سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

دست آوردهای کاراته برای تمام سنین

دست آوردهای کاراته برای تمام سنین
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۵/۱۴ بازدید کنندگان:۹۳۵ نویسنده:سامان موسوی

 

هنگامی که دوران ورزشی خود را در کاراته به پایان می رسانید، ممکن است مثل خیلی های دیگر به این فکر کنید که به سادگی می توانید نوع کاراته خود را عوض کنید. اگر این کار را انجام دهید یک اشتباه بزرگ مرتکب شده اید.در حقیقت چه اتفاقی می افتد وقتی که شما نوع کاراته خود را عوض کنید؟

چرا بسیاری این اشتباه را انجام می دهند؟ با این وجود، تفاوت در آموزش بین kenko  کاراته و budo  کاراته بسیار زیاد است. بودو کاراته یک کاراته تجاری است در حالی که کنکو کاراته اینطور نیست. به همین دلیل سر و صدای خیلی از استادان کاراته در این مورد بلند شد.

 

حس مکان در کاراته

برای مثال در هنر رزمی تای چی آنچه که اتفاق افتاده این است که در نسل های متوالی فقط به یک جنبه از جنبه های هنر چند وجهی تمرکز نمی کنند. این روزها " مشت نهایی بزرگ"  توسط بسیاری از مربیان کاراته فقط برای " هیپی ها " آموزش داده می شود و همچنین برای افراد مسنی که به دنبال درمان جایگزینی برای آرتروز هستند در نظر گرفته می شود. واضح است که آنها پتانسیل کامل تای چی را ندارند و تنها یک ویژگی خاص این هنر رزمی را می بینند. ممکن است که استادان کاراته علاقمند به حفاظت از فرم مردانه خود باشند و به همین ترتیب، بدون در نظر گرفتن این واقعیت که مردم در سراسر جهان چه چیزی انجام می دهند، کاراته به عنوان یک هنر مرگبار به مردم از همه جا بی خبر به فروش می رسد. از سوی دیگر، کاراته تجاری به عنوان کاراته ای امن برای کودکان تبلیغ می شود! من فکر نمی کنم که چنین باشد. زمانی که ما بیش از یک پیام از استادان کاراته می شنویم به درستی این موضوع شک می کنیم.

 

اگر هدف شما این است که به یک قهرمان کاراته تبدیل شوید، باید با تمام توان برای دنبال کردن هدف خود به پیش بروید. به دنبال یافتن  یک مربی با سابقه و یا کسی که تجربه زیادی در این راه دارد بروید و از راهنمایی های آن ها کمک بگیرید. به کلاس های کاراته ای که تبلیغ آن ها را شنیده اید بروید و دست آوردهای خود را در یک مسابقه به رخ همه بکشید. سعی کنید زیر نظر کسی تمرین کنید که پیشکسوت کاراته باشد و در دوران ورزشی خود قهرمانی های زیادی تجربه کرده باشد.

اگر می خواهید هر نوع از شکل های کاراته را یاد بگیرید قبل از هر چیز یک مربی  خوب و واجد شرایط برای خود پیدا کنید.داشتن صبر و پشتکار زیاد از موارد ضروری برای یادگیری کاراته می باشد. انتخاب شما بسیار مهم می باشد زیرا می تواند تغییراتی در زندگی شما نیز ایجاد کند. در هنرهای رزمی و به طور خاص کاراته، بسیاری از استادان، خود اعتراف می کنند که این روش آموزش را خود درست کرده اند و هدف آنها تنها کسب درآمد می باشد.

 

Kyogi  کاراته انتخاب خوبی برای تناسب اندام

Kyogi  کاراته برای دنبال کنندگانش جایگزینی پر هیجان نسبت به سایر ورزش ها می باشد. همچنین یک برنامه بسیار خوب برای حفظ و بدست آوردن سلامتی و تناسب اندام می باشد و مثل همه ورزش ها مفید می باشد. با توجه به توانایی ها و دست آورد های شخصی، راهی برای رسیدن به موفقیت های فردی و گروهی می باشد. نمایش ژیمناستیک انفرادی بر اساس کاتای سنتی، در کاراته یافت می شود.

 

 

 

ادامه آموزش

 

زمانی که دوران ورزشی شما به پایان رسید می توانید به عنوان یک داور یا مربی مشغول به کار شوید. اگر در دوران ورزشی خود موفقیت های فردی زیادی کسب کرده باشید می توانید به عنوان یک مربی قابل احترام مشغول به کار شوید. پیدا کردن جایی برای یادگیری این نوع از کاراته آسان است. تقریبا هر باشگاه کاراته تجاری که وجود دارد، در کاراته kyogi  نقش دارد. با استفاده از اینترنت و فیلم های آموزشی می توانید اطلاعات خود را ارتقا دهید.

 

" اگر در هنگام انجام کاراته به آن فکر کنید که بعد از دوران ورزشی مشغول چه چیزی باشم به زودی متوقف می شوید،. من با وجود آنکه نود سال سن دارم هنوز مشغول آموزش هستم"

 

 

این نقل قول برگرفته از مکالمه بین من و کانزاوا بود. او زمانی که در  اواسط دهه شصت زندگی خود بود خود را مانند یک جوان 25 ساله می دید و مانند آن قادر به انجام حرکات سریع بود. سنسی کانزاوا برای آموزش کاراته به سراسر جهان مسافرت می کرد. او کاراته را مانند یک ماراتن می دید، نه یک دو سریع. احساس هماهنگی و سرعت باید در کل کاراته وجود داشته باشد. بر خلاف دید عموم، کاراته نیاز به آموزش جدی دارد نه سخت، این دو با هم کاملا فرق دارند.

 

اگر دلیل شما برای انجام کاراته حفظ سلامتی می باشد، هرگز در مورد توانایی مبارزه و چگونگی انجام آن نگران نباشید. همه شما باید حداقل یک یا دو بار در هفته تمرین ضربات پا و مشت زدن را در هوا انجام دهید. شما می توانید در یک آموزش گرم، ایمن و صمیمی در فواصل منظم در طول سال شرکت کنید.

اگر می خواهید برای حفظ سلامت جسمی و روحی خود از کاراته استفاده کنید باید آن را به طور پیوسته انجام دهید تا از مزایای آن بهره مند شوید.

 

برچسب ها: انشین کاراته کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha