سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا در سن بالای 25 سالگی می توان هنرهای رزمی را یاد گرفت؟

آیا در سن بالای 25 سالگی می توان هنرهای رزمی را یاد گرفت؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۲/۲۱ بازدید کنندگان:۳۵۲۱ نویسنده:سامان موسوی

دوست من تکواندو را در سن 35 سالگی آغاز کرده و در سن 43 سالگی توانست به دان 2 کمربند سیاه ارتقا پیدا کند. او در حال حاضر 47 ساله است و تقریبا هفته ای 3 روز تمرین می کند. او به من گفت که افرادی در باشگاه وجود دارند که در سن 50 سالگی شروع به یادگیری آن کرده اند. حتی یک مرد 80 ساله هم به تازگی به جمع ما اضافه شده و در این مورد میگوید که بهترین اتفاقی است که برای من روی داده است.

او می گوید یادگیری همه چیز در زمانیکه جوان هستید نسبت به زمانیکه مسن تر شده اید آسان تر می باشد. اما این به این معنی نیست که شما باید روند یادگیری چیزهای جدید را متوقف کنید. علاوه براین بدست آوردن بهترین چیزها در زندگی انسان آسان نیست و برای بدست آوردن هر چیزی باید تلاش کنید.

 

اگر مانند اکثر مردم شما هم در اواخر دهه سوم زندگی خود می باشید، بدن شما هنوز هم نسبتا سالم و انطباق پذیر است. فرض من بر این است که شما قبلا هیچ جراحات و آسیب دیدگی های تضعیف کننده ای که مانع عملکرد عادی روزمره شما شده باشند نداشته اید. توجه داشته باشید که شما می توانید با آموزش و تمرین به طور منظم و جدی و حفظ یک شیوه زندگی سالم به یک رزمی کار ماهر تبدیل شوید. من میگویم که سبک هایی را که قابلیت لگد زدن در آنها برجسته است ( مانند تای چی، کیک بوکسینگ، تکواندو  و ...) در دوران جوانی راحت تر می توانید یاد بگیرید. اما با وجود اینکه سن شما بالاتر رفته است باز هم امکان یادگیری وجود دارد فقط باید کمی سخت تر و بیشتر تلاش کنید.

آموزش افراد مسن دشوار بوده و ممکن است که خیلی خسته کننده باشد. مهم نیست که چه سبکی را انتخاب کرده اید در ابتدا احساس بی دست و پایی و سردرگمی خواهید کرد. نکته مهم این است که فرصی برای انطباق و رشد به خودتان می دهید.

 

هنرهای رزمی

 

یکی دیگر از رزمی کاران مسن در این باره می گوید که وقتی وارد دنیای هنرهای رزمی شدم 47 سال سن داشتم و الان دارای کمربند سیاه هستم. 25در  سالگی هنوز جوان به نظر می رسید و بدن شما سرحال بوده و اگر مجروح شوید و آسیبی به شما وارد شود زودتر التیام پیدا می کنید. هنگامی که سن 40 سالگی را رد کردید، شما مجبور به استفاده تکنیک به جای قدرت هستید. به همین دلیل استادان هنرهای رزمی که سن بالایی دارند برای رسیدن به این تسلط زمان طولانی را طی کرده اند.

 

با تمرین روزانه، از خود گذشتگی، کار سخت و عرق ریختن می توانید مهارت لازم را بدست آورید. می دانم کسی که به مدت 45 سال به صورت روزانه تمرین می کند ( از سن 10 سالگی) اصلا و به هیچ عنوان خود را استاد خطاب نمی کند. اگر چه احتمالا او می تواند یا یک ضربه شما را به زمین بیاندازد، اگر به عنوان یک دانش آموز به او مراجعه کنید حتما به شما خواهد گفت که یادگیری فرآیندی بی پایان است. زمانیکه به تسلط رسیدیم می توانیم خود را بهبود یخشیم.

 

باید اضافه کنم زمانی که مردم شروع به یادگیری هنرهای رزمی می کنند اغلب سن آنها بالاتر از 25 سال است. با توجه به اینکه هیچ اطلاعات خاصی در دست ندارم اما حدس میزنم که به طور متوسط مردم در سن 40 سالگی شروع به یادگیری تای چی می کنند.

در پایان این نکته را یادآوری می کنم که زمان خاصی برای یادگیری وجود ندارد. هرچه سن شما کمتر باشد مفاهیم و آموزش ها را بهتر و راحت تر درک کرده و یاد خواهید گرفت. اما به این نکته توجه داشته باشید که هیچ وقت برای یادگیری دیر نیست. اگر به رشته خاصی علاقه دارید و تا به حال به خاطر سن بالای خود از رفتن به باشگاه منصرف شده اید در اولین فرصت این کار را انجام دهید.

برچسب ها: سبک های هنر های رزمی هنر های رزمی هنر رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha