سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

معرفی هنرهای رزمی فیلیپینی

معرفی هنرهای رزمی فیلیپینی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۸/۳ بازدید کنندگان:۶۲۵۳ نویسنده:آشتی مولائی

هنرهای رزمی فیلیپینی به عنوان یکی از حوزه های مناسب آموزش هنرهای رزمی شناخته شده اند. نظریه های متنقاضی برای نام هنرهای رزمی فیلیپین وجود داشته است. اشخاص زیادی بر این عقیده هستند که آرنیس یا ارنیس دمانو، مناسب ترین نام برای آن هنرها است. ولی عده ای هم اصرار به گفتن کلمات کالی و اسکریما دارند. بنابراین آن ها بر روی نام هنرهای رزمی فیلیپینی اختلاف نظر دارند. فیلیپین دارای 90 میلیون نفر جمعیت می باشد و مجموع الجزایر آن ها به 7000 جزیره می رسد. مردم انجا به 180 زبان و لهجه صحبت می کنند، پس باید فهمیده باشید که چرا برای نام هنرهای رزمیشان دارای اختلاف نظر هستند.


من مفهوم هنرهای رزمی فیلیپینی را به روش دان اینوسانتو( Daniel Arca Inosanto) برای شما توضیح می دهم. ضمنا شما باید بدانید که دان اینوسانتو به عنوان حامی شماره یک هنرهای رزمی فیلیپینی شناخته شده است. او شخصا در زمان های مختلف، تحت تعلیم 30 مربی هنرهای رزمی فیلیپینی بوده است. چندین نفر از آن ها هم جزو سازمان نظامی legendary Filipino Scout بوده اند. بر اساس گفته ی مربیان اینوسانتو، لغت آرنیس از نظر تاریخی در لوزون استفاده شده است. لوزون در بخش شمالی فیلیپین قرار دارد و جایی است که پایتخت فیلیپین ( شهر مانیلا ) هم در آن قرار گرفته است. واژه ی اسکریما در جزایر ویسایا ( بخش مرکزی فیلیپین) استفاده شده است. کلمه ی کالی هم از ادغام دو کلمه تشکیل شده است و در میندانائو ( بخش جنوبی فیلیپین) به کار برده شده است.

 

بر اساس نقل قول ها، کلمه ی KA در کالی ( KALI) از کلمات KAmay و KAtawan آمده است و به ترتیب به معنی دست و بدن می باشند. LI هم از کلمه ی LIhok آمده است و به معنی حرکت می باشد. بنابراین کالی به عنوان هنر فهم حرکات دست و بدن، همراه با سلاح یا به صورت بدون سلاح شناخته شده است.

 

چگونگی یادگیری هنرهای رزمی فیلیپینی

 


در باشگاه هنر های رزمی، فرصت یادگیری بسیاری از سبک های هنرهای رزمی به شما داده می شود. بنابراین برای مقدمه ی کار چند روزی به جلسات آن ها بروید. البته آموزش های زیادی از هنرهای رزمی فیلیپینی به صورت حلقه ی های دی وی دی در سایت ژیار آنلاین گذاشته شده اند و شما به آسانی می توانید آن ها را خریداری کنید.

 

آموزش کالی فیلیپینی را می توان به دو بخش اساسی تبدیل کرد:

 

A: آموزش با سلاح

 • 1. یک چوب
 • 2. دو چوب
 • 3. چوب و خنجر
 • 4. یک خنجر
 • 5. دو خنجر
 • 6. چوب بلند یا نیزه
 • 7. چوبی به اندازه ی کف دست
 • 8. سلاح های منعطف
 • 9. سلاح های پرتابی


B: آموزش بدون سلاح

 • 1. تکنیک لگد زدن و ضربه ی زانو
 • 2. مشت زنی و آرنج زدن
 • 3. تکنیک به دام انداختن و کلینچ کردن
 • 4. تکنیک قلاب کردن/ پرتاب/ زمین انداختن


اسکریما یک هنر رزمی فیلیپینی می باشد و در آن از چاقو، شمشیر یا چوب برای مبارزه استفاده می شود. اغلب از کلمه ی FMA به جای اسکریما استفاده می کنند که مخفف  Filipino martial art( هنرهای رزمی فیلیپین) می باشد. هنر فیلیپینی آرنیس دِمانو Arnis De Mano به معنی کنترل با دست می باشد. کالی به استفاده از یک شمشیر اشاره دارد ولی گاها به جای اسکریما هم استفاده شده است. امروزه اسکریما( FMA ) در سرتاسر دنیا به خصوص کالیفرنیا، هاوایی و فیلیپین تمرین می شود. مفاهیم مبارزات اسکریما ساده هستند، چون در قدیم هم از آن سبک مبارزه برای آموزش سریع و موثر غیرنظامیان استفاده کرده اند. عموما استفاده از پا (footwork ) نقشی اساسی در اسکریما دارد ، ولی استفاده از آن از یک سیستم به سیستمی دیگر مختلف می باشد. اگر علاقه ی زیادی به آن هنرها ندارید، یک بار به صورت مهمان به آن باشگاه ها بروید و سپس درباره ی رفتن به آنجا تصمیم بگیرید. پس قبل از اینکه به عنوان عضو ثابت باشگاه شناخته شوید به خوبی درباره ی آن هنرها، اطلاعاتی کسب کنید.

 

وسایل مورد نیاز برای آموزش کالی


هنرجو برای شروع آموزش به دو چوب و یک خنجر آموزشی نیاز دارد.

 

کالی،ارنیس و اسکریما

برچسب ها: اسکریما/آرنیس/ کالی آموزش چوب آموزش سلاح های سرد سبک های هنر های رزمی سلاح های سرد ضربات پا هنر های رزمی هنرهای رزمی فیلیپینی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha