سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه کسی را با یک ضربه ناک اوت کنیم؟

چگونه کسی را با یک ضربه ناک اوت کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۱۱/۹ بازدید کنندگان:۵۴۸۱۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

موقعیت هایی در بوکس، MMA و دفاع شخصی وجود دارد که ضربه زدن به حریف و از پای در آوردن او هدف اصلی باشد. در چنین شرایطی ممکن است بهترین راه پایان دادن به مبارزه باشد.  هنگامیکه ضربه محکمی به سر وارد می شود منجر به آسیب رساندن مغز در جمجمه شده و ممکن است فرد بیهوش شود.  اینکه برای دفاع از خود این کار را انجام می دهید یا برای مسابقه، در اینجا برخی از روش های تست شده برای دست کشیدن حریف خود با یک ضربه واحد را آموزش می دهیم.


زدن مشت به گیجگاه


1- در موقعیت قرار بگیرید

 

ضربه مشت

 

برای زدن مشت با دست راست، پای چپ تان را در جلو خود و پای راست تان را کمی عقب تر ببرید. زانوهایتان نیز باید کمی خم باشند.


2- سعی کنید بدن تان را آرام کنید

 

مبارزه

 

وقتی حرکت می کنید اطمینان حاصل کنید که بدن تان آرام است. این کار باعث می شود بر اعصاب خود مسلط باشید و بتوانید به راحتی نیروی ضربه خود را افزایش دهید.


3- گیجگاه را هدف بگیرید

 

ضربه به گیجگاه


گیجگاه یا شقیقه یکی از نقاط حساس بدن است که در گوشه بین ابرو و موی سر قرار دارد. اگر این قسمت قسمت مورد ضربه قرار بگیرد موجب انقباض جمجمه شده و باعث ایجاد خفگی می شود.
 

4- مشت خود را محکم کرده و آن را دنبال کنید

 

مبارزه رزمی


گاهی اوقات آسانتر است که از کف دست برای ضربه زدن استفاده شود اما در این مورد مشت دقیق تر است. همانند تصویری که در بالا مشاهده می کنید دست خود را مشت کرده و به سمت گیجگاه حریف مشت خود را پرتاب می کنیم.


5- استفاده از لگن خود برای تولید نیرو

 

ضربه چرخشی


اگر می خواهید ضربه ای که می زنید از نیروی بیشتری برخوردار باشد باید از دست و پای خود بهتر استفاده کنید. در حین زدن ضربه لگن تان را با آن بچرخانید تا ضربه شما حداکثر نیرو را با خود به همراه داشته باشد.


ضربه به فک


1- پای چپ تان را به سمت جلو قرار دهید

 

ضربات پا


اگر می خواهید با دست راست تان حمله کنید باید پای چپ تان را جلوتر از پای دیگرتان قرار دهید. زانویتان را کمی خم کنید. نحوه قرا گیری پاهایتان باید مانند تصویر بالا باشد.


2- تمرین پیچش در دور کمر

 

تمرین مبارزه


همانند تصویر بالا مچ دست راست تان را به سمت خودتان طوری بگیرید که انگار می خواهید ضربه مشت بزنید. بدن تان باید بروی سمت راست تان باشد. سعی کنید قسمت بالایی بدن را طوری که با حریف روبرو شده اید تمرین کنید. این چرخش باعث می شود که ضربه مشتی که می زنید از نیروی زیادی برخوردار باشد.


3- سفت کردن بدن خود

 

سفت کردن بدن در مبارزه


درست قبل از اینکه مشت را بزنید بدن تان را سفت کنید. به یاد داشته باشید که نفس هم بکشید. این کار موجب تمرکز بدن شده و همچنین باعث می شود که عضلات قدرت بیشتری آزاد کنند. همچنین باعث آرام شدن شما شده و در صورتیکه درگیری ادامه داشته باشد کمک خواهد کرد.


4- فک یا وسط چانه  را هدف بگیرید

 

ضربه به فک


ضربه زدن به فک و چانه حریف به احتمال زیاد موجب از کار انداختن او خواهد شد. در زیر دو روشی را که به کمک آنها می توانید این کار را تجربه کنید توضیح خواهیم داد:

آپرکات: اپرکات یا ضربه مشت از زیر زدن طوری است که فک را با مشت به سمت راست حرکت می دهید و حرکات جانبی را به حداقل می رسانید.

پهلو زدن: طوری است که شما از طرف چپ فک را مورد هدف قرار می دهید. زدن ضربه محکم و ناگهانی به حریف موجب می شود که از ناتوان از ادامه درگیری باشد.


 

برچسب ها: ضربات دست مبارزه
پست های مشابه

نظرات کاربران

علی در تاریخ ۱۴۰۲/۸/۲ [۱۰:۵۷:۵۶ PM]

آیا امکانش هست که طرف بعد بیهوش شدن به مغزش آسیب برسه یا فراموشی بگیره؟!

ارسال نظر
Captcha