

کمک خواستن از دیگران تاثیری در درگیری نخواهد داشت اما امکان دارد مهاجم را ترسانده و منجر به فرار او شود. اکثر زنان در این شرایط شوکه شده و نمی دانند که چه باید فریاد بزنند. برای مثال، اگر داد بزنید "آتش" بهتر است و نسبت به اینکه داد بزنید "کمک" توجه افراد بیشتری را جلب می کنید.


از نقاط ضعف بدن انسان آگاهی داشته باشید

در صورتی که مجبور شدید که وارد درگریری فیزیکی شوید می توانید هر یک از قسمت های چشم، بینی، گردن، زانو و بیضه های مهاجم را مورد هدف قرار داده و ضربه بزنید.


نترسیدن از مبارزه

اکثر خانم ها از اینکه شروع به درگیری فیزیکی کنند می ترسند که مهاجم را عصبانی کرده و یا اینکه به خودشان آسیب برسانند. مشتی که می زنید امکان دارد که به شما صدمه بزند اما درد جزئی است و شاید برای اینکه بتوانید فرار کنید کافی باشد، به نظر من ارزش امتحان کردن را دارد.
 

اگر می توانید فرار کنید

در صورتی که فرصت خوبی برای فرار کردن برایتان مهیا شد حتما این کار را انجام دهید. بطور قطع فرار کردن بهتر از درگیری است و امکان دارد چنین فرصتی دوباره برایتان فراهم نشود، پس آن را از دست ندهید.

 

برچسب ها: دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha