سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در مسابقات رزمی موفق شویم

چگونه در مسابقات رزمی موفق شویم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۲۹ بازدید کنندگان:۱۱۶۷ نویسنده:سامان موسوی

چگونه می توانیم در مسابقات رزمی موفق شویم؟ آیا کسی موفق می شود که ضربات پای او قوی تر باشد؟ یا حریفی که ضربات مشتش قوی باشد؟ یا کسی که بتواند تکنیک های قفل کردن را به درستی انجام دهد؟ در این مقاله قصد داریم راههای موفقیت در مسابقات رزمی را به شما آموزش دهیم.

عوامل زیادی وجود دارند که باعث پیروزی ما در مسابقات رزمی می شودند، مهمترین این عوامل عبارتند از:

 

داشتن بدنی ریلکس

بدن شما باید آرام باشد، به عبارتی "هر وقت که بدن آرام باشد ذهن نیز آرام است". وقتی که ذهن فرد آماده و آرام باشد می تواند از تمام تکنیک های رزمی که یادگرفته است نهایت استفاده را ببرد. بعلاوه وقتی که بدن ریلکس و آرام باشد، انرژی جسمی و روحی اضافی به هدر نرفته و رزمی کار بنیه و قدرت بیشتری برای مبارزه و اجرای فنون خواهد داشت.

 

بکارگیری فنون دفاعی

همانطور که می دانید اکثر هنرهای رزمی بر روی تکنیک های تهاجمی تمرکز کرده اند و توجه کافی به تکنیک های دفاعی ندارند. فنون دفاعی به علت آنکه شما را در برابر ضربات حریف که گاه ممکن است منجر به نقص عضو و حتی مرگ شود، محافظت می کند در مبارزه بسیار مهمتر هستند تا فنون تهاجمی. شما می توانید تحت نظر یک استاد در عرض حداقل 6 ماه مبارزی تهاجمی شوید، ولی اگر بخواهید بصورت مبارزی تدافعی که بتواند ضربات سریع و غافلگیرانه حریف را مهار کند در بیایید، احتیاج به سال ها تمرین زیر نظر یک استاد با تجربه دارید.

 

بدن خود را محکم کردن

محکم و قوی کردن بدن در مقابل دریافت ضربت یکی از مهمترین عوامل موفقیت در مسابقات رزمی می باشد. به هر اندازه که شما تکنیک های دفاعی را خوب یاد گرفته باشید باز هم امکان دارد که در حین مبارزه چند ضربه به شما اصابت کند که البته امری می باشد. بدن شما باید به قدری محکم و قوی شده باشد که در مقابل دریافت ضرباتی که به آن وارد می شود دوام بیاورد و از کار نیفتید. ورزیده شدن بدن فقط با انجام تمرینات متوالی ممکن است.

 

بتوانید در فاصله نزدیک مبارزه کنید

در بیشتر رشته های رزمی مبارزه در فاصله ای دور انجام می شود و اغلب رزمی کاران فقط می توانند در فواصل دور به خوبی عمل کنند و در فواصل نزدیک عملکرد موثری ندارند. اگر دقت کرده باشید دو نفر شخص عادی که واقعاً با هم درگیر می شوند، در یک لحظه به طور غریزی و ناخودآگاه فاصله بین خود را کم می کنند و بیشتر از ضربات دست استفاده می نمایند. و این امر، در تمام مبارزات حقیقی و آزاد رزمی، طبیعی است. به همین علت است که اکثر قهرمانان رزمی‌کاری که در مسابقات از فاصله دور و به صورت کلاسیک و قراردادی مبارزه کرده و پیروز می شوند، در مبارزات غیرقراردادی و آزاد و همچنین درگیریهای خیابانی به ندرت می توانند حریف خود را مغلوب سازند.

 

تقویت شش ها و تنفس درست

چینی ها در این مورد می گویند ضربه ای که رزمی کار می زند اگر فاقد کنترل تنفس باشد قدرت مورد نیاز را نخواهد داشت. در صورتی که نتوانید تنفس خود را کنترل کنید هنوز تبدیل به یک رزمی کار موفق نشده اید. گر شما از چیزی بترسید و یا نسبت به موضوعی خشمگین شوید، اولین واکنش بدن تان که از تعادل خارج می شود، تنفس شماست که سریع و تند می شود. حال اگر در این وضعیت بتوانید نفسهای عمیق و شکمی انجام دهید یا به عبارتی تنفس هایتان را کنترل کنید، به سرعت آرام شده و انرژی جسمی و روحیتان تحلیل نمی رود.

 

محدود نکردن خود به یک سبک رزمی

نمی توان گفت که کدام سبک بهترین سبک رزمی است. هر کدام از سبک های رزمی دارای مزیت و معایبی می باشند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنم که خودتان را به یک سبک خاص محدود نکنید.  یکی از علت هایی که باعث شد بروسلی در دنیا شهرت بسیاری بدست آورد این بود که بروسلی با اینکه سبک اصلی اش وینگ چون کونگ فو بود، ولی اصول چندین سبک رزمی دیگر را فرا گرفته و پیوسته تمرین می کرد و خود را صرفاً به یک رشته رزمی محدود نمی کرد.

 

برچسب ها: آموزش مبارزه مسابقات ورزشی مسابقات رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha