سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

راه های برنده شدن در مبارزات خیابانی

راه های برنده شدن در مبارزات خیابانی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۱۸ بازدید کنندگان:۱۳۸۸ نویسنده:سامان موسوی

اگر در موقعیتی قرار گرفتید که انجام مبارزه در آن اجتناب ناپذیر است باید بتوانید از خود دفاع کرده و بر حریف خود مسلط شوید. در این مقاله قصد داریم راه های برنده شدن در درگیری و مبارزات را به شما آموزش دهیم.

 

1- خشونت آمیز رفتار نکنید

اگر فرصت آن را پیدا کردید که خود را از مبارزه دور کنید آن را انجام دهید. بهترین راه برای درگیری ها عدم انجام دادن آن می باشد. با این حال اگر شما نمی توانید خود را از مخمصه نجات دهید و مجبور هستید مبارزه کنید باید قبل از هر چیزی حداکثر توان خود را برای جلوگیری از آسیب دیدگی خود مصرف کنید. سعی کنید بر اعصاب خود مسلط باشید و خشونت آمیز رفتار نکنید. بسیاری از افراد قبل از انجام مبارزه قصد دارند شما را تحریک کنند. اگر شما به کار آنها واکنش نشان ندهید ممکن است که آنها نیز خسته شوند و علاقه خود را برای ادامه دادن آن از دست بدهند.

  • گاهی اوقات مهاجم برای تحریک شما به شما نزدیک شده و شما را لمس می کند و ممکن است چند ضربه نیز به شما بزند. سعی کنید هیچ واکنشی نشان ندهید شاید با انجام دادن این کار هم خسته شود.

 

2- همیشه آماده باشید

یکی از نکات بسیار مهم در این زمینه داشتن آمادگی می باشد. مهم نیست که در حال مبارزه هستید یا نه. شما باید آمادگی واکنش به هر اتفاقی را داشته باشید. مهاجم ممکن است که شما را با حرکتی عجیب و غریب و مسخره کردن شما را سردرگم کند. برای انجام تکنیک ها آماده باشید و همچنین آمادگی اثابت ضربه به خودتان را نیز حفظ کنید تا بهتر بتوانید دردی که به شما وارد می شود را تحمل کنید.

 

3- عمل کردن با اعتماد به نفس

حتی اگر قبل از آن هیچ مبارزه ای انجام داده اید باید با اعتماد به نفس عمل کنید. اعتماد به نفس شما می تواند برای حریف بازدارنده باشد. طوری رفتار کنید که انگار هر روز مشغول مبارزه هستید و به اینکه با او درگیر شوید اهمیتی نمی دهید. مثلا یک خمیازه بکشید و کت خود را در آورید و آن را به دوست تان بدهید یا اگر تنها هستید در گوشه ای بیاندازید (مهم نیست که چقدر هوا سرد است، این روش همیشه کارساز بوده است).

 

4- حریف خود را خسته کنید

آستین خود را جمع کنید و مطمئن شوید که آمادگی دریافت احساس درد را دارید. تصور کنید که یک آجر هستید و هیچ مشت و لگدی نمی تواند شما را بشکند. شما اول شروع به زدن ضربه نکنید. فاصله بازو دور نگه داشته و به سرعت حریف خود را گیج کنید. اگر دیدید می خواهد به سرتان ضربه بزند جا خالی دهید.

 

5- آن را تمام کنید

معمولا زدن چند ضربه به صورت با استفاده از زانو یا زدن مشت به بینی یا چشم درد خیلی زیادی دارد. از این فرصت برای فرار کردن استفاده کنید اما ندوید. قدم زدن شما باید طوری باشد که اعتماد به نفس و هیبت شما معلوم باشد و همچنین به اندازه ای یواش نباشد که حریف بتواند خود را بازیابی کند. سعی کنید که از مقابله دوباره با آن شخص جلوگیری کرده و مبارزه را به اتمام برسانید.

 

6- سعی کنید وضعیت پیش آمده را بازگو کنید

این کار بهترین راه برای جلوگیری از خوردن ضربه یا اجتناب از مبارزه می باشد. سعی کنید آن فرد را آرام نگه دارید، غرور خود را کنار گذاشته و از اینکه ندانسته چیزی را انجام داده اید از او عذرخواهی کنید. درحالیکه مشغول عذرخواهی یا آرام کردن آن شخص هستید اعتماد به نفس بالای خود را حفظ کنید. نشان دادن اعتماد به نفس می تواند تهدید آمیز باشد.

 

7- با چشمانتان مراقب حرکات حریف باشید

چشم خود را حتی به اندازه چند ثانیه از روی او بر ندارید. ممکن است که در این یک ثانیه بخواهد به شما ضربه بزند. به جای آن، حرکات او را با چشمان خود دنبال کنید. از دید محیطی خود برای درک و فهم موقعیتی که در آن قرار گرفته اید استفاده کنید.

 

8- بین خود و حریفتان کمی فاصله بگذارید

اگر او برای ضربه زدن به شما دست یا پایش را بر روی شما بلند کند این احتمال وجود دارد که نتواند این کار را انجام دهد. در عوض، کمی از فضای بین خود و حریف تان را برای زمانی که می خواهید ضربه بزنید نگه دارید. با کنترل فاصله بین خود و حریفتان می توانید کنترل مبارزه را در دست بگیرید.

 

9- اجازه ندهید گارد شما پایین بیاید

خواه ناخواه اگر شما در این موقعیت قرار گرفتید مجبور هستید که مبارزه کرده و از خود دفاع کنید. یک بخش مهم اجتناب از گرفتن ضربه، ماندن در حالت آماده باش در طول مبارزه می باشد. به خودتان اجازه ندهید که منحرف شده و حواستان پرت شود.

 

10- حریفتان را خسته کنید

ممکن است که شما در یک مبارزه بدون اینکه ضربه ای بخورید یا ضربه ای بزنید به پیروزی برسید. حریف خود را در حرکت نگه دارید و کاری کنید که خسته شود. وقتی که به شما ضربه زد به موقع جاخالی دهید. به یاد داشته باشید که وقتی حریف تان خسته شد هر چقدر هم که بخواهد به شما ضربه بزند به علت خستگی از کار خواهد افتاد.

 

نکات مهم

  • اطمینان حاصل کنید که کسی در اطراف شما وجود دارد که تلفن همراه داشته باشد تا به پلیس زنگ بزند.
  • در یک مبارزه واقعی ممکن است آن چیزی که انتظارش را دارید اتفاق نیفتد و نتیجه معکوس بگیرید. به همین دلیل تا جایی که می توانید خود را از درگیری ها دور کنید.

 

 

برچسب ها: مبارزات خیابانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha