سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مجموعه ای از سلاح ها برای دفاع شخصی

مجموعه ای از سلاح ها برای دفاع شخصی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۸/۲۶ بازدید کنندگان:۳۸۹۱ نویسنده:سامان موسوی

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید با ترک محوطه خود 7 دشمن پیدا خواهید کرد. مهم نیست چقدر در یکی از هنرهای رزمی مهارت دارید، اگر گارد خوبی نگیرید بدون شک دچار مشکل خواهید شد. Hironori Otsuka می گوید که در حالت ایده آل باید همیشه آمادگی مواجه با حملات را داشته باشید.

مجموعه ای از اشیای مرگبار وجود دارند که ممکن است شما در خیابان با آنها مواجه شوید. دانستن اینکه چگونه می توان از انها برای دفاع از خود استفاده کنید امری مهم و حیاتی است. دسته عمده سلاح های دست شامل: چاقو، شمشیر، سلاح های حجیم، بازوهای نیزه، سلاح های چند کاربره، سلاح های پرتابی و سلاح های غیر معمول می باشد.

 

ابزارهای کنترل: دستگاه های کنترل و تقویت ضربه

 

تقویت ضربه

 

همه مردم می دانند که می توان از دست خود برای مشت زدن، مسدود کردن، گرفتن، پرتاب کردن و کارهای دیگر استفاده کرد. دست ها در قلاب کردن و بستن بسیار موثر هستند و به طور معمول می توان از آنها برای اجرای تکنیک های مبارزه با دست خالی استفاده کرد. سلاح های دست را به دو زیر شاخه عمده تقسیم می کنند: تقویت ضربه , دستگاه های کنترل. با استفاده از نوع اول می توانید ضربات خود را تقویت کنید در حالیکه گذینه دوم برای برنامه های کاربردی مانند قفل، چوک و یا دستکاری نقاط فشار در حمله بسیار موثر می باشند.

 

حمله با چاقو

 

حمله با چاقو

 

چاقو یکی از سلاح های محبوب می باشد که بدست آوردن و استفاده از آن آسان است. به آسانی پنهان می شود، بسیار قابل اعتماد است و برای استفاده از آن نیاز به آموزش خاصی نیست. در ساده ترین سطح دو نوع از حملات با چاقو وجود دارد: برش و رخنه. برش به طور کلی باعث خونریزی بیشتری می شود در حالیکه رخنه می تواند آسیب جدی تری ایجاد کند. حمله با چاقو  موثرترین استفاده را در عنصر غافلگیری دارا می باشد. برای استفاده از چاقو باید خیلی به حریف خود نزدیک باشید تا بتوانید به او ضربه بزنید.

 

شمشیر با تیغ های تیز برای حملات

 

حمله با شمشیر

 

شمشیرهای سلاح های دراز تیغ داری هستند که می توانند به طور موثر برای تکنیک های تهاجمی یا تدفاعی در مبارزه از آن ها استفاده کرد. برای اکثر مردم هیچ چیز ترسناک تر از یک تیغ تیز ریش تراشی نیست که در دست کسی است که می تواند موثرترین استفاده را از آن بکند. حتی یک شمشیر ارزان قیمت اگر که به درستی استفاده شود می تواند آسیب گسترده ای ایجاد کند. ضرباتی که شمشیر وارد می کند می توانند باعث از کارافتادگی شخص مورد نظر شده و بسیار کشنده می باشند.

یکی از مزیت های خوب شمشیر نسبت به چاقو این است که نیاز نیست به اندازه زیاد به شخص مورد نظر نزدیک شوید و می توانید با فاصله بیشتری نسبت به چاقو از آن استفاده کنید. از انواع شمشیرها می توان برای رخنه کردن، بریدن و یا ترکیب این دو استفاده کرد.

 

سلاح های بزرگ یا اشیای سنگین

 

سلاح های بزرگ

 

از اشیای سنگین می توان به سادگی برای ضربه زدن به کس دیگری استفاده کرد. آنها می توانند در هار جایی باشند، مثلا صندوق عقب ماشین خود (مثل: آچار، جک، زنجیر چرخ یا کپسول آتش نشانی)، در کنار جاده(مثلا  تابلو، چوب و سنگ)، در میزی که بر روی آن در حال غذا خوردن هستید(مانند بطری، لیوان یا بشقاب) و یا حتی میز کار خود(مانند پانچ سوراخ، منگنه و یا تلفن). شاید درک آن برای شما آسانتر باشد اگر این نوع سلاح های سنگین و بزرگ را به سه زیر شاخه تقسیم کنیم:  ابزارهای بی نوک و دارای لبه ضخیم، سلاح های اکستروژن یا بیرون اندازی و سلاح های تخصصی.

از انواع ابزارهای دارای لبه ضخیم یا بی نوک می توان به اشیای سنگینی مانند لوله یا چوب بیس بال اشاره کرد. انواع سلاح های اکستروژن یا بیرون آمده می توان به تبر اشاره کرد که فراتر از یک میله می باشد. برای استفاده بهینه از سلاح های تخصصی به مهارت خاصی نیاز است. در درجه اول دستگاه های هنرهای رزمی مانند تونفا یا سای. انواع خاصی از سلاح های تخصصی مانند باتوم تاکتیکی وجود دارند که می توانند آسیب های جدی ایجاد کنند.

 

میله یا بازوهای نیزه

 

حمله با نیزه

 

از این ابزار می توان برای حمله به کسی که در محدوده طولانی تری از شما قرار دارد استفاده کنید. این ابزار را نمی توان به راحتی حمل و یا پنهان کرد و یا در هر مکانی در دسترس باشند. از میله یا بازوهای نیزه مانند چوب هاکی یا چوب بیلیارد در محیط های خاصی می توان استفاده کرد.

 

استفاده از سلاح های چند عنصره

 

سلاح های رزمی

 

سلاح چند عنصره عبارتند از ابزار های قابل انعطاف مانند شلاق و یا زنجیره و همچنین موارد مرکب مانند نانچیکو و یا کن بو. به علت حرکت و قابلیت انعطاف آنها اگر در دست شخص ماهری قرار گیرند می توانند آسیب های جدی به حریف وارد کنند. سلاح های چند عنصره دارای ویژگی های خوب و وسیعی می باشند و می توانند بسیار چالش بر انگیز باشند چون کنترل آنها در حین حمله بسیار مهم است. اگر این سلاح ها در دست افراد غیر ماهر باشد احتمال اینکه به خود آسیب بزنند بسیار زیاد است. بسته به سلاحی که انتخاب می کنید می توانید از آن در فواصل نزدیک یا دور استفاده کنید.

 

سلاح های پرتابی که می توانند از طریق هوا فرستاده شوند

 

سلاح های پرتابی رزمی

 

سلاح های پرتابی به سلاح هایی گفته می شوند که با استفاده از نیروی خود می توانید آنها را به سمت حریف پرتاب کنید. ازجمله این سلاح ها می توان به قهوه داغ، سنگ، توپ، بطری، دارت، نیزه خاص و هر چیزی که قابل پرتاب باشد اشاره کرد. بسته به نوع ابزار و نحوه پرتاب آن می توان آسیب هایی را به طرف مقابل وارد کرد. زیر شاخه های اصلی آن عبارتند از: مایعات، اشیای پرتابی، کمان و سلاح گرم. از اسپری های شیمیایی، آتش خاموش کن ها و دیگر مایعات می توان برای حمله یا دفاع استفاده کرد. مایعات خاص و حتی محرک های شیمیایی برای مقاصد دفاع از خود طراحی شده اند که با اسپری آن بر روی چشم یا غشا مخاطی می توان مهاجم را منحرف یا غیر فعال کرد.

سلاح های گرم مدرن به طور کلی به عنوان اسلحه، تفنگ، و تفنگ ساچمه ای طبقه بندی می شوند. بسیاری از این سلاح ها به راحتی قابلیت پنهان شدن را دارند به همین دلیل ابزار مناسبی برای دفاع از خود به ویژه در داخل خیابان می باشند. همچنین تفنگ ساچمه ای اسلحه ای محبوب برای دفاع از خود در خانه می باشد.

 

سلاح های غیر معمول برای دفاع از خود

 

دفاع شخصی

 

تقریبا هر چیزی را می توان به عنوان سلاح استفاده کرد ازجمله: مایعات بدن، حیوانات، وسایل نقلیه و مواد منفجره. پاتوژن های خون مانند Hiv یا هپاتیت C و سل می توانند به عنوان سلاحی از طریق سرنگ انتقال داده شوند. در برخی مناطق احتمال بیشتری وجود دارد که توسط یک سگ مورد حمله قرار گیرید تا یک شخص دیگر. این نوع حملات ممکن است از هر سلاح دیگری برای شما بیشتر خطرناک باشد. با داشتن تفکر سریع و استفاده از ابزار برای دفاع از خود می توانید از حمله سایر حیوانات، علاوه بر اینکه می توانید جان سالم به در ببرید بلکه می توانید زندگی افراد دیگری را هم نجات دهید. وسایل نقلیه می توانند آسیب قابل توجهی به انسان وارد کنند، بخصوص اگر در حال حرکت باشند و سرعت آنها زیاد باشد. به همین دلیل اگر پیاده هستید سعی کنید در برابر دیگر وسایل نقلیه محتاطا باشید.

 

از محیط خود آگاهی داشته باشید

مهم نیست که در یک رشته رزمی چقدر خوب آموزش دیده اید، اگر در مقابل یک بمب یا گلوله قرار بگیرید دانسته های رزمی تان هیچ کمکی به شما نمی کنند. بهترین رفاع آگاهی از محیط خود و زمان است. آگاهی از محیط شامل گوش دادن و دیدن آنچه که در اطراف شما اتفاق می افتد می باشد. آگاهی از زمان، آن زمان از روز است که طی آن به احتمال زیاد مورد حمله قرار می گیرید. هنگامی که محیط و زمان در مقابل شما قرار گرفتند باید هوشیاری خود را به بالاترین حد ممکن برسانید.

 

برچسب ها: آموزش چوب آموزش دفاع شخصی آموزش نانچیکو دفاع شخصی دفاع در برابر چاقو دفاع شخصی هاگانا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha