سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ضد حمله در هنرهای رزمی

ضد حمله در هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱/۱۷ بازدید کنندگان:۶۲۴ نویسنده:سامان موسوی

با انجام ضد حمله در یک مبارزه می توانید از درد و رنج بسیاری خلاص شده و در انرژی خود صرفه جویی کنید. در این مقاله قصد داریم چند حرکت در مورد ضد حمله را به شما آموزش دهیم. مثل همیشه، شما باید در وهله اول برای دفاع از خود مبارزه کنید.

 

1- اول اینکه، ضد حمله لزوما مخصوص افرادی که قوی تر و سریع تر هستند نمی باشد. اگر شما همه چیز را به درستی انجام دهید، به احتمال زیاد جواب می دهد.

 

2- حال، اولین قدم این است که آرام باشید. اگر آرام نیستید و دستپاچه شده اید احتمال کمی وجود دارد که موفق شوید.

 

3- صبر کنید تا مهاجم حرکتی را انجام دهد. اگر او بخواهد که با شما مقابله کند، با حرکت دادن بدن خود به هر دو طرف سعی کنید که او را گول بزنید.

 

4- اگر او حرکتی مانند مشت زدن را با بازو یا دست های خود انجام می دهد، شما می توانید آن را دنبال کنید. در مرحله بعد شما می توانید به سرعت بازوی او را پیچیده و تلاش کنید تا آن را به پشت سرش ببرید. اگر او سریع یا قوی است بازوی خود را به دور گردنش قرار داده و با فشار دادن آن خودتان را بیشتر تثبیت کنید.

 

5- اگر او می خواهد به شما لگد بزند، از همان اول از حمله او جلوگیری کنید. وقتی که حریفتان پایش را برای ضربه زدن به شما بالا آورد و آن را به سمت شما پرتاب کرد پای او را بگیرید. وقتی که یکی از پاهای حریفتان را گرفتید می توانید به هر سمتی که دوست دارید رفته و با ضربه ای به پای دیگر او را به زمین بیاندازید.

 

6- اگر حریفتان می خواهد با شما گلاویز شود شما می توانید جا خالی دهید یا اجازه همچین کاری را به او بدهید. در برخی موارد ممکن است که گذینه دوم مناسب تر باشد. به خاطر داشته باشید که چنگ زدن به افراد آموزش ندیده بسیار آسان تر از که مثلا نیمی از عمر خود را به یادگیری جیوجیتسوی برزیلی اختصاص داده است.

 

7- با این حال، اگر شما در مبارزه تازه کار هستید باید مراقب باشید. اول از همه، گریپ یا همان چنگ زنی او را بشکنید. شما می توانید آن را از بسیاری جهات انجام دهید. داخل بازوی او را برای مفصل آرنج برخورد دهید. اگر ضربه ای که به او می زنید به اندازه کافی سخت و سنگین باشد نه تنها برای او مثل جهنم است بلکه احتمال دارد که مبارزه را ترک کند. وقتی که شما ضد حمله می زنید، در کسری از ثانیه دچار سردرگمی می شود. شما می توانید بازوی او را گرفته و کاری مشابه یک ضدحمله با مشت را انجام دهید یا اینکه حرکات جدیدی را امتحان کنید.

 

8- وقتی که او ضربه ای را با ساعد به سمت سر شما می زند می توانید با بازوی تان از خود دفاع کنید و سپس به دنبال زدن ضربه مشت باشید. با قلاب کردن دست خود او را منحرف کنید. بازوی خود را باید در یک موقعیت که شبیه به یک نوع رقص به نظر می رسد حرکت دهید. شما می توانید دور شده و برای حمله مجدد آماده شوید

 

9- اگر شما پای او را گفته اید آن را به سمت خود بکشید.  اگر پس از چندین بار تلاش نتوانستید پای او را بگیرید نقشه Bرا بکشید. صبر کنید تا ضربه خود را بزند  و با او مقابله کنید. او نباید به راحتی به زمین بیافتد. شما می توانید به او ضربه زده و او را متوقف کنید.

 

10- اگر او بخواهد که گلاویز شود یک حرکت ساده وجود دارد که بتوانید آن را انجام دهید. دست های خود را بر روی شانه های حریف تان قرار قرار داده و به طرف پایین فشار دهید و زمانیکه به سمت پایین می آید با زانوی خود به بینی اش ضربه بزنید.

 

نکته

·         تمام حرکات خود را دنبال کنید و از هیچ چیزی نترسید.

·         سعی کنید همیشه آرامش خود را حفظ کنید.

·         ممکن است که احمقانه به نظر برسد اما به تماشای مبارزه بتمن در بازی "آرخام سیتی"  بپردازید و حرکات آنها را به یاد داشته باشید. ممکن است که بتوانید آنها را در مبارزه خود به کار بگیرید.

·         فقط به خاطر اینکه می دانید که چگونه ضد حمله کنید صرفا به این معنا نیست که حتما در مبارزه پیروز خواهید شد.

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی مبارزه مبارزات خیابانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha