سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

قهرمانان هنرهای رزمی باید چه خصوصیاتی داشته باشند؟

قهرمانان هنرهای رزمی باید چه خصوصیاتی داشته باشند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۱۶ بازدید کنندگان:۱۲۳۱ نویسنده:سامان موسوی

یکی از قهرمانان سابق کاراته به نام "جیون ری" که دارای کمربند مشکی می باشد نگاهی به خصوصیات قهرمانان هنرهای رزمی انداخته است و در این بین توانسته 7 نکته اساسی در مورد آنها کشف کند.


در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی این 7 ویژگی بپردازیم. البته با نگاهی به این ویژگی ها درخواهید یافت که آنها در زندگی روزمره نیز اساسی هستند.


1- داشتن صبر

می توان با قاطعیت گفت که صبر اولین و بنیادی ترین عامل پیشرفت در رزمی کاران است. داشتن صبر باعث می شود که شما از دردسر دور شده و به شما کمک خواهد کرد که ثبات خود را در کار حفظ کرده و کمتر به مسائل حاشیه ای مشغول باشید.
تا هنگامیکه به هدف تان می رسید باید صبور باشید. البته صبور بودن یک امر حیاتی در مسابقات نیز می باشد. مبارزی که صبر داشته باشد هیچ وقت حریفش را سرزنش نکرده و تلاش می کند تا با انجام تکنیک های مختلف قدرت خود را به او نشان دهد. یک مبارز خوب ابتدا صبر می کند تا حریفش اشتباه کند و سپس تکنیک هایش را اجرا کرده و پیروزی در چنین مبارزه ای ساده تر است.
   


2- سریع بودن

قبل از هر چیز باید بدانید که سرعت، قدرت را به همراه دارد. زمانیکه ضربات مشت و پای شما به اندازه کافی سریع باشند شانس شما برای گرفتن امتیاز بیشتر می شود. علاوه بر این سرعت به شما کمک خواهد کرد تا تکنیک ها را با قدرت بیشتری اجرا کرده و دفاع کردن برای حریف تان را نیز سخت تر بکنید.
در صورتی که بخواهیم از جنبه ذهنی آن را بررسی کنیم داشتن سرعت به تفکر هم وابسته است و اینکه قادر باشید به سرعت مسائل را در ذهنتان حل کنید. شما با یک تفکر ثابت نمی توانید تمامی مشکلات را رفع کنید بلکه شما به سه الی ۴ مسئله احتیاج دارید تا شما را به اطلاعات مناسب برساند.


3- توجه کردن به زمان

می توان گفت که در بیشتر کارهایی که در هنرهای رزمی انجام می دهید زمان نقشی اساسی دارد. مثلا وقتی در حال مبارزه هستید در صورتی که زمان خاصی برای هر تکنیک داشته باشید حریف از شما عقب افتاده و این کمک می کند تا قادر باشید تکنیک هایتان را به راحتی بر روی او اجرا کنید. در مقابل، حریف هم تنها با بی برنامگی مجبور است در زمان حاضر دفاع کند و جواب ضربات شما را بدهد درحالی که شما برای تمامی حرکات خودتان برنامه و زمان بندی کرده اید.
 این مسئله مانند نت های موسیقی است. نت های موسیقی با فاصله زمانی خاصی از یکدیگر قرار می گیرند تا یک موسیقی زیبا را بسازند. لذا بسیاری از این جهت، هنرهای رزمی و زمان بندی آنها را مطابق با حالات موسیقی می دانند. زمان بندی کردن همچنین به شما کمک می کند تا به عنوان مثال کلاس هایتان را بهتر مدیریت کنید و نشان می دهد که شما برای تمرین در کلاس هایتان برنامه خاصی دارید.


4- داشتن قدرت زیاد

می توان گفت که قدرت علم است. زمانیکه شما چیزی را می دانید هرگز اشتباهاتی اینگونه نمی کنید که برای مثال هنگامی که ضربه ای به سمت شما زده می شود دست خود را بیاندازید. این مساله باعث گیج شدن شما شده  و از طرفی دیگر به حریف اجازه خواهد داد تا شما را به دام بیندازد.
علاوه براین، علم باعث می شود که از انجام فعالیت های بیهوده اجتناب کنید و شما را از کارهایی که امکان دارد استرس به شما وارد کند دور خواهد کرد.


5- داشتن تعادل

تعادل ازجمله چیزهای مهم در زندگی روزمره نیز می باشد. با این وجود بیشتر افراد از آن گریزان هستند. برای اینکه به مقاطع بالاتر دست یابید باید بتوانید ارزش های بنیادین را درک کنید. باید در ذهن دانا، در بدن قوی و در قلب صادق باشید و سعی کنید که آنها را در حد تعادل نگه دارید.
در میدان مبارز شما با انجام دادن حملات و دفاع های خوب می توانید تعادل تان را حفظ کنید. در مسائل اقتصادی هم همین طور است شما باید همیشه در مسائل مالی تان حد تعادل را رعایت کنید.


6- انعطاف پذیر بودن

انعطاف نیز جزء مسائلی می باشد که هم در زندگی روزمره و هم در هنرهای رزمی بسیار مفید است. انعطاف همان، باز بودن ذهن و از سویی سازگاری است که به شما اجازه می دهد تا هرگاه نیاز بود تغییری در زندگی تان ایجاد نمایید.
علاوه بر این، انعطاف به شما کمک می کند تا در شرایط مختلف و با حضور افراد مختلف بتوانید به کارتان ادامه دهید و مشکلات را در مذاکرات و توافقات حل نمایید. از جهت بدنی هم یک بدن منعطف یعنی شما بتوانید به راحتی دست ها و پاهایتان را زمانی که احساس کمترین خطر می کنید به سمت سلاح بچرخانید.


7- حالت ایستادن

آخرین ویژگی که یک رزمی کار خوب باید داشته باشد حالت ایستادن خوب است. ایستادن خوب کمک می کند که ستون فقرات شما در بهترین حالت خودش باشد تا شما بتوانید عضلات خودتان را بهتر رشد دهید. هر دوی اینها (ایستادن خوب و داشتن عضلات متناسب) دو کلید اصلی برای داشتن بدنی سالم است.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید ایستادن خوب رابطه ای مستقیم با شخصیت شما دارد و کمک می کند تا افراد به شما راحت تر اعتماد کنند و همیشه روی شما حساب باز کنند.
 

برچسب ها: مبارزه مسابقات رزمی هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha