سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

سبک های حیوانات کونگ فو

سبک های حیوانات کونگ فو
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۱۸ بازدید کنندگان:۱۰۴۴۶ نویسنده:سامان موسوی

 

 

هنگامیکه مربی افسانه ای استیو ده ماسکو (Steve De Masco) در سال 1968 هنرهای رزمی را آغاز کرد دیدگاههای خود در مورد جنبه های جسمی و فلسفی هنرهای رزمی شائولین (و بطور خاص کمپوی شائولین) گشود. وی پس از صرف چندین دهه مطالعه، 5 سبک حیوانات کونگ فو را شرح داد. در ادامه این مقاله نگاهی گذرا به این سبک ها خواهیم انداخت.


سبک ببر کونگ فو

 

سبک ببر کونگ فو


یک ضرب المثل در شائولین وجود دارد که می گوید "ببر استخوان ها را تقویت می کند". ببر به عنوان یکی از قدرتمندترین حیوانات در طالع بینی چینی شناخته می شود، همچنین سبک ببر در کونگ فو بسیار محبوب بوده و از قدرت و چابکی زیادی برخوردار است. این سبک مستقیما حرکات بازوی دایره ای و ضربات ضعیف حریف را شارژ می کند. در یکی از تکنیک ها که به پنجه ببر معروف است انگشت های دست را از هم باز کرده و کمی خم می کنند. برای این سبک، بدن شما نیازمند داشتن یک عضله قوی و آرام بوده و باید قابلیت اتخاذ مواضع قوی اما سریع را داشته باشد.


سبک پلنگ یا گربه وحشی کونگ فو

 

سبک پلنگ کونگ فو


برخلاف سبک ببر، سبک پلنگ نه تنها در قدرت بلکه از طریق تکنیک های نهان کارآمد و دقیق عمل می کند. در سبک پلنگ هدف این است که درد را از طریق ضربات دقیق و صحیح انتقال داده و مناطقی از بافت نرم مانند گردن، شکم و کشاله ران را مورد هدف قرار دهید. از نظر جسمی لازم نیست عضلات ریلکسی داشته باشید، بلکه باید قدرت و انعطاف پذیری کاملی داشته باشید تا بتوانید پس از زدن ضربات سریع آنها را جمع کنید.


سبک ماهیخوار بزرگ کونگ فو

 

سبک ماهی خوار کونگ فو


ماهیخوار بزرگ که علامت آن منقار درازش می باشد به خاطر خوش اندامی و دفاع خوب از خود شناخته می شود بر روی ضربات سریع و شدید دست تمرکز می کند. این سبک نواحی نرم مانند چشم ، گلو و دنده ها را هدف قرار می دهد.  برای تسلط بر سبک ماهی خوار باید بلند قد، متعادل بوده و بیاموزید که برای مدت طولانی با حداقل قدرت ادامه دهید. این خصوصیات را می توانید از طریق تمرینات متحرک، تمرینات سرعتی و تمرینات توسعه chi کسب کنید.


سبک مار کونگ فو

 

سبک مار کونگ فو


"سخت مانند فولاد و نرم مانند طناب ابریشم." سبک مار با چابکی، دقت و ضربات انفجاری مشخص شده و حملات انفجاری که باعث غافلگیری حریف می شود را انجام می دهد. در سبک مار کونگ فو بدن باید از نظر ساختاری لاغر بوده و عضلات نیز سریع باشند. این سبک از تکنیک ها و ضربات همزمان که هدف اصلی آن قسمت های حیاتی بدن مانند چشم، صورت و گلو است استفاده می کند. حرکات دست مار و دست نیزه از تکنیک های این سبک هستند.


سبک اژدها کونگ فو

 

سبک اژدها کونگ فو


قوی، فریبنده و غیر قابل پیش بینی از ویژگی های سبک اژدها می باشد و تقریبا می توان گفت تمام خصوصیات 4 سبک بالا را در خود دارد. تکنیک های این سبک از ضربات سریع، ضربات محکم و ناگهانی، مشت های کامل و ساعد تشکیل شده است. برای تمرین این سبک باید عضلات ریلکسی داشته و توانایی جابجایی از حرکات نرم به سخت را نیز داشته باشید. تکنیک های دم اژدها و پنجه اژدها ازجمله تکنیک های معروف این سبک هستند.

 

برچسب ها: آموزش کونگ فو کونگ فو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha