سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

3 واکنش مهم دفاع شخصی که باید حتما یاد بگیرید

3 واکنش مهم دفاع شخصی که باید حتما یاد بگیرید
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۷/۸ بازدید کنندگان:۵۴۸۹ نویسنده:سامان موسوی

ممکن است شب که از سر کار برمی گردید در خیابان محل زندگی تان با فرد یا افرادی مواجه شوید که یا تحت تاثیر مواد و نوشیدنی های الکلی هستند یا بنا بر ذات شان دوست دارند شرارت کنند. شما باید توانایی این را داشته باشید که بتوانید در چنین موقعیت های از خود دفاع کرده و جان تان را نجات دهید.


برای برخی افراد درگیری و شرارت برای پر کردن خلاهای نفسی در افراد به وجود می آید. به همین دلیل بعضی ها به چنین افردی روانی می گویند. شما نمی توانید به یکباره ذهنیت آنها را تغییر دهید، اما می توانید روش هایی یاد بگیرید تا اگر با چنین افرادی مواجه شدید بتوانید از خود محافظت کنید.


در این مقاله قصد داریم به 3 واکنش مهم که در هنگام دفاع شخصی حتما باید یاد بگیرید بپردازیم. با تمرین زیاد می توانید بر این تکنیک ها مسلط شده و اگر در موقعیت های خطرناکی گیر افتادید بدون هیچ استرسی توانایی بکار گیری این تکنیک ها و دفاع از خود را داشته باشید.


ضربه به بیضه ها

 

ضربه به بیضه ها


بیضه ها حساس ترین قسمت بدن مردان هستند، با ضربه زدن به بیضه های مهاجم که البته مستلزم نزدیک شدن به او می باشد می تواند برای چند دقیقه ای او را از کار انداخته و زمین گیر کنید. از این رو می توانید بفهمید که این حرکت دفاعی چه مزیت خوبی برایتان دارد.


ضربه به کشکک زانو

 

ضربه به کشکک زانو


زانوها را بزنید، تهدید را از بین برده و فرار کنید.
ضربه به کشکک زانو نیز مانند ضربه به بیضه ها حریف  را برای مدتی زمین گیر می کند، شما نیز می توانید از این فرصت استفاده کرده و قدم بعدی را بردارید. درحالیکه مهاجم از درد به خود می پیچد باید از آنجا فرار کرده و با داد و فریاد درخواست کمک کنید و همچنین با موبایل تان با پلیس تماس بگیرید.


ضربه به دنده ها

 

دفاع شخصی


اگر دو کار بالا را نتوانستید انجام دهید، به شکم و دنده های حریف ضربه بزنید و راه نفس کشیدنش را مسدود کنید. اگر همانند تصویر بالا بتوانید حرف تان را به جلو خم کرده و با زانویتان به شکم و دنده های حریف ضربه بزنید احتمالا یک تا چند دنده او خواهد شکست و به خوبی نمی تواند نفس بکشد، اگر این چنین نیز نشد او برای مدتی از کار می افتد و شما زمان کافی برای فرار کردن از موقعیت خطر را دارید.
ضربه به دنده ها تکنیکی است که افراد زیادی آن را در هنگام مبارزات خیابانی انجام می دهند و با کمک آن فرصت کافی برای دور شدن از خطر را پیدا خواهند کرد.

به یاد داشته باشید که در مبارزات خیابانی نباید هیچ غروری داشته باشید و اینکه از مهلکه می گریزید دلیل بر کودن بودن شما نیست، بهتر است بدانید که هیچ چیزی ارزش آن را ندارد که سلامتی و جان تان را به خطر بیاندازد، حتی داشتن غرور زیاد.
علاوه بر سه موردی که در بالا ذکر شد گزینه های دیگری نیز برای دفاع از خود وجود دارد، مانند: همراه داشتن اسپری فلفل، داشتن سلاح گرم و یا چاقو


به نظر شما کدام مورد بهتر است؟ چه چیزهای دیگری را برای دفاع از خود در دیگیری های خیابانی پیشنهاد می دهید
 

برچسپ ها :
آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی
پست های مشابه

نظرات کاربران

امیرح۸ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۶ [۴:۰۳:۵۳ AM]

استفاده از سلاح گرم،

ارسال نظر
Captcha