سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

راهکارهایی برای تقویت انگلیسی گفتاری

راهکارهایی برای تقویت انگلیسی گفتاری
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۴/۲۶ بازدید کنندگان:۱۹۲۱ نویسنده:اشکان حسین پور

زبان انگلیسی در بسیاری از ملل جهان به عنوان یک زبان رسمی و ملی استفاده می شود و همان طور که همه هم می دانند در حال حاضر یک زبان بین المللی است. به روانی انگلیسی صحبت کردن، به شما این امکان را می دهد که در ارتباط برقرار کردن با مردم ملل دیگر احساس راحتی و اعتماد به نفس کنید.
در ادامه به نکته هایی اشاره شده که با به کارگیری آن ها می توانید بر استرس هنگام صحبت کردن خود غلبه کنید و تجربه ی خوبی با سپیکینگ انگلیسی داشته باشید .


1- آیا همواره از راحت صحبت کردن با زبان مادری خود شگفت زده نبوده اید ؟  این تنها به این دلیل است که شما این زبان را همواره می شنوید و صحبت می کنید. پس چاره چیست ؟ قاطعانه ترین قدم برای رسیدن به احساس راحتی در صحبت کردن با زبان انگلیسی، این است که بیش تر از قبل با این زبان سروکله بزنید و با آن صحبت کنید. با دوستان، خانواده و بستگانتان سعی کنید در بیشتر مواقع انگلیسی صحبت کنید و اصلا از اشتباه کردن نترسید. در حقیقت اطرافیان خود را نیز تشویق کنید که با شما انگلیسی کار کنند و اشتباهات شما را برطرف کنند. این تکنیک به شما کمک می کند که به درستی انگلیسی صحبت کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.


2- اعتماد تام داشتن به خودمان باعث می شود که تندتند صحبت کنیم و تنها روی کلمات بلغزیم و از تلفظ صحیح آن ها اطلاعی نداشته باشیم. پس سعی کنید این اتفاق رخ ندهد، چون از طرف دیگر این حالت اضطراب شما را از صحبت کردن نشان می دهد و طرف مقابل را ممکن است به مسئله حساس کند و حتی او گفته های شما را نفهمد. پس به آرامی صحبت کنید و کلمات را به درستی تلفظ کنید. آرام صحبت کردن تنها نشانی از متانت شماست نه خجالتی بودنتان. تنها راه برطرف کردن اشتباهتمان استفاده از انتقادات دیگران است پس به دیگران فرصت دهیم که به راحتی صحبت های ما را بفهمند.


3- حتما از دیکشنریهای مناسب برای یادگیری معنای کلماتی که آن ها را می شنوید استفاده کنید. این کلمات جدید را با معنیشان لیست کنید و آن ها را مرور کنید.


4- کتاب، روزنامه و مجلات انگلیسی بخوانید. این به شما کمک می کند که با زبان بیشتر همگام شده و لغات دانی خود را توسعه دهید.


5- به تماشای فیلم های انگلیسی زبان بپردازید. ترجیحا اگر فیلم ها زیرنویس انگلیسی هم داشته باشد بهتر است چون به شما کمک می کند که زبان فیلم را بهتر بفهمید.


6- هر  روز یک مقاله را با صدای بلند بخوانید و اگر امکان دارد از یک نفر بخواهید که به شما گوش دهد و اشتباهات تلفظی شما را تصحیح کند. روی سرعت خواندن، وضوح کلمات و تلفظ درست آن ها تمرکز کنید.


7- صدای خود را ضبط کنید و به آن گوش دهید. این کار به شما اعتماد به نفس می دهد و باعث می شود که روی اشتباهات خود کار کرده باشید.


8- سعی کنید نفری را پیدا کنید که او هم سعی بر بهبود مهارت های انگلیسی خود داشته باشد، باهم کار کنید و اشتباهات را بررسی کنید.


9- در ذهن خود به زبان انگلیسی فکر کنید. این تکنیک به شما کمک می کند که بیشتر روی گرامر کاربردی کار کنید.


10- به دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی بپیوندید و از نرم افزار هایی استفاده کنید که بستر مناسب و با کیفیت برای گپ زدن با افراد مختلف در ملل مختلف داشته باشید.
 

برچسب ها: آموزش زبان انگلیسی آموزش زبان مکالمه انگلیسی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha