سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بهترین راه برای جلوگیری از دعوای خیابانی

بهترین راه برای جلوگیری از دعوای خیابانی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۷ بازدید کنندگان:۱۱۲۶ نویسنده:سامان موسوی

اکثر افراد نمی خواهند که شب خوب خود را با درگیری با یک نفر دیگر خراب کنند اما متاسفانه بعضی شب ها افراد الکلی تبدیل به افراد پرخاشگو و مهاجم می شوند. دانستن اصول اولیه محافظت از خود در بدترین شرایط، بسیار مهم و حیاتی است. اما بهتر است که همه تلاش مان را برای خنثی سازی درگیری و جلوگیری از تبدیل آن به درگیری فیزیکی انجام دهیم. روش های مختلفی برای امتحان کردن جلوگیری از خشونت وجود دارد اما این راه ها بستگی به شخصیت شما دارند. برخی از افراد می توانند که با یک شوخی به راحتی از کنار مساله عبور کنند اما برخی دیگر با تشدید مکالمه سعی در بدتر کردن ماجرا می کنند.

این به خودتان بستگی دارد، شما می توانید بهترین روش را که به نظرتان درست است و کارایی بالایی دارد را انتخاب کنید. در ادامه این  مقاله چند راه برای کاستن از شرایط دشوار یا خرناک را به شما آموزش خواهیم داد.


شما شروع کننده مبارزه نباشید


این یکی خیلی مشهود است، درست است؟ اگر می خواهید از دعوا جلوگیری کنید شما مبارزه را شروع نکنید. اما این بدان معنی نیست که بایستید تا کسی به شما ضربه بزند بلکه به این معنا است که اولین ضربه را شما نزنید.

اگر در حال حرکت در یک فضای شلوغ هستید برای باز کردن راه خود به دیگران فشار وارد نکنید و آنها را هل ندهید. اگر اشتباهی به کسی برخورد کردید از او عذرخواهی کنید. مطمنا شما هم خوشحال نمی شوید اگر کسی به شما ضربه بزند و نوشیدنیتان بر روی پیراهن تان بریزد. بیش از چند ثانیه به چشم مردم خیره نشوید، این رفتار ممکن است تهدید آمیز تلقی شود. سعی کنید خویشتن دار باشید و بی خودی با دیگران مجادله و بحث نکنید و روز خوبتان را با دعوا خراب نکنید.


خارج شدن ازیک مبارزه


اولین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که به آن اندازه که فکر می کنید ضعیف نیستید. با اعتماد به نفس ایستادن و نگاه کردن به چشم های حریف می تواند شما را از یک درگیری نجات دهید. البته این دو مورد را با هم قاطی نکنید، در قسمت قبل گفتیم که به چشم های دیگران خیره نشوید ولی در اینجا خلاف آن را گفته ایم. منظورمان در اینجا زمانی است که با طرف درگیر شده اید و درگیری با وی اجتناب ناپذیر است.

معمولا مردم به دنبال یک مبارزه آسان هستند. طوری رفتار نکنید که به نظر برسد شما ترسیده و وحشت زده شده اید چون آنها به دنبال افراد ضعیف هستند و در صورتی که تشخیص دهند که شما ضعیف هستید با شما درگیر خواهند شد. سعی نکنید برای چشم پوشی از ترس شما، رفتارتان را تهاجمی نشان دهید. تجاوز کردن به حریف کمکی به کاهش تنش ها نمی کند. به آرامی صحبت کرده و او را نیز به آرامش دعوت کنید و از او بخواهید که یک نوشیدنی با شما خورده و بیشتر در این مورد حرف بزنید. همیشه پیدا کردن دوستان جدید بهتر از پیدا کردن دشمنان جدید است.


آگاهی از محیط اطراف


یکی از بدترین چیزها در مورد دعوا آن است که به سرعت گسترش می یابد و افرادی به طرف شما حمله می کنند. دوستان شما می آیند که به شما کمک کنند و دوستان او نیز همین کار را برای او انجام می دهند. سعی کنید اطرافیان خود را به آرامش دعوت کنید و از آنها بخواهید که فعلا کاری انجام ندهند. شاید همین کار باعث شود که طرف از شما بترسد و از جدال با شما پرهیز کند.

یکی دیگر از دلایلی که آگاهی از محیط اطراف را با اهمیت جلوه می دهد این است که ممکن است در حالیکه با مهاجم در حال صحبت کردن هستید یک نفر دیگر از سمت دیگر بیاید و به شما حمله کند. به همین دلیل توصیه می کنیم باهوش باشید و همزمان که مشغول صحبت کردن هستید نیم نگاهی به محیط اطراف خود داشته باشید.


هنگامیکه مبارزه شما نباشد


ممکن است این اتفاق برای یکی از دوست ها یا همراهانتان پیش بیاید. در این صورت اولویت شما باید این باشد که از درگیری فیزیکی آن دو نفر جلوگیری کنید و در صورتی که با هم درگیر شدند آنها را از هم جدا کرده و به آرامش دعوت کنید. از دوستتان بخواهید که درست از پرخاشگری بردارد. درگیری فیزیکی عواقب بدی مانند دستگیر شدن، زخمی و حتی کشته شدن را در پی دارد.

به همین دلیل سعی کنید که بین دوست خود و فرد مهاجم قرار گرفته و آنها را به آرامش دعوت کنید و پس از آنکه کمی آرام شدن دوست تان را از منطقه خطر دور کنید. البته این در شرایطی است که درگیری شروع نشده و جدال لفظی نیست چندان شدید نیست وگرنه نزدیک شدن به فردی که مثلا یک چاقو در دست دارد کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد.


وقتی که مبارزه اجتناب ناپذیر باشد


بعضی اوقات امکان دارد که شما بهترین کار را برای جلوگیری از جدال انجام می دهید اما باز هم درگیری اتفاق می افتد و تلاش شما برای کاستن از تنش ها با موفقیت همراه نمی شود.

اگر مبارزه صورت پذیرفت قاطعانه عمل کنید.مراقب سلاح های مخفی مانند یا بطری شکسته باشید که ممکن است بر علیه شما از آن استفاده کند. سعی کنید مبارزه را به سرعت و به خیال راحت به اتمام برسانید. به یاد داشته باشید که درگیری های واقعی با آنچه که در تلویزیون می بینید متفاوت هستند. آن مبارزات طوری طراحی شده اند که بیننده از دیدن آنها هیجان زده شود. دعواهای خیابانی می تواند به بیمارستان، زندان و یا سردخانه ختم شود.

 

برچسب ها: مبارزات خیابانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha