سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به نقاط ضعف واقعی موی تای

نگاهی به نقاط ضعف واقعی موی تای
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۲۰ بازدید کنندگان:۲۸۰۰ نویسنده:سامان موسوی

 

 

همه ما می دانیم که موی تای یکی از سنت ها برای هر رزمی کار MMA است. ضربات قدرتمند و آرنج های قوی موی تای در رینگ مبارزه کشنده هستند، همچنین موی تای موضع مناسبی برای دفع حملات غافلگیر کننده دارد. با این حال، هر هنر رزمی خوبی باز نقاط ضعفی دارد، از اینرو ما در اینجا به بررسی نکات منفی موی تای و نحوه غلبه بر آنها خواهیم پرداخت.

یک مساله مهم در مورد موی تای این است که برای دست به گریبان شدن و مبارزه بر روی زمین مناسب نیست. همانطور که همه ما می دانیم گلاویز شدن در موی تای بسیار سنگین است و این تبدیل به گزینه ای برای فایترها شده تا از برخورد ضربات سنگین جلوگیری کنند.


با تکیه بر یکدیگر، مبارزان می توانند برنامه بعدی حمله خود را مجدا ارزیابی نمایند و وقتی از هم جدا می شوند دوباره شروع به کار کنند. با این حال، وقتی به زمین می رسید سنت متوقف می شود. مبارزه بر روی زمین یک بخش بسیار مهم در MMA است زیرا بسیاری از مبارزان تلاش می کنند مبارزه را بر روی زمین بیاورند تا حریف را تسلیم کرده و همچنین از خوردن ضربات سنگین به بالا تنه شان جلوگیری کنند. یک راه خوب برای هر رزمی کار MMA این است که مقدمات جوجیتسوی برزیلی را به بیاموزد. جوجیتسور در عین حال که ممکن است برای تماشاگران بسیار کسل کننده به نظر برسد اما یک تاکتیک ارزشمند در رینگ مبارزه MMA است.


موی تای تایلندی فاقد زدن و بافتن است که اغلب در باشگاه های دیگر مانند بوکس سنتی آن ها را مشاهده می کنیم، به همین دلیل این نکته می تواند در رینگ مبارزه ایجاد مشکل کند. همچنین در موی تای سر نیز بسیار در معرض دید قرار دارد و مشت ها و بازوها کمی دورتر از قسمت فوقانی بدن هستند. بسیاری از مبارزان MMA دوست دارند مواضع بوکس سنتی را با حملات کیک بوکسینگ ترکیب کنند، این می تواند خطری بالقوه برای حریف ایجاد کند.


نکته دیگری که ممکن است مبارزان موی تای با آن روبرو شوند این است که در طی حمله به حریف دست های رزمی کار از بدنش دورتر می شوند و اگر حریف زرنگ باشد می تواند از این فرصت برای ضد حمله استفاده کرده و ضربات سنگینی وارد کند. اگر یک مبارز موی تای تایلندی یک ضربه راست در اطراف بزند به طور ناخودآگاه دستش در پشت باسنش قرار می گیرد. به همین دلیل اگر حریف بلافاصله بخواهد به او ضربه بزند نمی تواند با دست هایش گارد گرفته و از برخورد ضربات به خود جلوگیری کند. به همین دلیل بهتر است هنگام زدن ضربات چرخشی حواس خود را جمع کرده و فرصت ضد حمله به حریف را ندهید.


هرچند که موی تای بی عیب نیست اما مانند هر هنر رزمی دیگری در جهان، باید قبول کنیم که هنر رزمی موی تای یکی از بهترین هاست. موی تای قدرت قابل توجهی دارد و همچنین ضرباتی که در آن زده می شوند از حساسیت بالایی برخوردار بوده و دقیق به سمت هدف می روند. ضربات و گلاویز شدن های سنگین می تواند هر حریف قدری را از پای بیاندازد و این یکی از دلیل هایی است که عده ای فکر می کنند موی تای یکی از بهترین ها است.

 

برچسب ها: موی تای
پست های مشابه

نظرات کاربران

شادمهر در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۱۴ [۴:۴۴:۲۲ PM]

یک کشتی گیر راحت میتونه یک موی تای کار رو ناکار کنه.

ارسال نظر
Captcha