سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تکنیک های مبارزه اصلی چوب

تکنیک های مبارزه اصلی چوب
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۹/۲۸ بازدید کنندگان:۷۵۷ نویسنده:سامان موسوی

هنگامی که به درستی انجام شود، چوب به افزایش قابلیت های رزمی شما کمک می کند. شاید پربارترین شکل از مبارزه چوب در فیلیپین توسعه یافته است. یک سیستم از هنرهای رزمی  escrima یا کالی نام دارد. در 1500 سال قبل، فاتحان اسپانیایی مسلح به چاقو و شمشیر بودند و از چوب نازکی که برای سرگرمی و تفریح همراه خود داشتند برای مبارزه استفاده می کردند.

مبارزه با چوب برای شرایط دفاع از خود که مهاجم از سلاح برخوردار می باشد مناسب است. در آن زمان ها، شما با داشتن چوب، می توانستید شانس خود را برای بقا افزایش دهید.

 

موقعیت دست

چوب خود را به طول حدود یک مشت در پایین نگه دارید. این کار منجر به ایجاد یک سلاح دو لبه می شود. چوب را فشار ندهید و بیش از حد محکم نگه ندارید، این کار باعث اتلاف انرژی شما می شود و باعث می شود که حرکات تان بیش از حد سفت و سخت باشد. هنگامیکه خارج از محدوده توجه هستید، چوب خود را به طرف صورت حریف بگیرید. درک خود را از چوب بالا برده و باید با آن طوری کار و رفتار کنید که انگار عضوی از بدن شما می باشد.

 

حرکت مداوم

 چوب خود را به حالت "X" یا "8"  بچرخانید. تاکید می کنم که بر روی حملات افقی رو به پایین که در سطح گردن تان هستند تمرکز کنید. دست نوسانی شما باید در مقابل موضع مبارزه تان قرار بگیرد و مواظب امنیت صورت خود باشید. در همان شکل 8 می توان حرکات خود را شکوفا کرده و حریف خود را گیج کنید.  چرخش چوب با استفاده از حرکت بدن است که در زانوها و باسن شروع می شود و از طریق شانه ها و بازوها همچنان ادامه دارد. مچ دست خود را سفت و سخت نگه دارید. نوسانات خود را از شکل 8 به حرکات افقی، جلو و عقب هدف، در سطح زانو، میانه بدن و سر خود حرکت دهید.

 

مناطق هدف

از نوسانات خود برای به دست کشیدن حملات حریف در حالیکه مناطق خاصی از بدن او مانند سر، طرف گردن، استخوان ترقوه، بازو بیرونی، خارج از آرنج، ران بیرونی و خارج از زانو  را هدف قرار داده اید استفاده کنید. تنها هدفی که از این مناطق مهم تر است، دست حریف تان می باشد که با آن سلاح را گرفته است. در صورت امکان از چوب خود برای ضربه زدن به دست او استفاده کنید و کاری کنید که مجبور شود سلاح خود را رها کند.

 

ملاحظات

مبارزه با چوب گرچه باعث تقویت قابلیت های تهاجمی و دفاعی شما می شود خطرات خاص خود را دارد. اگر چوب از دست تان رها شود ممکن است از آن بر علیه شما استفاده کنند. ضربه سخت به بدن و یا سر شما باعث می شود که شما چوب خود را رها کنید. اگر چوب را نچرخانید و نوسان ندهید چون ثابت است احتمال اینکه یک ضربه مستقیم به آن بزنند زیاد است.  

برچسب ها: آموزش چوب
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha