سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه می توان مبارزه را به طور موثر انجام داد؟

چگونه می توان مبارزه را به طور موثر انجام داد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۱۰/۲۶ بازدید کنندگان:۱۳۷۷ نویسنده:سامان موسوی

 

 

این مقاله برای این نوشته شده تا به شما کمک کند که اگر در یک وضعیت خطرناک گیر افتادید بتوانید در سریع ترین زمان ممکن آن را خاتمه  دهید. ممکن است فرض کنید که ممکن است بتوانید به صورت مسالمت آمیز آن را خاتمه دهید اما متاسفانه باید بدانید که گاهی اوقات خضونت فیزیکی غیر قابل پیش بینی است. این دستورالعمل ها به گونه ای هستند که حریف قصد دارد به شما آسیب جدی بزند، به همین دلیل شما باید جهت حفظ امنیت خود از آن پروری کنید.


1- لحظه ای که متوجه شدید حریف به طور جدی قصد آسیب رساندن به شما را دارد خود را موقعیتی قرار دهید که نقاط حیاتی تان به گونه ای باشند که حریف نتواند به راحتی آنها را هدف قرار دهد.


2- نقاط حیاتی خود را بررسی کنید

نقاط حیاتی نواحی از بدن تان هستند که بطور طبیعی توسط عضلات محافظت نمی شوند و این باعث می شوند که بهترین هدف برای ضربه زدن و آسیب رساندن به شما باشند.


3- خودتان را در موضع پایین قرار دهید، طوری که به راحتی توسط حریف تغییر نکند

این به شما یک پایگاه خوب و پایدار می دهد تا برای انجام حملات موثر آمادگی داشته باشید.


4- این را به یاد داشته باشید که بهترین دفاع "یک حمله خوب است"

اگر هر گونه تلاش برای جلوگیری از یک رویارویی انجام دهید بصورت منطقی می توانید فرض کنید هر حرکت ناگهانی طرف شما شروع یک حمله است. لحظه ای که او حمله خود را آغاز می کند به او حمله می کند.
به احتمال زیاد او با این فکر آغاز کرد که به سادگی  شما  را شکست می دهد. به همین منظور زمانی که با حریف مبارزه کردید او بسیار متعجب خواهد بود و به شما اجازه خواهد تا او را با پیروزی همراهی کنید.


5- بطور پویا به آنچه که حریف تان انجام می دهد پاسخ دهید

حریف تان یک مشت به سمت صورت تان پرتاب می کند و شما آن را مسدود می کنید. به این فکر کنید که چه چیزی آسان است. به این فکر کنید که شما با دستان خود می توانید به شکم، کشاله ران، گلو، چشم و غیره ضربه بزنید.


6- وزن بدن حریفتان را کنترل کنید

اگر حریفتان تنها به شما مشت زد به این معنی است که به جلو می آید. در این هنگام شما می توانید با استفاده از یکی از دست هایتان تعادل او را برهم زده و به زمین بیاندازید.


7  - محیط اطراف تان از چیزهای سخت و سفت تر از بدن تان تشکیل شده است

اگر توانایی آن را دارید می توانید حرف تان را در مقابل یک دیوار، درخت یا هر چیز دیگری قرار دهید تا فرصت کافی برای انجام کار بعدی را داشته باشید. سعی کنید به یاد داشته باشید که دفاع از خود اولین گذینه برای شما می باشد.


نکات مهم

-    دیگر هدف های مهم برای هدف قرار دادن زانو (زدن ضربه به زانو قطعا از جلو آمدن حریف تان جلوگیری می کند)، کلیه ها، ستون فقرات (این دو زمانی که پشت حریف شان قرار می گیرند موثر هستند) می باشند.


-    سعی کنید همیشه چشم تان به حریف باشد که چه کاری انجام می دهد (بخصوص زمانیکه سلاحی مانند چاقو در دست دارد).


-    در درگیری های خیابانی که قضیه مرگ و زندگی است چیزی به نام قانون و مبارزه عادلانه وجود ندارد.


-    اطمینان حاصل کنید که نقاط حیاتی تان را از دسترس حریف دور کرده باشید تا به راحتی نتواند به آنها ضربه بزند.


-    نقاط حیاتی بدن عبارتنداز: بالا به پایین گیجگاه- چشم ها (بله ناخوشایند است اما بعضی اوقات برای حفظ جانتان مجبورید به آنها ضربه بزنید)- گلو- گردن- زیر بغل- بیضه ها و کشاله ران- ضربه زدن به هر کدام از این نقاط حدود 10 ثانیه حریف تان را از کار می اندازد و شما می توانید در این فرصت فرار کنید.


-    به یاد داشته باشید که دو سلاح موثر در هر مبارزه پا و گوشی تان است. با پا می توانید فرار کنید و با گوشی تان به پلیس زنگ بزنید.


 
 

برچسب ها: دفاع شخصی مبارزات آزاد مبارزات خیابانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha