سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه می توان دامنه لغات انگلیسی را افزایش دهیم؟

چگونه می توان دامنه لغات انگلیسی را افزایش دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۴/۳۰ بازدید کنندگان:۳۳۵۱ نویسنده:سامان موسوی

1.       نقطه شروع. اگر می خواهید موفق شوید شروع به یادگیری کلمات جدید کنید.

2.       نگاه کردن به کلماتی که نمی دانید در کجای جمله از آنها استفاده کنید. پس از آنکه به یک کلمه جدید رسیدید آن را چند بار مرور کنید تا بتوانید آن را به یاد داشته باشید.

3.       استفاده از برنامه های کامپیوتری و وب سایت هایی که به شما "سخن روز" را نمایش می دهند.به وب سایت www.dictionary.com نگاهی بیاندازید.در قسمت پایین بر روی دریافت سخن روز در ایمیل کلیک کنید. با این کار روزانه یک ایمیل با یک کلمه جدید دریافت می کنید که تعریف آن  و لستفاده از مثال هایی را شامل می شود.

4.       استفاده ازاصطلاح نامه. اصطلاحنامه یک منبع عالی است که شما را قادر می سازد معادل پیشرفته تر از کلمات پایه زبان انگلیسی را بدانید.

5.       دریافت یک پیام شخصی در صفحه شخصی گوگل و کلیک بر روی "اضافه کردن مطلب".جستجو برای " سخن روز" در کادر جستجو و انتخاب بعضی از گذینه های محتوا که می خواهید در صفحه خود داشته باشید. با سر زدین به سایت های  www.m-w.com و          Dictionary.com در هنگام ورود به صفحه اصلی خود، روزانه لیستی از کلمات جدید وجود دارد.

6.       خواندن. هنگامی که شما معنی یک کلمه را در جمله نمی دانید جملات اطراف کلمه را بخوانید و معنی کنید تا بتوانید به معنی آن نزدیکتر شوید. و کلمه ای را که حدس زدید در یک فرهنگ لغت بیابید. این به این معنا نیست که شما باید شروع به خواندن کتابهای درسی پزشکی و یا کتاب دیگر بکنید. سعی کنید وقتتان را تنظیم کنید و از مطالعه لذت ببرید.

7.       بازی با کلمات با دوستان. بسیاری از بازی های بزرگ در خارج وجود دارند  که به شما کلمات جدید آموزش می دهند. اگر دوستی دارید که بیشتر از شما بر زبان تسلط دارد کلمات جدیدی که معنی آن ها را نمی دانید از او بپرسید.

8.       هنگامی که با دیگران صحبت می کنید و یا در حال نوشتن نامه یا ایمیل هستید می توانید کلمات جدیدی یاد بگیرید. استفاده از کلمات جدید نه تنها سرگرم کننده است بلکه یک راه عالی برای یادگیری کلمات جدید است. سعی کنید روزانه حداقل سه کلمه جدید هنگام صحبت کردن با دیگران بیاموزید.

9.  ریشه ها، پیشوندهاو پسوندها رایاد بگیرید.بسیاری ازکلمات در زبان انگلیسی ازکلمه لاتین یا یونانی آمده است. هنگامی که شما این کلمات یونانی و لاتین را ترکیب کنید می توانید کلمات جدیدی یاد بگیرید.

10. عاشقانه مشغول خواندن باشید.فرانسوی، اسپانیایی،ایتالیایی یا لاتین و یا یونان باستان شما را برای بهبود واژگان خود کمک خواهد کرد. به ویژه زبان های باستانی در اینجا به دلیل بسیاری ازکلمات پیچیده انگلیسی ازکلماتی  که ساده و معمول مورد استفاده هستند در آنها مشتق شده است.

11.   پیدا کردن یک دوست که به زبان انگلیسی صحبت می کند. این هم راهی خوب برای یادگیری کلمات جدید می باشد. با جستجوی ساده در اینترنت می توانید دوستی با شرایطی که میخواهید پیدا کنید و با هم به چت و ایمیل مبادله کنید. از آنجا که صحبت کردن با یک دوست سرگرم کننده است می توانید با این کار هم از هم صحبتی لذت ببرید و هم سطح دانش خود را افزایش دهید.

12.  گوش دادن به رادیو، تماشای تلویزیون،و یا پیدا کردن یک دوست می تواند عمل صحبت و درک کردن زبان انگلیسی را افزایش دهد.

برچسب ها: آموزش زبان آموزش زبان انگلیسی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha