سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه به خوبی مشت بخوریم؟

چگونه به خوبی مشت بخوریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۲۶ بازدید کنندگان:۲۵۲۵ نویسنده:سامان موسوی

 

 

علی رغم تمامی صحبت هایی که از اساتید هنرهای رزمی می شنوید، در حقیقت هیچ علم واقعی وجود ندارد که توانایی مشت خوردن بدون آسیب زدن را پشتیبانی کند. اما روش هایی وجود دارد که می توانیم آنها را اتخاذ کرده و به جذب مشت ها کمک کنیم، به این معنی که آنها آسیب کمتری به ما بزنند.
برای اینکه بتوانید مشت ها را به خوبی بخورید باید تمرینات دفاعی زیادی انجام دهید تا مهارت ها و توانایی های خود را برای جذف و خنثی کردن حملات بکار بگیرید. اینکه این اتفاق در خیابان، باشگاه، صف فروشگاه یا هر جای دیگری می افتد مهم نیست، شما باید حرفه ای رفتار کرده و همواره آماده دریافت ضربات باشید.


آرام باشید

چیزی سریع و سخت روی می دهد مانند فوتبال یا کسی که اضافه وزن دارد باید بدن خود را شل کرده و مثل دیوار آجری سفت و محکم نباشید چراکه منجر به ایجاد درد بیشتر در اثر برخورد ضربات خواهد شد. فراموش نکنید که آرام بودن صورت شما را نیز زیباتر می کند. در غیر اینصورت ممکن است با یک مشت سنگین جای آن برای مدت ها روی پوست تان بماند.


تماس چشمی را حفظ کنید

در هنگام ضربات سخت، داشتن تماس چشمی مهم است تا بتوانید هرچه سریع تر آنها را تمام کنید. وقتی تماس چشمی برقرار می کنید می توانید به مهاجم خود اطلاع دهید که از برخورد مشت ها به خود آسیب ندیده اید.


شل کردن خود

برخلاف تصور عامه، اگر مشت خوبی می خورید خود را شل کنید. اگر تماس قریب الوقوع است بعد از خوردن ضربه خود را چندین اینچ تکان دهید، انعطاف پذیری به شما کمک می کند تا انرژی پراکنده شده و بر روی قسمت خاصی عمل نکند که منجر به کاهش سرعت ضربه و آسیب می شود. فقط یک قاعده استثنا وجود دارد و آن وقتی است که به شکم برخورد می کند، در این حالت باید خود را سفت کرده و نفس خود را بیرون دهید. با استفاده از یک توپ بزرگ می توانید شکم خود را برای چنین مواقعی تمرین دهید.


با آن بسازید

اگر تاکنون مبارزه خیابانی نکرده اید بهتر است بدانید که وقتی مهاجم در حال چرخش است شما را بی امان و بدون هیچ نشانه ای از توقف می زند، شاید بهتر است فقط با جریان بروید. به محض اینکه ریتم را انجام دادید واکنشی که بر اساس آن انجام می شود بسیار ساده تر خواهد بود و می توانید به معنای واقعی کلمه شروع به چرخیدن خود کنید تا مقدار زیادی از قدرت ضربه وارد شده را بکاهید.


از درگیری با افراد قوی خودداری کنید

یک بوکسور خوب سعی نمی کند همه مشت ها را بلاک کند اما سعی می کند که از قدرتمندترین آنها جلوگیری کند. یک ضربه سریع به صورت می تواند قدرت زیادی به همراه داشته باشد، به همین دلیل می توانید تیز هوش بوده و به موقع جاخالی دهید. باید به قدری تمرین کنید تا بتوانید بطور ناخودآگاه هنگام برخورد ضربات سنگین جاخالی دهید.

 

برچسب ها: ضربات ضربات دست ضربات پا مبارزه
پست های مشابه

نظرات کاربران

بنیامین در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۸ [۲:۳۵:۰۰ PM]

راستش مشت زدن در درگیری هیچ سودی نداره و خیلی مسخرست،،،اگر بتوانید ورزش کشتی بروید و حریف را زمین بزنید کار خیلی حرفه ایی و خفنی انجام داده اید.

ارسال نظر
Captcha