سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه مانند فایترهای حرفه ای شویم؟

چگونه مانند فایترهای حرفه ای شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۱۴ بازدید کنندگان:۴۷۴۶ نویسنده:سامان موسوی

 زمانی که در مورد حرفه ای ها صحبت می شود ناخودآگاه همه به چیزهایی مانند مدال، مسابقه و فایت های عالی فکر می کنند. باید بگویم که این تفکر تا حدی درست و منطقی است اما آیا واقعا به این فکر کرده اید که یک فایتر خوب چه راهی را طی کرده تا به این مرحله از زندگی اش برسد؟


اگر شما هم می خواهید یک فایتر خوب و حرفه ای شوید پیشنهاد می کنم که حتما این مقاله را خوانده و استانداردهای خود را با فایترهای حرفه ای مقایسه کنید.


داشتن برنامه و عمل کردن به آن

فایترهای حرفه ای برای تمام کارهای زندگی شان دارای برنامه منظمی می باشند، البته باید بگویم که تنها داشتن برنامه مهم نیست، مثلا امکان دارد که شما بهترین برنامه دنیا را برای زندگی تان تهیه کنید اما زمانیکه به آن عمل نکنید هیچ فایده ای برایتان ندارد. به همین جهت فایترهای حرفه ای به برنامه ای که دارند پایبند بوده و همه نکات آن را رعایت می کنند.


خوابیدن به موقع

آیا شما سر وقت خود می خوابید؟ مطمئنا پاسخ تعداد زیادی از شما منفی است. شبکه های اجتماعی و استفاده گسترده کاربران از آن سهم مهمی ازاستراحت را مال خود کرده است. باید به شما بگویم که فایترهای حرفه ای سر وقت و زود می خوابند، خوابشان کیفیت عالی دارد و صبح ها به موقع از خواب بیدار می شوند. آنها به زمان استراحت خود بسیار اهمیت داده و به آن پایبند می باشند. عدم داشتن خواب کافی منجر به این خواهد شد که همیشه خسته و بی حال بوده و میلی برای انجام فعالیت های ورزشی نداشته باشید، درنتیجه انگیزه تان را کاهش خواهد داد.


برسی وضعیت سلامتی خود

آیا می دانید آخرین بار چه وقت ازمایش خون داده اید؟ احتمالا آن هم برای تجویز پزشک جهت تشخیص بیماری بوده است نه برسی وضعیت سلامتی تان. فایترهای حرفه ای که مبارزاتی بین المللی انجام می دهند بیشتر اوقات ماهی یک یا دو بار آزمایش خون داده و وضعیت سلامتی شان را به کمک دکترشان برسی می کنند.  


داشتن تغذیه سالم

یادتان می آید آخرین بار چه وقت بود که تنقلات خوردید؟ چند دقیقه پیش بود؟ قبول دارم که زندگی بدون تنقلات سخت و ناراحت کننده است، شاید اصلا برایتان جالب نباشد که هنگام تماشای تلویزیون یک پاکت چیپس بخورید یا اینکه در کنار فنجان قهوه یا چای گرمتان یک دونات نرم و تازه شکری دلچسب با سس خامه و شکلات نوش جان نکنید اما چه میشه کرد؟ خوراکی های فرآوری شده ، چرب ، شور ، شیرین ، خامه ای و.. دشمن عضلات تراش خورده و عدد و رقمی که ترازو نشان می دهد هستند .


داشتن تمرینات منظم و با برنامه

فایترهای حرفه ای درست و به صورت اصولی به تمرین کردن مشغول می شوند، نه به این معنا که همیشه شدید و طاقت فرسا تمرین می کنند، آنها همیشه برای اینکه آماده باشند، خود را لاغر کنند، خود را تنبیه کنند و پرخوری های خود را جبران کنند به تمرین کردن مشغول می شوند. آنها به تمریناتی که انجام می دهند علاقه مند هستند. بعضی اوقات شدت تمرین بسیار زیاد است و زمان زیادی هم دارد، بعضی اوقات شدت متوسط و بعضی اوقات آرام است، ولی هیچ وقت قطع نمی شود. آنها هیچوقت تمرینات خود را به بهانه هایی مانند گرفتاری، کمبود وقت، نداشتن مکان برای تمرین، فعالیت های مختلف مانند خرید و غیره را قطع نمی کنند.


اهمیت دادن به شرایط روحی و روانی خود

ممکن است از نظر بعضی ها مبارزه کمی خشن به نظر برسد ولی به این معنی نیست که فایترهای انسان های خشنی می باشند، آنها همیشه و در هر شرایطی به وضعیت سلامت روحی شان ارزش قائل می شوند و زمانی که مشکلاتی مانند استرس، سختی کار، ناراحتی و غیره داشتند با روانشناس خود صحبت می کنند تا درباره این مشکلات راه چاره ای بیابند.


بررسی عملکرد حریفان نسبت به خود

مربی های فایترهای حرفه ای همیشه به برسی وضعیت حریفان آنها می پردازند. آنها نقاط قوت و ضعف شان را شناسایی کرده و عملکرد آنها را با عملکرد فایترشان مقایسه می کنند تا اختلاف سطح کار را متوجه شوند و تمرینات فایتر را همواره به روز نگه می دارند .
 

برچسپ ها :
مبارزه مسابقات رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha