سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

هنر رزمی کاپوئرا

هنر رزمی کاپوئرا
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۲۰ بازدید کنندگان:۱۱۳۷ نویسنده:سامان موسوی

 


تا آنجا که سیستم های مبارزه و فعالیت های بدنی پیش می روند، چیزی سرگرم کننده تر از هنر رزمی کاپوئرا وجود ندارد. کاپوئرا به خاطر جلوه های زیبا و لگدهای آکروباتیکش مشهور است و همانقدر که زیبا است خطرناک نیز هست. کاپوئرا (capoeira) بعد از حظور در چند نمایش، سری بازی های ویدیویی تیکن (Tekken)، سری انیمیشن های “Bob’s Burgers" و " Ocean’s Twelve" به سرعت تبدیل به یک فعالیت محبوب برای تمام اقشار جامعه شد. اما چگونه یک هنر رزمی که ریشه های آن به مبارزه برده های آفریقایی و برزیلی برمی گردد می تواند برای کودکان و بزرگسالان تبدیل به یک فعالیت محبوب ورزشی شود؟
کاپوئرا عناصر موسیقی، رقص، آکروباتیک و تاریخ را در هم آمیخته و تمرین کنندکان این هنر رزمی را که به آنها capoeiristas می گویند در خود غوطه ور می کند. کاپوئرا یک راه عالی برای شروع یادگیری یا معرفی فرهنگ خارجی در قالب یک فعالیت عملی برای کودکان است. تمرین کنندگان کاپوئرا علاوه بر اینکه از آن می توانند برای دفاع از خود استفاده کنند برای آنها این امکان را فراهم می کند تا در حالت هنری خود قرار بگیرند تا هم خود را از نظر جسمی آماده کنند و هم اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. کاپوئرا برای حفظ جسم، روح و روان و ذهن بسیار عالی است.

 

کاپوئرا


ریشه های کاپوئرا به برده های آفریقایی برمی گردد که توسط استعمارگران پرتغالی به برزیل برده شدند. بردگان مجاز به حمل اسلحه یا آموختن مهارت های خطرناک نبودند، بنابراین مجبور شدند که هنر رزمی خود را در قالب رقص و آهنگ مخفی کنند.
با توجه به درجات مختلف مهارت، امکان حرکات پیچیده و خیره کننده آکروباتیک برای رزمی کاران میسر می شود. با توجه به مزایای بسیار زیادی که در ذات کاپوئرا وجود دارند، این هنر رزمی قطعا برای افراد علاقه مند به موسیقی یا کسانی که کنجاوی فرهنگی دارند بسیار مناسب است.


آیا شما چیزی در مورد کاپوئرا می دانید و تاکنون آن را امتحان کرده اید؟ نظر خود را در پایین همین پست بنویسید!

 

برچسب ها: کاپوئرا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha