سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در مسابقات mma برنده شویم؟

چگونه در مسابقات mma برنده شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۱ بازدید کنندگان:۱۳۰۸ نویسنده:سامان موسوی

MMA مخفف مخلوط هنرهای رزمی می باشد و اساسا مبارزه فنی می باشد که طیف گسترده ای از مبارزه با مهارت ها و تکنیک رشته های هنرهای رزمی را شامل می شود. برنده شدن در یک مسابقه MMA می تواند سخت باشد. به احتمال زیاد هر دوی شما یک سطح مساوی از مهارت ها را دارید و به خاطر داشته باشید که در مبارزه با مخلوط هنرهای رزمی تا جاییکه می توانید از آسیب جلوگیری کنید. با خواندن این مقاله و عمل به راهنمایی های آن، شانس شما برای برنده شدن در مسابقات MMA افزایش پیدا می کند.

 

تمرین منظم و خوب

برخی از رزمی کاران حرفه ای تا 7 ساعت تمرین در روز انجام می دهند و به مرور مهارت های مبارزه خود می پردازند. داشتن نظم و انضباط و تمرکز بر آموزش روزانه، بخش مهمی است که به موفقیت شما در MMA کمک می کند. تمرین در هر چیزی بسیار مهم است، شما باید نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و سعی در بهبود آنها کنید. همچنین شما باید قدرت، سرعت، تعادل، هماهنگی و تنفس خود را بهبود ببخشید. در نهایت بر روی افزایش تحمل خود در مقابل درد تمرکز کنید. شما می توانید با انجام تمرینات مداوم جثه خود را قوی تر کرده و آستانه درد خود را افزایش دهید.

 

تنظیم وزن خود

شما باید در کلاس وزن خاص خود به مبارزه بپردازید (9 کلاس وزن وجود دارد). سعی کنید افزایش یا کاهش وزن بدن را در طی یک دوره طولانی انجام دهید. زیرا در غیر اینصورت شما در حین مبارزه احساس خستگی و گیجی می کنید. افزایش بیش از حد وزن بدن باعث افزایش چربی شده و ممکن است که مشکلات قلبی عروقی برای شما بوجود آورد.

 

موضع خود را خوب نگه دارید

در حالت ایده آل، پای شما باید به اندازه عرض شانه هایتان باز شده و مقداری خم شود. دست هایتان باید در مقابل صورت تان باشد، یکی از دست ها در کنار چانه و دیگر پایین تر از آن باشد. اگر حریف تان به شما حمله کرد با آرنج تان آن را مسدود کنید. از ساعد دست تان برای محافظت از ضرباتی که به سر وارد می شوند استفاده کنید.

 

نقاط مثبت خود را شناخته و از آنها استفاده کنید

اگر حریف تان در مبارزات زمینی ضعیف تر است، پس به مبارزات زمینی با او بپردازید. نقاظ ضعف حریف تان را شناخته و با استفاده از نقاط مثبتی که دارید بر روی آنها متمرکز شوید. این کار می تواند نتیجه خوبی برای شما داشته باشد.

 

مبارزات قبلی حریف تان را ببینید

دیدن مبارزات قبلی حریف، به شما این امکان را می دهد که با دقت زیادی آن را تماشا کرده و راحت تر در پی کشف نقاط مثبت و ضعف او برآیید.

 

از مزایای حملات و اهداف مختلف مطمئن شوید

هدف قرار دادن پاهای حریف می تواند سرعت او را کاهش داده و نمی تواند وزن خود را روی آن بگذارد، به همین دلیل او قادر نمی باشد که به زمین فشار آورده و ضربات محکمی را به شما وارد کند.

  • هدف قرار دادن نیم تنه می تواند فشار بر روی ریه ها را افزایش داده و باعث خستگی حریف تان شود.
  • برخورد ضربات قدرتمند به معده یا کلیه، می تواند به طور جدی به حریف تان آسیب زده و او را ناک اوت کنید.
  • برخورد ضربه به سر درد زیادی دارد (عصب های زیادی در آن وجود دارند و حساس تر از سایر قسمت های بدن می باشد) و ممکن است منجر به حذف حریف تان شود.
  • ضربات مشت سریع تر و دقیق تر از سایر ضربات می باشند اما ضربات پا قدرت بیشتری داشته و رسیدن به هدف طولانی تر است.

 

توجه به فریادهای مربی

اگر مربی تان در گوشه رینگ فریاد می زند به حرف های او توجه کنید. او می تواند مبارزه را از زاویه ای ببیند که شما نمی بینید و به احتمال زیاد آرامتر از شما است، به همین دلیل ایده بهتری نسبت به شما دارد.

 

آن ها را مخلوط کنید

از یک تکنیک بارها و بارها استفاده نکنید. اگر تکنیکی برای برای شما واقعا خوب کار می کند از آن استفاده کنید اما آن را با دیگر تکنیک ها قاطی کنید. نباید کاری کنید که قابل پیش بینی باشید و حریف تان بتواند حرکات شما را پیش بینی کند.

 

هرگز وحشت نکنید

مهم نیست که در چه وضعیتی قرار دارید، همیشه راهی برای برنده شدن وجود دارد، حتی اگر حریف شما بهتر از شما باشد. باید آرامش خود را حفظ کرده تا بتوانید بر روی کار خود تمرکز کنید.

 

نکته

  • با قوانین مبارزه آشنایی کامل داشته باشید، اگر بدانید که چگونه و چه کاری انجام دهید بهتر نتیجه خواهید گرفت.
  • اگر باختید نا امید نشوید. مهم این است که بعد از باختن دوباره بلند شوید و به کار خود ادامه دهید.
  • هرگز به کشاله ران ضربه نزنید.
  • در تمرین خود استوار و منظم باشید.
برچسب ها: مسابقات رزمی مسابقات k-1 هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha