سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مبارزه سخت نیست

مبارزه سخت نیست
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۴/۱۳ بازدید کنندگان:۱۱۱۷ نویسنده:

وقتی به جای تکنیک روی اصول تمرکز می کنید ،نسبت به تمرین خود تمرکز بیشتری خواهید داشت .

آیا می توانید سریعتر ضربه بزنید؟آیا می توانید ضربات سخت بزید؟ آیا در حملات خودتان انعطاف دارید؟

بزرگترین مشکل من استفاده بیهوده از این است :"او مبارزه خواهد کرد."اما مفهوم واقعی ان این نیست .این حمله را برای افراد دیگری نیز به کار می برند که در واقع مبارزه نمی کنند ؛زیرا پاسخ خوبی به حملات نمی دهند. حدود هزار تکنیک گوناگون وجود دارد که در مبارزه از آنها استفاده نمی شوند. حقیقت این است که مبارزه کردن کار سختی نیست.منم نمی گویم مبارزه خوب است یا کار ساده ای است. بدون شک مبارزه پیامدهایی نیز به دنبال خواهد داشت مانند درد،آسیب و یا حتی مرگ.اما اگر به تمرین ها و استفاده از فنون خود اطمینان دارید ،مبارزه برای شما آسانتر خواهد بود.

شما می توانید روی تقویت نیرو و سرعت خود تمرکز کنید و کار را برای مهاجم سخت سازید شما به واسطه این فنون از حملات حریف فرار می کنید .در اینجا چندین تمرین آورده می شود که می تواند شما را در ارتقای مهارتهای مبارزاتی یاری رساند :

_حریف تمرینی باید با قدرت با شما مبارزه کند .

به جلو بیایید و از گارد برای دفع حملات استفاده نمایید .به حملات و دفاع خود اطمینان داشته باشید .اگر نقاط ضعفی دیدید ،از انها بهره لازم را ببرید.  

 _خوردن یک لگد یا مشت باید با یک ضربه جبران شود.

به عبارت دیگر ،منتظر اثابت ضربه به بدنتان نباشید.اگر دریافتید که حریف به دنبال ضربه پا یا مشت زدن است ،راه او را ببندید. در این کار شک نکنید ؛زیرا ضربات می تواند آسیب رسان باشد .

_با حرکات ترکیبی به حریف تمرینی حمله کنید.

اگر ضربات شما در یک مسیر اصابت می کنند ،بهتر است زاویه حرکات را تغییر دهید.حریف را در یک مسیر دنبال نکنید .از تمرکز حریف روی دفاع استفاده کنید و به او ضربه بزنید .

_از سر بند ،دهان بند و دستکش استفاده کنید تا به یکدیگر آسیب نرسانید.اجازه دهید حریف با قدرت تمام حمله کند.به او بگویید که مشت ،لگد،زانو و آرنج بزند.سر حریف را روی بازو و دستکش قرار دهید و او را به زمین بزنید .چند ضربه پا به او بزنید .در این ضربات دقت لازم را داشته باشید.  

_از ضربه گیرها استفاده نمایید .از خودتان در طول حملات دفاع کنید .بدانید که حریف می تواند به شما ضربه کاری وارد کند . با تشخیص به موقع حرکات حریف،پاسخ لازم را بدهید .فیلم تمرین و مبارزات خود را (گاهی با حرکات آهسته )تماشا کنید. با دیدن این صحنه ها می توانید نقاط قوت و ضعف خودتان را بیابید. مهم ترین مطلب در مورد اجرای صحیح فنون در مقابل حرکات و مشکلات پیچیده است.

از کوتاه ترین مسیر برای ضربه زدن بهره بگیرید .گام هایتان را صحیح بردارید .حرکات تدافعی و تهاجمی را ترکیب و همزمان از آن ها استفاده کنید. به صورت ساده ،اما به شکل مبارزاتی آن،از آنها بهره مند شوید.  

 

  منبع: دنیای رزمی شماره107

برچسب ها: مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha