سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

4 راهکار برای تقویت انگلیسی

4 راهکار برای تقویت انگلیسی
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۴/۲۵ بازدید کنندگان:۱۹۶۶ نویسنده:اشکان حسین پور

بسیاری از زبان آموزانی که انگلیسی را به عنوان یک زبان خارجی و دوم دنبال می کنند ، هنوز بعد از چند سال کار پیشرفت خوبی نداشته اند و همواره به دنبال راهکارهایی برای توسعه ی مهارت های خود در زمینه ی زبان انگلیسی هستند، اما باز هم نمی دانند که چه استراتژی هایی مناسب است. اما همواره نکات مناسب برای پیشبرد سریع مهارت های زبانی شما وجود دارد.
در این مقاله چند نکته ی ساده پیشنهاد شده که با رعایت آن ها تنها در طی چند ماه به طور بسیار شگفت انگیزی به سطح خوبی از مهارت های انگلیسی می رسید. پس اگر واقعا می خواهید مهارت های انگلیسی خود را بهبود بخشید راهکارهای زیر را به درستی به کار بگیرید.به تماشای تلویزیون های انگلیسی زبان بپردازید


پیدا کردن تلویزیون های انگلیسی زبان در گیرنده های خانه یتان کار بسیار سختی نیست مگر برای افراد خیلی تنبل. در اوقات فراغتتان به جای نگاه کردن به برنامه ی آشپزی طرز تهیه ی سوپ فضایی با هزار دنگ و فنگ و مواد اولیه، به پای یک برنامه ی عادی انگلیسی بشینید که دو مهارت گوش دادن و لغت دانی خود را با هم تقویت کرده باشید. تنها روزی 15 دقیقه تماشای برنامه های انگلیسی به سرعت می تواند لغات و اصطلاحات عامیانه زیادی را به شما یاد دهد و لیستنینگ شما را تقویت کند.

 به فیلم های انگلیسی با زبان و زیرنویس انگلیسی نگاه کنید


نگاه کردن به فیلم های انگلیسی با دوبله و زیرنویس زبان خودتان، لذت یک یادگیری موثر، ساده و مهیج را از شما گرفته است. اگر شما فیلم های آمریکایی را به زبان و زیرنویس انگلیسی نگاه کنید، مهارت های انگلیسی شما به سرعتی که حتی خودتان هم باور نمی کنید بهبود می یابد. وقتی شما همزمان با گوش دادن به دیالوگ های انگلیسی، متن آن ها را هم می خوانید درواقع یک تشدید در یادگیری برای مغز خود پیش آورده اید در نتیجه گرامر کاربردی و لغات درون فیلم به خوبی ملکه ی ذهنتان می شود. اگر شما تنها یک ماه در اوقات فراغت خود به تماشای فیلم های انگلیسی بپردازید، شاهد پیشرفت بسیار چشم گیری در انگلیسی خود می شوید.
اگر قبل از نگاه کردن فیلم به زبان اصلی یک بار دوبله ی آن را به زبان مادری خود ببینید، پروسه ی کار بسیار موثر تر می شود .

 کتاب های انگلیسی بخوانید


خواندن حداقل یک کتاب انگلیسی در ماه نشان می دهد که واقعا زبان آموز موفقی هستید. کتاب ها را با موضوعاتی انتخاب کنید که واقعا شما را به دنبال خود می کشند و سطوحی را انتخاب کنید که شما را میان کلمات ناشناس زیاد گیج نکند. زبان کتاب هایی را که انتخاب می کنید باید نسبتا ساده و در عین حال حاوی کلمات عامیانه ی بیشتری باشد. در حین خواندن کتاب هر کلمه ی نا آشنایی را که با آن برخورد کردید در دفترچه ی لغات خود با معنی آن ها یادداشت کرده و روزانه به مرورشان بپردازید.
می توانید به راحتی هر کتاب انگلیسی که می خواهید در نزدیکترین کتابفروشی برای خود تهیه کنید و اگر در مورد نوع و سطح کتاب نمی توانید تصمیم بگیرید حتما از فروشنده کمک بگیرید.

 روزنامه ها و مجلات انگلیسی مطالعه کنید


اگر شما در کشوری زندگی کنید که انگلیسی به عنوان یک زبان دوم استفاده می شود به احتمال زیاد روزنامه ها و مجلات انگلیسی در اختیار دارید. هفته ای یک روزنامه یا مجله تهیه کنید و تعداد کمی از مقالات آن را مطالعه کنید. خواندن صفحه ای اول، بخش تجاری و اقتصادی و بخش سبک زندگی  می توانند بسیار برای مطالعه مفید باشند. روزنامه ها و مجلات هم می توانند به شما اطلاعاتی در موارد مختلف و اخبار جهانی بدهند و هم سطح لغت دانی شما را بالا می برند. در این جا هم اگر با لغات نا آشنا مواجه شدید، آن ها را با معنیشان یادداشت کرده و به مرورشان بپردازید.
در این جا ما فقط چهار راهکار معرفی کردیم اما راهکار های دیگری هم وجود دارند. این چهار مورد تنها مربوط به اوقات فراغت شما هستند و به هیچ وجه وقت زیادی نمی گیرند و هر کدام روزانه در 15 دقیقه تمام می شوند. اما واقعا روزی 15 دقیقه کار کردن بر این موارد می تواند در یک دوره ی نه چندان طولانی سطح مهارت های شما را بالا ببرد و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد .
یادگیری یک زبان خارجی کار آسانی نیست اما برای افرادی که واقعا هدف خاصی دارند و در راستای آن هدف کار می کنند، روز به روز یادگیری زبان را آسان تر می یابند.
 

برچسب ها: آموزش زبان آموزش زبان انگلیسی زیرنویس انگلیسی مستند
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha