سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در حمله های خیابانی غافلگیر نشویم؟

چگونه در حمله های خیابانی غافلگیر نشویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۱۸ بازدید کنندگان:۱۷۸۷ نویسنده:سامان موسوی

می توان با استفاده از راه حل هایی هنرهای رزمی را به صورت کاربردی در آورده و از آن در صورت نیاز در خارج از باشگاه استفاده کنید.


به یاد داشته باشید که بسیار مهم است که قادر باشید بین حفظ تکنیک ها و انجام دادن آنها در موقعیت هایی که تحت فشار هستید توازن برقرار کنید. در صورتی که توانستید این تعادل را بوجود آورید هیچ وقت در مبارزات خشن شکست نخواهید خورد.


در این شرایط در صورتی که به صورت ناگهانی به شما حمله شود قادر خواهید بود پاسخ مناسبی که بر اساس مولفه های زیر است به او بدهید:


•    سرعت عکس العمل
•    یادآوری موثر تکنیک ها
•    داشتن مهارت های بدنی
•    تصمیم گیری سریع
•    و ...


با وجود آنکه ممکن است که یادگیری صدها تکنیک از نظر شما تفریح خوب و همچنین راهی برای گرفتن درجات مختلف باشد اما به هیچ وجه به شما و مهارت های شما در حملات ناگهانی که ممکن است به شما بشوند کمکی نخواهد کرد. بر اساس "قانون هیک" در صورتی که شما نتوانید به سرعت واکنش خود را انتخاب کنید منجر به این می شود که واکنش تان کند شده و به حریف تان فرصت بیشتری خواهید داد. داشتن انتخاب های کمتر برای مقابله به شما کمک می کند که سریع تر از میان تکنیک ها، یکی را انتخاب کرده و اجرا کنید.
داشتن مهارت جسمانی بدین معنی می باشد که قادر باشید ضربات تان را با نهایت نفوذ و قدرت زده و بتوانید مهارت هایی را که یاد گرفته اید تمرین کرده و به یاد بیاورید و به صورت پشت سر هم و با برنامه به یاد آورید. اغلب مردم شاید ۲۵۰ تکنیک هنرهای رزمی را بلد باشند که مخصوص حالت هایی است که مورد حمله قرار می گیرند؛ اما چند درصد از آنها می توانند به سرعت آنها را انتخاب کرده و جان خودشان را در صورت تهدید، نجات دهند؟!
بر اساس قانون" فیتس" شما راحت تر می توانید اهداف بزرگ را بزنید زیرا سرعت تان از آن بیشتر است. بر اساس این قانون و قانون هیک که بر پایه دروسزیادی از هنرهای رزمی استوار هستند به می توان اعتماد زیادی به آنها کرد. همین که شما بتوانید فنون یادگرفته خودتان را به سرعت انجام دهید کمک می کند تا تکنیک ها را که فراموش شدنی هستند دیرتر از خاطر ببرید و همیشه بتوانید چند فن خاص در ذهنتان داشته باشید.


برای ازمایش مهارت و توانایی های خود می توانید راه زیر را انجام دهید:

جایی که تمرین می کنید بایک تاریک مطلق باشد یا اینکه چشم تان هیچ جایی را نبیند. از دو نفر از دوستانتان بخواهید که ۱۰ بار و از مناطق مختلف به شما حمله کنند. آنها باید به صورت ناگهانی و غافلگیرانه به شما حمله کنند نه اینکه یک سری حرکات کوچک و منظم را نشان دهند. حداقل چیزی که این حملات برای شما دارد این است که می توانید به راحتی ضربات مشت، سناریوهای مختلف آنها برای حمله و سلاح هایشان را تشخیص دهید و این مسئله به شما کمک می کند درجایی که غریبه هستید بتوانید سریع تر واکنش نشان دهید چون در واقعیت زمان بسیار کمی دارید و نمی توانید شروع به انجام منظم حرکات رزمی کنید.
همیین مساله در جهتی دیگر به شما کمک خواهد کرد تا مشت ها، لگد ها و تغییر مکان تان سریع تر و مکم تر باشد. آنها (حمله کنندگان) تنها مشغول این می شوند که به شما برسند و شما را مهار کنند و درواقع این شما هستید که پس از حمله آنان، حمله کنندگان را در اختیار می گیرید.
یک اصلی وجود دارد که می گوید اگر شما مشت نداشته باشید نمی توانید مبارزه کنید. این بدان معنی نیست که وقتی نمی توانید مشتی را پرتاب کنید نمی توانید مبارزه کنید. بسیاری از مردم هستند که در ابتدا مشت خودشان را بالا می آورند و سپس به حریف وارد می کنند. اما مشکلاتی دارد: آنها تنها همین کار را بلد هستند اما همین پرتاب کردن مشت هایشان دقت و زاویه دقیق ندارد و از سویی سریع هم نیست.
اما زدن مشت کمی فرق دارد. در آن اصل به این معنی است که دست شما به طور کامل در اختیار شماست و شما هستید که با یادگرفتن تکنیک های مختلف می توانید از مشت هایتان نهایت استفاده را ببرید.
در کل می توان گفت اصلی ترین کاری که برای دفاع در برابر حملات ناگهانی انجام داد سرعت و کارآمدی دفاع شماست که نیازمند این هستید که مهارت هایتان را در نهایت سرعت از ذهن به بدن منتقل کرده و آنها را اجرایی کنید. مهم نیست که چندصد تکنیک بلد هستید مهم این است که بتوانید حداقل دوتای آنها را اجرا کنید.
آیا به نظر شما افرادی که در اطراف تان هستند و به صورت حرفه ای در ورزش های رزمی مانند کاراته، تکواندو، بوکس و ... دارای کمربند و درجات مختلفی هستند در هنگام حملات واقعی که به صورت ناگهانی اتفاق می افتند می توانند عکس العمل سریعی از خود نشان داده و از خودشان دفاع کنند؟

 

برچسب ها: آموزش مبارزه مبارزه مبارزات خیابانی
پست های مشابه

نظرات کاربران

فرهاد در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۸ [۲:۳۱:۳۴ PM]

کشتی بهترین ورزش برای آمادگی دفاعی است

ارسال نظر
Captcha